printlogo


کد خبر: 143073تاریخ: 1394/5/14 00:00
وزیر بهداشت مطرح کرد
بدهی 5 هزار میلیاردی بیمه‌ها به نظام سلامت

گروه اجتماعی: بیمه‌ها بین 4 تا 5 هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند و این بدهی معوقه باعث تأخیر 6 ماهه در پرداخت کارانه پزشکان شده است.
سیدحسن هاشمی، وزیربهداشت با بیان این مطلب افزود: سازمان‌های بیمه پایه بین 4 تا 5 هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهی معوقه دارند و هنوز امسال ریالی از اعتبارات وزارت بهداشت از محل مالیات بر ارزش افزوده و هدفمندی یارانه‌ها پرداخت نشده است. معلوم است که اداره وزارت بهداشت در این شرایط با وجود تعهدات سنگینی که داریم کار راحتی نیست. وزیر بهداشت به ایرنا گفت: تأخیر بیمه‌های پایه در پرداخت مطالباتشان باعث شده کارانه پزشکان ماه‌ها به تعویق بیفتد و پزشکانی داریم که از آذر 93 کارانه‌ای دریافت نکرده‌اند و البته حاشیه‌سازی هم نمی‌کنند. به گفته وی، وزارت بهداشت در شرایط سخت مالی همچنان به اجرای طرح تحول نظام سلامت ادامه می‌دهد و از ورود به حاشیه‌ها خودداری می‌کند. همه رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز از ورود به حاشیه‌ها منع شده‌اند.
هاشمی خاطرنشان کرد: با این حال افرادی هستند که مرتب حاشیه‌سازی می‌کنند و سعی می‌کنند با بیان مطالب کذب سطح توقعات را بالا ببرند. از اعتبار 10 هزار میلیارد تومانی صحبت می‌کنند که‌ ای‌کاش ما چنین اعتباری را می‌دیدیم اما ما در وزارت بهداشت تلاش می‌کنیم که ریشه‌های نهال نوپای طرح تحول سلامت را تقویت کنیم و حلقه‌های آن را یکی‌یکی به اجرا دربیاوریم. وزیر بهداشت تصریح کرد: توجه به حاشیه‌ها همیشه ما را از خدمت بیشتر به مردم و محرومان باز‌می‌دارد و اگر چه آزار‌دهنده است اما تلاش ما این است بدون توجه به این مسائل به ادامه برنامه‌ها و اجرای تعهدات دولت برای بهبود وضعیت سلامت مردم بپردازیم.


Page Generated in 0/0038 sec