printlogo


کد خبر: 196726تاریخ: 1397/5/18 00:00
شروع هفته سوم لیگ برتر فوتبال
روز عیارسنجی

دیدارهای هفته سوم لیگ برتر فوتبال روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می‌شود و پرسپولیس صدرنشین، میهمان استقلال خوزستان است و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال تهران می‌رود. این هفته شاهد مسابقه‌های هیجان‌انگیزی هستیم و لیگ کم‌کم وارد روزهای پرتب و تاب خود می‌شود.
به دنبال نخستین‌ برد
گسترش فولاد یا ماشین‌سازی تبریز این هفته مقابل آخرین تیم جدول لیگ به میدان می‌رود. هر 2 تیم هنوز بردی به دست نیاورده‌اند، البته گسترش فولاد 2 مساوی دارد و سپیدرود 2 باخت از دو هفته اول لیگ در کارنامه‌اش ثبت شده است. سپیدرود از نظر مالی و همچنین مدیریتی حواشی زیادی دارد اما گسترش شاید تنها دغدغه‌اش تغییر نامش باشد! هر دو تیم مربیان بانمکی دارند؛ فیروز کریمی و خداداد عزیزی هر کدام به شیوه خودشان از بامزه‌ترین چهره‌های فوتبالی محسوب می‌شوند. سپیدرود هفته گذشته سنگین‌ترین باخت تاریخ خود را مقابل سپاهان متحمل شد و 6 بر یک در خانه بازی را به سپاهان واگذار کرد تا چهره دیگری از خداداد هم ببینیم؛ یک خداداد عصبانی که حتی با تماشاگران سپیدرود درگیر شده است! اکنون اگر عزیزی می‌خواهد در تیم سپیدرود به کارش ادامه دهد باید حداقل نخستین‌ امتیاز را برای سرخپوشان شهر رشت کسب کند وگرنه شرایط برایش سخت‌تر خواهد شد. فیروز کریمی هم بهترین فرصت را دارد که تیمش نخستین ‌برد لیگ را دشت کند.
نبرد مربیان سابق تیم‌ملی
نارنجی‌پوشان سایپا 2 هفته کاملا متفاوت را در لیگ تجربه کردند؛ در نخستین‌ هفته با یک پیروزی پرگل مقابل سپیدرود صدرنشین شدند و در هفته دوم در داربی خودروسازان 3 بر صفر بازی را به پیکان واگذار کردند. در حال حاضر هم نبرد تیم‌های نایب‌قهرمان و تیم چهارم فصل گذشته لیگ می‌تواند یک جدال دیدنی را در تهران رقم بزند. ذوب‌آهن هم هفته گذشته در خانه مقابل استقلال متوقف شد و هر 2 تیم به دنبال دومین برد خود هستند. علی دایی سابقه زیادی در لیگ برتر پیدا کرده و شرایط مسابقات را بخوبی می‌شناسد اما امید نمازی به اندازه سرمربی سایپا تجربه ندارد ولی او هم نشان داده که مربی بادانشی است و تیمش فوتبال چشم‌نوازی را ارائه می‌دهد. نمازی و دایی هر دو مربی تیم‌ملی بوده‌اند، البته دایی سرمربی بود و نمازی دستیار کی‌روش.
تقابل با برادر کوچک آبی‌ها در گرما
در سومین فصل همکاری برانکو با پرسپولیس، سرخپوشان تهرانی همچنان صدرنشین لیگ برتر هستند، آن هم در حالی که این تیم از پنجره نقل و انتقالات محروم بوده است. پرسپولیس اگر می‌خواهد برای پنجاه و چهارمین هفته متوالی لیگ برتر ایران در صدر بماند باید از استقلال خوزستان 3 امتیاز بگیرد؛ مسابقه‌ای که احتمالا در گرمای شدید اهواز برگزار می‌شود و شاگردان برانکو باید با این حریف داغ هم مقابله کنند. آبی‌پوشان اهوازی فقط یک امتیاز دارند اما بازی با پرسپولیس برای آنها کاملا متفاوت است. بازیکنان استقلال خوزستان انگیزه مضاعفی برای اثبات توانایی‌های‌شان در این بازی دارند و برانکو هم نشان داده که می‌تواند همواره پدیده‌های جدیدی برای پرسپولیس رونمایی کند. سیامک نعمتی با 2 گلی که به فولاد زد، نشان داد می‌تواند چهره جدید سرخپوشان شود ضمن اینکه علیپور و حتی منشا هم در این بازی می‌توانند بازیکنان خطرناکی برای حریف محسوب شوند. پرسپولیس که در سوپرجام موفق نشد با استقلال تهران بازی کند حالا مقابل برادر کوچک‌تر آبی‌ها قرار می گیرد. اهواز هم شهر آبی‌هاست و پرسپولیس کار سختی در گرمای اهواز و مقابل این هواداران خواهد داشت.
تقابل تارتار و نکونام
نساجی که بعد از سال‌ها به لیگ برتر آمده هنوز بردی به دست نیاورده و این بازی خانگی بهترین فرصت برای شاگردان نکونام است که نخستین ‌برد لیگ برتری را دشت کنند. پارس جنوبی هم هفته گذشته در خانه به پیروزی رسید تا نشان بدهد همچنان می‌خواهد در نیمه بالایی جدول حضور داشته باشد. تقابل تارتار و نکونام از نظر فوتبالی دیدنی است بخصوص که تماشاگران مودب و بافرهنگ نساجی می‌توانند جذابیت این مسابقه را دوچندان کنند حتی اگر روی دیوار خانه‌شان بنشینند و هندوانه بخورند.
