printlogo


کد خبر: 196931تاریخ: 1397/5/22 00:00
هجومی‌ترین مربیان لیگ برتر‌
شفر همسایه مصطفی

لیگ برتر هفته‌ سوم خودش را پشت سر گذاشت. با ۳ گلی که استقلال تهران در بازی مقابل تراکتورسازی تبریز زد، حالا سرمربی این تیم وینفرد شفر در یک قدمی رسیدن به مصطفی دنیزلی ترک قرار گرفته است. در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر از نظر میانگین گلزنی تیم‌های یک سرمربی، مصطفی دنیزلی اول است. این سرمربی ترک که در فوتبال ایران در تیم‌های پاس تهران و پرسپولیس سرمربیگری کرده است، در ۹۲ بازی که روی نیمکت این دو تیم نشست، تیم‌های او ۱۶۲ گل زدند که با میانگین7608/1 گل‌ زده در هر بازی بهترین عملکرد را در تاریخ لیگ برتر داشته است. بعد از دنیزلی، وینفرد شفر آلمانی که کمتر از یک فصل از حضور او در فوتبال ایران می‌گذرد، قرار دارد. شاگردان او در تیم استقلال تهران، در ۲۵ بازی که شفر روی نیمکت این تیم نشسته، ۴۴ گل زده‌اند که به طور میانگین 76/1 گل‌ زده در هر بازی می‌شود. اولین ایرانی‌ای که در لیست برترین سرمربیان تاریخ لیگ برتر از نظر میانگین گلزنی تیم‌های‌شان قرار دارد، افشین قطبی است. شاگردان افشین قطبی در تیم پرسپولیس در ۴۸ بازی‌ای که او روی نیمکت این تیم نشست، ۸۱ گل زده‌اند که به طور میانگین 69/1 گل‌ زده در هر بازی می‌شود.
بعد از قطبی، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی موفق این سال‌های پرسپولیس قرار دارد. برانکو که در فوتبال ایران 2 قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی با پرسپولیس به دست آورده است، در ۹۹ بازی که در لیگ برتر روی نیمکت پرسپولیس نشسته است، شاگردان او ۱۵۵ گل زده‌اند که به طور میانگین 57/1 گل‌ زده در هر بازی می‌شود.
بعد از برانکو ایوانکوویچ در رده‌ پنجم، امیر قلعه‌نویی قرار دارد. او در ۴۳۶ بازی‌ای که در لیگ برتر روی نیمکت تیم‌های مختلف نشسته است، تیم‌های او ۶۶۵ گل زده‌اند که به طور میانگین 53/1 گل‌ زده در هر بازی می‌شود. وینفرد شفر البته از یک لحاظ پیشتاز است؛ تیم او در بازی‌های خانگی بیشتر از هر تیم دیگری گل‌ زده است.


Page Generated in 0/0036 sec