printlogo


کد خبر: 194141تاریخ: 1397/3/30 00:00
امشب ایران مقابل اسپانیا صف‌آرایی می‌کند
به نیت تاریخ‌سازی

تیم‌ملی فوتبال ایران در ادامه ماجراجویی‌اش در جام‌جهانی امشب به مصاف قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۰ می‌رود. هنوز در کوچه پس‌کوچه‌های ایران صحبت از برد تاریخی تیم‌ملی فوتبال مقابل مراکش در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه به گوش می‌رسد. این دیدار موجی از امید را به ملت ایران تزریق کرد تا در روزگاری که بیشتر اقشار مردم درگیر گرانی و مشکلات روزمره زندگی هستند، قلب‌شان برای یک موضوع، یعنی موفقیت تیم‌ملی بتپد. ملی‌پوشان ایران که مقابل مراکش با تمام جان بازی کردند و توانستند در آخرین دقیقه بازی با اشتباه مدافع حریف 3 امتیاز ارزشمند را بگیرند، خودشان را برای دیدار سخت مقابل اسپانیا قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۰ آماده می‌کنند. آنها در ادامه رقابت‌های جام‌جهانی، امشب ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه کازان آر‌نا به مصاف لاروخا خواهند رفت. تیم‌ملی پس از پیروزی مقابل مراکش تمرین‌های خودش را دنبال کرد تا با آمادگی هرچه بیشتر مقابل لاروخا قرار بگیرد. کادر فنی تیم‌ملی در چند روز اخیر همواره اعلام کرده برنامه ویژه‌ای برای اسپانیا در نظر دارد و همین مساله فوتبالدوستان ایران را امیدوار کرده است اسپانیا هم مانند مراکش در تله کی‌روش گیر بیفتد. سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران پس از پیروزی مقابل مراکش تعریف و تمجید زیادی از تیمش کرد و در گفت‌وگو با AFC عنوان کرد ایران همچنان می‌خواهد صدرنشین گروه مرگ بماند و این رتبه نه فروشی است و نه اجاره داده می‌شود. او همچنین اعضای تیمش را قادر به انجام «ابرکارها» دانسته است. با این حال دوشنبه خبر بدی از اردوی تیم‌ملی مخابره شد؛ روزبه چشمی، مدافع تیم‌ملی فوتبال ایران که مقابل مراکش بازی درخشانی از خود به نمایش گذاشت با مصدومیت، ادامه رقابت‌های جام‌جهانی را از دست داد تا کی‌روش دوباره به دنبال زوج جدید برای پورعلی‌گنجی در خط دفاعی بگردد. البته این خبر ناخوشایند در مقابل اتفاقاتی که در اردوی اسپانیا پیش از جام‌جهانی رخ داد، هیچ قلمداد می‌شود. اسپانیایی‌ها 2 روز پیش از جام‌جهانی، لوپتگی سرمربی خودشان را اخراج کردند تا هیرو جانشین او شود. هیرو در روزهای اخیر تمجید فراوانی از خط دفاعی ایران کرده است. اسپانیایی‌ها در نخستین بازی‌شان در دیداری دشوار مقابل پرتغال متوقف شدند. در این بازی رونالدو مرد اول زمین بود و توانست مقابل دخه‌آ که در فصل اخیر بهترین دروازه‌بان دنیا بود، هت‌تریک کند. تزلزل دخه‌آ درون دروازه تیم‌ملی اسپانیا طرفداران این تیم را نگران کرد که در ادامه جام دوباره شاهد اشتباهات این دروازه‌بان مطرح باشند. البته این اشتباه‌ها امیدواری تیم‌ملی ایران را هم بالا می‌برد تا بتواند مقابل این دخه‌آی ناآماده دست پر از زمین خارج شود. با تمام این اوصاف، همه فوتبال‌دوستان ایران می‌دانند نه‌تنها پیروزی بلکه گرفتن