printlogo


کد خبر: 191170تاریخ: 1397/1/29 00:00
راهکارهایی برای کاهش طلاق در جامعه
هربار این درو... محکم ببند! بُرو...
شادی عسکری

با توجه به آمار‌های اخیر در رابطه با روند رو به افزایش طلاق در کشور به‌نظر می‌رسد لازم است با انجام راهکارهایی، شاهد روند رو به کاهش طلاق باشیم، در ذیل به تعدادی ازین راهکارها اشاره می کنیم:
۱- با توجه به روند صعودی تعداد سکه‌ها در مهریه و نیز قیمت دلار، کافی است دولت مثل گذشته دست روی دست بگذارد و کاری به کار دلار نداشته باشد! بررسی‌ها در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد در روزهایی که دلار 6 ‌هزار تومان را رد کرده بود آمار طلاق به صفر رسید! بنابراین با افزایش قیمت دلار و به دنبال آن بالا رفتن قیمت همه‌چی(!) می‌توان امیدوار بود نه‌تنها آمار طلاق کاهش یابد بلکه دیگر ازدواجی نداشته باشیم!
۲-علاوه بر قطع یارانه و سود سهام عدالت دولت می‌تواند برای جبران کمبود‌های موجود عوارض و مالیات بر ارزش افزوده‌ طلاق دریافت کند! به این ترتیب هیچ بخت‌برگشته‌ یارانه‌ ‌قطع‌شده‌ سود‌ سهام عدالت نگرفته‌ای عمرا خیال طلاق به سرش بزند!
۳- با توجه به عللی همچون نداشتن سیکس پک، بلد نبودن PS4، بی‌توجهی به اهمیت همرنگ بودن مانتو و دستمال توی جیب کت در اولین میهمانی مشترک، عدم پایبندی به رسم کهن خرید خرس در روز ولنتاین و غیره برای طلاق در سال‌‌های اخیر از آنجا که برای وزارت آموزش و پرورش و علوم زحمت می‌شود لطفا خودتان لا‌به‌لای کلاس‌های کنکور، فرزندان‌تان را با روش‌های زندگی در فضای غیرمجازی آشنا کنید!
۴- چشم‌های‌تان را بشویید و جور دیگر ببینید، طلاق نه‌تنها چیز بدی نیست بلکه خیلی هم خوب است، اگرنه کشورهای متمدن و پیشرفته‌ جهان مثل فرانسه و آمریکا اینقدر در این زمینه پیشرفت نمی‌کردند و آمار طلاق‌شان سر به فلک نمی‌کشید!
 


Page Generated in 0/0034 sec