printlogo


کد خبر: 195348تاریخ: 1397/4/24 00:00
اخبار

کات آخر فیلم سینمایی «زندانی‌ها»
فیلمبرداری تازه‌ترین ساخته مسعود ده‌نمکی پس از 20 جلسه به پایان رسید. به گزارش «وطن‌امروز»، فیلم سینمایی «زندانی‌ها» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی از شنبه دوم تیرماه در زندان قصر تهران کلید خورد و کار خود را با حضور بازیگرانی چون هدایت هاشمی، برزو ارجمند، بهنام تشکر، هومن برق‌نورد، بهاره افشاری، بهنوش بختیاری، اصغر نقی‌زاده، رسول نجفیان و امیر نوری آغاز کرد. با ضبط سکانس‌های پایانی فیلم سینمایی «زندانی‌ها» در منطقه کن و سپس مسجد جمکران، فیلمبرداری جدیدترین ساخته ده‌نمکی به پایان رسید و تدوین آن توسط خشایار موحدیان آغاز شد. «زندانی‌ها» با موضوع اجتماعی آماده می‌شود و وقایع آن در تاریخ معاصر می‌گذرد. ده‌نمکی مانند دیگر آثار خود در این فیلم نیز به دنبال ارزش‌های فراموش شده و دغدغه‌های انسانی است.

کمدی‌ها صدر جدول را رها نمی‌کنند
سینماداران کشور در هفته‌ای که گذشت با فروش فیلم‌های کمدی سود سرشاری از آن خود کردند. فیلم‌های سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت فروش نسبتاً خوبی را شاهد بودند و مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کردند؛ فروش نسبتاً خوبی که سهم فیلم‌های سینمایی «هزارپا»، «تگزاس» و «دشمن زن» از دیگر فیلم‌ها بیشتر بود و این فیلم‌ها توانستند سود سرشاری به دست آورند. پیش‌بینی می‌شود در این هفته به علت نمایش بازی‌های رده‌بندی و فینال جام‌جهانی در سینما‌های کشور، فروش فیلم‌های سینمای ایران کمی افت داشته باشد. براین اساس، تاکنون فیلم سینمایی«تگزاس» ۱۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان، «هزارپا» ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان، «عصبانی نیستم» ۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان، «چهارراه استانبول» ۳ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان و «دشمن زن» یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، «دلم می‌خواد» یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، «دارکوب» ۷۶۰ میلیون تومان، «به وقت خماری» ۵۱۰ میلیون تومان فروش کرده‌اند.


آغاز پخش «کوچ» در شبکه مستند
پخش مستند مسابقه «کوچ» به تهیه‌کنندگی و نویسندگی جهانبخش زمانی و کارگردانی فرزاد زمانی از شنبه 23 تیر ساعت 19 در شبکه مستند سیما آغاز شد. به گزارش «وطن‌امروز»، مستند مسابقه «کوچ» به کارگردانی فرزاد زمانی و اجرای رحمان تقی‌پور و فروزنده یوسفی در سیمای جهان‌بین تولیدشده و روزهای زوج ساعت 19 پخش و روزهای فرد ساعت 15 از شبکه مستند بازپخش می‌شود. این مجموعه به بهانه مسابقه، بینندگانش را با فرهنگ فولکلور، آداب‌ و رسوم عشایر چهارمحال و بختیاری آشنا می‌کند. در این مستند مسابقه 26 قسمتی جذاب 2 خانواده در بخش‌های مختلف از «کوچ» نمادین تا «اتراق» و بنا کردن چادرها با یکدیگر رقابت می‌کنند.


جیم جارموش در دنیای زامبی‌ها سیر می‌کند
جیم جارموش در حال ساخت فیلمی در دنیای زامبی‌هاست و بیل موری و سلنا گومز نیز در این فیلم با او همکاری می‌کنند. به گزارش مهر به نقل از ورایتی، جیم جارموش، فیلمساز مستقل آمریکایی در حال ساخت یک فیلم در دنیای زامبی‌ها است و بیل موری نیز در این پروژه جلوی دوربین می‌رود. در این فیلم که با عنوان «مرده نمی‌میرد» ساخته می‌شود، سلنا گومز، آدام درایور، تیلدا سوینتون، استیو بوشمی و کلویی سونی حضور دارند. فیلم جدید جارموش که هم‌اکنون در نیویورک در حال تولید است برای فوکوس پیکچرز ساخته می‌شود. فوکوس پیکچرز با اعلام این خبر افزود این سومین فیلم جارموش است که جاشوا آستارخان و کارتر لوگان آن را تهیه می‌کنند. «گل‌های پژمرده» در سال ۲۰۰۵ و «مرزهای کنترل» ‌در سال ۲۰۰۹ نیز با حضور این ۲ نفر در نقش تهیه‌کننده ساخته شده بود. جارموش پیش‌تر دنیایی از نامیراها را در فیلم «تنها عاشقان زنده می‌مانند» در سال ۲۰۱۳ ارائه کرده بود که نامزد نخل طلای جشنواره فیلم کن ۲۰۱۳ شد.


Page Generated in 0/0036 sec