یک امتیاز از تیم‌ملی اسپانیا که یکی از شانس‌های قهرمانی در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه است کار آسانی نیست و نباید توقعات را از ملی‌پوشان ایران بالا برد. در نهایت باید به حس جنگندگی که در تیم‌ملی فوتبال ایران وجود دارد امیدوار بود تا شاید آنها بتوانند در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه تاریخ‌سازی کنند و ضمن گرفتن امتیاز از اسپانیا، مقدمات صعود از گروه B مسابقه‌ها را که گروه مرگ این رقابت‌ها لقب دارد، فراهم کنند.
ESPN: ایران از اسپانیا و پرتغال نمی‌ترسد
سایت ESPN در آستانه دیدار حساس تیم‌ملی فوتبال ایران و اسپانیا در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه نوشت: تیم‌ملی ایران از اسپانیا و پرتغال هراسی ندارد، چرا که آنها کارلوس کی‌روش را دارند. سایت معتبر ESPN انگلیس در گزارشی به شرایط تیم‌ملی فوتبال ایران در آستانه این بازی پرداخته است. «ایران هیچ ترسی از اسپانیا و پرتغال ندارد؛ آنها کی‌روش را دارند» تیتر این مطلب است. این سایت نوشت: «کارلوس کی‌روش در 4 دوره صعودش به جام‌جهانی 3 تیم‌ملی را هدایت کرده است اما بازی برابر اسپانیا در روز چهارشنبه (امروز) می‌تواند بهترین دورانش را ثابت کند؛ نه‌تنها در جام‌جهانی بلکه در طول تمام دوران مربیگری‌اش. اگر همه چیز در کازان و بازی با اسپانیا و سپس بازی برابر پرتغال در سارانسک خوب پیش برود، مربی ۶۵ ساله شهرت و اعتبارش را به عنوان یکی از تاپ‌ترین مربیان دنیا حفظ می‌کند... ایران در نخستین‌ دیدار خود برابر مراکش به پیروزی یک بر صفر رسید. این پنجمین حضور ایران در جام‌های جهانی است و دومین برد این تیم در تاریخ حضورش در این رقابت‌ها». در ادامه این گزارش به برنامه‌های ایران مقابل مراکش اشاره شده و نقل قولی از کارلوس کی‌روش آمده است: «استراتژی ما این بود که از دقیقه نخست بازیکنان مراکش را از نظر ذهنی دچار مشکل کنیم».
سایت ESPN گزارش خود را اینطور ادامه داده است: «بهترین تیم آسیا بهترین سرمربی این قاره را دارد. آنها با هم رشد کرده‌اند تا بتوانند در بازی‌های بزرگ برابر تیم‌های بزرگ با اعتماد به نفس بازی کنند. برای کی‌روش این پروسه طبیعی است که در طول دوران حضورش در تهران بارها با فدراسیون فوتبال، مربیان باشگاه‌ها، شرکت بزرگ آمریکایی و هرکس دیگری که جلوی راهش را بگیرد، بحث و جدل کند. هدف، صعود تیم‌ملی به مرحله حذفی جام‌جهانی برای نخستین‌بار در تاریخ ایران است. اسپانیا آزمون بعدی است و چه آزمونی می‌تواند برای کی‌روش بهتر از این باشد؟ علاوه بر امتیازات مسابقه، این فرصتی است تا انتقام بگیرد». شخصیت کارلوس کی‌روش هم بخش دیگری از این گزارش را تشکیل می‌دهد: «کی روش مربی‌ای است که هیچ موقع نمی‌بخشد و فراموش نمی‌کند. به خاطر همین شخصیت آتشین، او از سمت خود در تیم‌ملی فوتبال ایران بعد از جام‌جهانی کناره‌گیری کرده است. او قبل از این تورنمنت گفت که این اقدامش در پاسخ به پیشنهاد تمدید قرارداد ۶ ماهه بوده است. او قرارداد ۴ ساله می‌خواهد».
 


Page Generated in 0/0036 sec