printlogo


کد خبر: 196747تاریخ: 1397/5/18 00:00
گفت‌وگوی «وطن امروز» با سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز درباره واکنش روحانی به طرح سؤال مجلس
70 سالگی و تهدید؟!

بعد از اعلام وصول طرح سوال نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حسن روحانی، او در نامه‌ای به رئیس مجلس این سوال را خارج از چارچوب قانون اساسی و در زمان غیرمناسب عنوان کرد. در همین رابطه با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز
 و از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی گفت‌و‌گو کردیم. اکرمی تاکید دارد روحانی نمی‌گوید سوال برخلاف قانون اساسی است، بلکه آن را در چارچوب قانون نمی‌داند و این 2 با هم فرق دارند. او البته سوال را قانونی و حق نمایندگان می‌داند اما مانند روحانی معتقد است زمان طرح سوال نامناسب است.
***
  چند روز پیش طرح سوال از آقای روحانی که به امضای 80 نماینده مجلس رسیده بود اعلام وصول شد. نمایندگان مجلس سوال از رئیس‌جمهور را حق قانونی خود می‌دانند، شما اگر جای آقای روحانی بودید چگونه با این طرح سوال برخورد می‌کردید؟
من نه جای آقای روحانی هستم و نه سخنگوی او اما بالاخره ایشان 5 دوره نماینده مجلس بوده و فضای مجلس را می‌شناسد و قانون اساسی را هم می‌داند و به آن سوگند یاد کرده است و طبق قانون باید به آن عمل کند.
  به نظر شما الان آقای روحانی باید با این طرح سوال مجلس چگونه برخورد کند؟  
به نظر من «وطن امروز» و برخی دیگر از روزنامه‌ها سراغ اصل مطلب بروند؛ سوال از آقای روحانی مشکلات امروز ما را حل نمی‌کند. الان ما در فشار  و تبلیغات روانی دشمن هستیم، دشمن شیپور را زده و تحریم‌ها را هم دارد عملی می‌کند، لذا باید از ظرفیت‌های داخلی کشور یعنی قانون، رهبری و اتحاد استفاده کرده و نقدینگی موجود را به سمت شهرک‌های صنعتی، حمل و نقل، گردشگری و... سوق دهیم. خب! حالا 80 نفر از نمایندگان مجلس هم از رئیس‌جمهور سوال کرده‌اند و رئیس‌جمهور هم طبق قانون باید جواب دهد و جواب هم می‌دهد اما آن چیزی که مشکل ما را امروز حل می‌کند مقاومت و مقابله در برابر فشارهای روانی دشمن است.
  خب! «وطن امروز» هم در پی حل همین مشکلات است.
من از «وطن امروز» سوال می‌کنم: ما از فروردین در این کشور قحطی داشته‌ایم؟ جنگ داشته‌ایم؟ بی‌خود و بی‌جهت از نوروز آمدند موضوعات مربوط به سکه و دلار را مطرح کردند، در صورتی که هیچ خبری هم در مملکت نیست. بی‌خود مساله درست کردند. ما هم یا تماشاگر شدیم یا خدای ناکرده در حال دمیدن بر این آتش هستیم.
  دلار 11 هزار تومانی و سکه 5-4 میلیونی یعنی در مملکت هیچ خبری نیست؟!
به مردم بگویید واحد پول‌ ما دلار نیست، واحد ما ریال است و ما نسبت به پول خودمان بی‌ایمان شده‌ایم.
  البته نباید از نظر دور داشت که این موضوع اثرات وضعی ملموسی دارد، ضمن اینکه در بحث قیمت کالاهای ضروری و مصرفی چطور؟ لبنیات 32 درصد گران شده و هر شانه تخم‌مرغ تا 20 هزارتومان رفته است. ا