printlogo


کد خبر: 174389تاریخ: 1396/1/31 00:00
اخبار

یک پیروزی شیرین دیگر برای پرسپولیس
پدیده، قربانی جشن قهرمانی قرمزها
پرسپولیس که با پیروزی برابر ماشین‌سازی عنوان قهرمانی لیگ شانزدهم را به خود اختصاص داده بود در روز بالا بردن جام، پدیده را هم با شکست بدرقه کرد. نخستین دیدار از هفته بیست و هشتم بین تیم‌های پرسپولیس و پدیده آغاز شد که این دیدار با برتری ۴ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس به پایان رسید. کمال کامیابی‌نیا(۵۰)، علی علیپور(۶۸)، مهدی طارمی(۷۰) و فرشاد احمدزاده(۸۹) برای سرخپوشان گل زدند. در این دیدار که در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی برگزار شد و برای هر دو تیم کاملا تشریفاتی بود، تیم میهمان در همان دقیقه اول می‌توانست به گل برتری دست پیدا کند که سیدجلال حسینی با تکلی عالی توپ را از روی خط دروازه دفع کرد. تیم پدیده که نمایش خوبی در نیمه اول داشت باز هم می‌توانست دروازه سرخ‌ها را با خطر جدی مواجه کند اما مدافعان پرسپولیس اجازه این کار را ندادند. در دقیقه ۱۶ این بازی مهدی طارمی در بهترین موقعیت خود با دروازه‌بان حریف تک به تک شد که ضربه را به بدن دروازه‌بان زد. طارمی 6 دقیقه بعد دوباره در همین موقعیت قرار گرفت اما باز هم این فرصت را از دست داد. در دقایق پایانی نیمه اول طارمی باز هم می‌توانست دروازه حریف را با خطر مواجه کند اما تعلل او باعث شد این فرصت هم از دست برود. در یک دقیقه مانده به پایان بازی طارمی پشت محوطه جریمه باز هم صاحب موقعیت شد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت. در یک دقیقه وقت اضافه‌ای که داور گرفته بود تیم پدیده صاحب یک موقعیت خوب شد که شوت دیدنی اکبر ایمانی از پشت محوطه جریمه به تیر افقی دروازه پرسپولیس برخورد کرد و به بیرون رفت تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. با شروع نیمه دوم، پرسپولیس بهتر از نیمه اول کار کرد و در شرایطی که تماشاگرانش هم فضای هیجانی را در ورزشگاه آزادی ایجاد کرده بودند موفق شد در طول ۲۰ دقیقه 3 بار دروازه پدیده را باز کند. ابتدا در دقیقه ۵۰ کمال کامیابی‌نیا ضربه برگشتی مهدی طارمی را که به تیر دروازه برخورد کرده بود با ضربه سر به گل تبدیل کرد. در دقیقه ۵۸ علی علیپور این بار توپ فرشاد احمدزاده را که به بدن مدافع پدیده خورده بود درون دروازه فرستاد تا خیال سرخ‌ها راحت شود. اما این پایان کار نبود و مهدی طارمی در دقیقه ۷۰ از زاویه بسته برای سومین بار دروازه حریف مشهدی را باز کرد. در حالی که تماشاگران منتظر پایان بازی بودند فرشاد احمدزاده در دقیقه ۸۹ با پاس عالی سروش رفیعی گل چهارم را به ثمر رساند. با این پیروزی پرسپولیس امتیازات خود را به ۶۵ رساند.

برهانی کفش‌هایش را آویخت
مهاجم سابق استقلال برای همیشه کفش‌هایش را آویخت. آرش برهانی، مهاجم سابق استقلال که در نیم‌فصل اول در تیم پیکان عضویت داشت، بعد از جدایی از این تیم به دنبال حضور در باشگاه‌های خارج از ایران بود اما به دلایلی منصرف شد. حالا بعد از گذشت مدتی برهانی تصمیمش را برای خداحافظی گرفته و برای همیشه کفش‌هایش را می‌آویزد. برهانی بهترین گلزن تاریخ باشگاه استقلال محسوب می‌شود و در ابتدای فصل با نظر منصوریان از این تیم جدا شد. شایعات زیادی مبنی بر حضور این بازیکن در تیم‌های دسته اولی و لیگ برتری شنیده می‌شد اما او آخر تصمیم گرفت کفش‌هایش را برای همیشه بیاویزد و در 34 سالگی با فوتبال خداحافظی کند.

مشکل تیم فوتسال ایران حل شد
تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران طبق برنامه برای انجام 2 بازی تدارکاتی با ازبکستان به این کشور سفر خواهد کرد. عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال در گفت‌وگو با مهر گفت: با توجه به اینکه سفر مربوط به ازبکستان آخرین سفر تیم ایران پیش از مسابقات آسیایی و تنها بازی تدارکاتی با یک تیم آسیایی است، قطعا برگزاری بازی با این تیم برای ما خوب است. وی افزود: ازبکستان یکی از تیم‌های مدعی محسوب می‌شود ولی مشکلاتی وجود داشت که سفر ایران به ازبکستان را لغو کرده بود. با این حال موانع سفر تیم زیر ۲۰ سال برطرف شد و باید از مسؤولان فدراسیون فوتبال هم از این بابت تشکر کنیم. رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در پایان گفت: ازبکستان در گروه اول قرار دارد و ایران در گروه چهارم. آنها قطعا از تیم‌هایی هستند که به جمع 4 تیم نهایی صعود می‌کنند و فرصت بازی با آنها بندرت پیش از شروع مسابقات آسیایی پیش می‌آید.


Page Generated in 0/0030 sec