printlogo


کد خبر: 174375تاریخ: 1396/1/31 00:00
اخبار

هشدار انجمن داروسازان  نسبت به دیرکرد بدهی دولت
فلاکت اقتصادی داروخانه‌ها
انجمن داروسازان ایران در نامه‌ای خطاب به سازمان تامین اجتماعی ضمن انتقاد از دیرکرد در پرداخت مطالبات خود، خواهان پرداخت بدهی‌های عقب‌افتاده شدند. به گزارش فارس، انجمن داروسازان ایران در نامه‌ای خطاب به سازمان تامین‌اجتماعی ضمن انتقاد از دیرکرد در پرداخت مطالبات خود، خواهان پرداخت بدهی عقب‌افتاده شدند. متن نامه انجمن داروسازان ایران به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر نوربخش
مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی
با سلام و احترام
ضمن عرض تبریک فرا رسیدن سال نو خدمت جنابعالی و همکاران ارجمندتان در سازمان تامین اجتماعی به استحضار می‌رساند که علی‌رغم وعده‌های داده شده در سال گذشته مبنی بر پرداخت مطالبات آبان‌ماه داروخانه‌ها متاسفانه با وجود گذشت یک ماه از سال جدید داروخانه‌ها در اغلب استان‌های کشور هیچ دریافتی از سازمان‌های بیمه نداشته‌اند. با توجه به پوشش بیمه‌ای 70 تا 100 درصدی اغلب نسخ داروخانه یک ماه عدم دریافت وجه از بیمه‌ها به معنی قطع درآمد یک ماه داروخانه است. این در شرایطی است که موسس داروخانه هر ماه مجبور به پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری داروخانه است. از جنابعالی خواهش می‌کنیم که این رویه ناصواب 6 تا 7 ماه نگه داشتن سرمایه داروسازان و بدتر از آن پرداختی صفر در یک ماه امسال را بشکنید تا بیش از این باعث فلاکت اقتصادی داروخانه‌ها نشود.

سازمان هواشناسی هشدار داد
احتمال وقوع سیل و وزش باد شدید در ۴ استان کشور
سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتمال وقوع سیل و وزش باد شدید در مناطق کوهپایه‌ای و روستاهای دامنه‌های البرز، شمال سمنان، شرق گلستان، خراسان شمالی و نواحی کوهپایه‌ای شمال غرب استان خراسان رضوی هشدار داد. به گزارش تسنیم، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای نسبت به فعال بودن سامانه بارشی در دامنه‌های البرز شرقی و وقوع سیلاب در دامنه‌های البرز و برخی نقاط کشور هشدار داد. در این اطلاعیه آمده است: تصاویر ماهواره هواشناسی در حال حاضر فعالیت سامانه بارشی را روی دامنه‌های البرز شرقی در شمال استان‌های سمنان و گلستان نشان می‌دهد؛ انتظار می‌رود بعدازظهر امروز(چهارشنبه) وزش باد از روی دریای خزر سبب تقویت رطوبت در دامنه‌های البرز شرقی و موجب تشدید بارندگی شود، بنابراین بعدازظهر امروز(چهارشنبه) احتمال رخداد بارش موقت شدید و رخداد سیل محلی در مناطق کوهپایه‌ای و روستاها در دامنه‌های البرز شمال سمنان، شرق گلستان، خراسان شمالی و نواحی کوهپایه‌ای شمال غرب استان خراسان رضوی وجود دارد. وزش باد شدید موقت نیز در این مناطق با سرعت 35 تا 55 کیلومتر بر ساعت در شرق  مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال و شرق خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود، دریای خزر نیز طی بعدازظهر امروز(چهارشنبه) بویژه در نیمه شرقی مواج پیش‌بینی می‌شود و توصیه می‌شود شناورهای سبک از صیادی خودداری یا با احتیاط لازم تردد کنند. همچنین به هموطنان عزیز توصیه می‌شود که در مناطق یادشده از کمپینگ و توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌های فصلی و دائمی خودداری کرده و از رانندگی در جاده‌هایی که از عمق آب اطمینان ندارند، اجتناب کنند.

عوارض استفاده مفرط از گوشی هوشمند
استفاده مفرط از گوشی هوشمند موجب افسردگی می‌شود اما این مورد در زنان بسیار خطرناک‌تر است. به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی میل، دانشمندان اظهار کردند: افرادی که به طور پیوسته در معرض نور آبی صفحه نمایش قرار دارند، دچار نوموفوبیا می‌شوند. محققان دانشگاه بینگهامتون نیویورک اعلام کردند: تاثیر استفاده مفرط از گوشی همراه در آینده بدتر خواهد شد. نتایج نشان داد استفاده مفرط از گوشی همراه عوارضی نظیر مشکلات شخصی، اجتماعی، کاری، افسردگی، اضطراب و حتی کم‌رویی را به دنبال دارد. در این تحقیق مشخص شد زنان بیشتر در معرض خطر هستند. آنان پیوسته گوشی خود را چک می‌کنند.


Page Generated in 0/0036 sec