فوتبالی زیبا و بی‌حاشیه؟
پدیده با گل‌محمدی هفته گذشته نخستین ‌بردش را به دست آورد اما این تیم هنوز مشکلات مالی فراوانی دارد با این حال بالاتر از صنعت نفت آبادانی قرار گرفته که 2 مساوی دارد. هر دو تیم به دنبال ارائه فوتبالی زیبا هستند و شاید این بازی یکی از کم‌حاشیه‌ترین اما جذاب‌ترین مسابقه های
این هفته از نظر فنی باشد. به‌خصوص اینکه در یکی از زیباترین ورزشگاه‌های فوتبال ایران برگزار می‌شود.
داربی جنوب
داربی خوزستان هم دیدنی خواهد بود بخصوص که فولاد برای جبران شکست سنگین مقابل پرسپولیس به میدان می‌آید. نفت مسجدسلیمان هم که هنوز گلی در لیگ نزده شاید به دنبال نخستین‌ برد فصل خود در خانه باشد اما عبور از فولاد کار آسانی نیست. این بازی جنوبی در شهر اولین‌ها هم می‌تواند جذاب شود.
اولین برد در حساس‌ترین بازی هفته
حساس‌ترین و جذاب‌ترین بازی هفته سوم در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. تراکتورسازی با ستاره‌های گرانقیمت و مربی مشهورش هنوز در لیگ برتر بردی به دست نیاورده و قرمزپوشان تبریزی برای نخستین‌ پیروزی قدم به ورزشگاه آزادی می‌گذارند. مسعود شجاعی و اشکان دژاگه دو کاپیتان تیم‌ملی هم فضای متفاوتی را در ورزشگاه آزادی تجربه خواهند کرد. البته هواداران تراکتورسازی به اندازه هواداران استقلال به ورزشگاه می‌آیند تا شاهد یک بازی جذاب در زمین فوتبال باشند. استقلال که با یک امتیاز سوغاتی از اصفهان به تهران برگشته، اکنون می‌خواهد نخستین‌ برد خانگی خود را جشن بگیرد. هواداران استقلال هم از اینکه هنوز بردی نداشته‌اند خشنود نیستند. البته با شرایطی که استقلال هنگام آماده‌سازی داشت این نتایج قابل پذیرش است. استقلال احتمالا در این بازی از بازیکنان جدیدش یعنی نویمایر و مرتضی تبریزی هم رونمایی خواهد کرد. روی نیمکت 2 تیم هم 2 مربی پا به سن گذاشته و کارنامه‌دار حضور دارند؛ جان توشاک و وینفر دشفر. تقابل این موسفید کرده‌های مربیگری هم جذاب خواهد بود و باید دید دو تیم برای سومین بازی در این فصل مساوی می‌کنند یا یکی از 2 تیم نخستین‌ برد فصل را جشن می‌گیرد.
تقابل ژنرال و آقا معلم
2 تیم که هفته گذشته پیروزی‌های درخشانی به دست آوردند، اکنون مقابل یکدیگر زورآزمایی خواهند کرد. مجید جلالی و امیر قلعه‌نویی بخوبی از افکار فوتبالی یکدیگر شناخت دارند و پیکان کار سختی در نصف جهان خواهد داشت، بخصوص که به نظر می‌رسد سپاهان با پیروزی ۶ گله خود مقابل سپیدرود در بهترین شرایط قرار گرفته و شاید قلعه‌نویی در این فصل سنت‌شکنی کند و تیمش زودتر از همیشه و در نیم فصل اول به عنوان یک مدعی ظاهر شود. مجید جلالی معروف به آقا معلم و امیر قلعه‌نویی معروف به ژنرال برای پیروزی در این مسابقه نقشه‌های زیادی در سر خواهند داشت و پیکان هم بعد از یک برد خوب در داربی خودروسازان برای امتیاز گرفتن راهی اصفهان می‌شود.
اسامی داوران و برنامه مسابقات هفته سوم لیگ برتر
پنجشنبه 18 مرداد 1397‏
استقلال خوزستان- پرسپولیس ‏تهران، ساعت : ‏20:30/‏ ورزشگاه: غدیر اهواز
‏نساجی مازندران- پارس جنوبی جم، ساعت: ‏20:30/ ورزشگاه: شهید وطنی قائمشهر
‏سایپا تهران- ذوب‌آهن اصفهان، ساعت: ‏20:30 ‏ ورزشگاه: پاس قوامین تهران
‏گسترش فولاد تبریز- سپیدرود ‏رشت، ساعت: ‏19:50/ ورزشگاه: بنیان دیزل تبریز
‏جمعه 19 مرداد 1397‏
پدیده مشهد- صنعت نفت آبادان، ساعت: ‏20‏/ ورزشگاه: امام رضا (ع)‏ مشهد
‏نفت مسجدسلیمان- فولاد خوزستان، ساعت : ‏20:30 / ورزشگاه: شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان
فولاد مبارکه سپاهان- پیکان تهران، ساعت: ‏20:30/ ورزشگاه: نقش جهان اصفهان
‏استقلال تهران- تراکتورسازی تبریز، ساعت: ‏20:30/ ورزشگاه: آزادی تهران


Page Generated in 0/0040 sec