printlogo


کد خبر: 198354تاریخ: 1397/6/19 00:00
پرونده مالی پرسپولیس با بدهی بسته شد
طلب دایی و همامی باقی ماند

باشگاه پرسپولیس نتوانست در مهلت اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بدهی خود را با تمام طلبکارانی که از این باشگاه شکایت کرده بودند تسویه کند. باشگاه‌های لیگ برتری تا شنبه‌شب فرصت داشتند مدارک مالی خود را برای صدور مجوز حرفه‌ای از سوی AFC به کمیته مسابقات ارسال کنند. باشگاه پرسپولیس که در 2 فصل گذشته موفق شده بود قهرمان لیگ برتر شود برای حضور در بازی‌‌های فصل آینده رقابت‌‌های لیگ قهرمانان فوتبال آسیا نیاز به کسب این مجوز داشت. از این رو تمام تلاش خود را به کار بست با تسویه بدهی‌‌های خود، احتمال صدور مجوز حرفه‌ای را افزایش دهد. مدیران این باشگاه در ماه‌های گذشته به دلیل احکام کمیته انضباطی فدراسیون بین‌المللی فوتبال علیه این باشگاه مجبور به پرداخت بدهی‌‌های آنتونی گولچ و فرناندو گابریل شدند تا خطر کسر امتیاز و محرومیت مجدد را پشت‌سر بگذارند. از این رو مطالبات بازیکنان داخلی که سابقه مربیگری و بازی کردن در پرسپولیس را داشتند باقی ماند تا در پرداخت آنها دچار مشکل شوند. علی دایی، مسعود همامی و محمدامین آرام‌طبع اشخاصی بودند که سابقه حضور در پرسپولیس را داشتند اما به دلیل طلب‌های‌شان دست به شکایت زده بودند. حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که در طول این مدت فرصت زیادی برای تسویه با آنها داشت کار را به روز آخر کشاند و تنها توانست رضایت محمدامین آرام‌طبع را با پرداخت بدهی جلب کند. فرصت اندک پرسپولیسی‌ها برای پرداخت بدهی سبب شد رئیس فدراسیون فوتبال نیز مجبور به دخالت در این موضوع شود. مهدی تاج با طلبکاران پرسپولیس تماس گرفت اما وی نیز موفق نشد بدهی پرسپولیس به داخلی‌ها را صفر کند. پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با مهر، درباره این موضوع گفت: تلاش بسیار زیادی کردیم تا بتوانیم بدهی‌های‌مان را پرداخت کنیم اما واقعا برخی بدهی‌ها طوری است که نمی‌توانستیم یک‌شبه تسویه کنیم. مسؤولان فدراسیون هم پیگیر امور جاری بودند اما مهم‌تر از تمام این کمک‌ها، پولی بود که باید به طلبکاران پرداخت می‌کردیم. مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: نتوانستیم بدهی‌مان به آقایان علی دایی و مسعود همامی را پرداخت کنیم تا پرونده مالی باشگاه با میزان بدهی مشخصی به AFC ارسال شود. وی ادامه داد: پیشرفت بسیار زیادی در زمینه شفافیت مالی داشتیم. بدهی‌‌های باقیمانده کلانی را پرداخت کردیم و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک، بدهی‌‌های خود را به صفر برسانیم. از این رو بعید می‌دانم مشکلی برای صدور مجوز حرفه‌ای به‌وجود بیاید چون پیشرفت‌‌های قابل قبولی داشته‌ایم.
باشگاه پرسپولیس همچون بسیاری از باشگاه‌‌های داخلی کشور باید منتظر تایید نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای صدور مجوز حرفه‌ای باشد.
پرسپولیس چه موقع می‌تواند موافقت دایی را جلب کند؟
باشگاه پرسپولیس با وجود تلاش‌های بسیار هنوز نتوانسته موافقت علی دایی را برای مطالباتش جلب کند. طبق قوانین صدور مجوز حرفه‌ای، باشگاه‌ها علاوه بر ارائه مدارک زیرساختی از نظر مالی هم نباید هیچ‌گونه بدهی داشته باشند. بر همین اساس مدیران باشگاه پرسپولیس طی روزهای اخیر تلاش زیادی انجام دادند تا در مدت زمانی که در اختیار داشتند بتوانند مدارک مالی خود را برای صدور مجوز حرفه‌ای AFC به نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا در فدراسیون فوتبال ارائه کنند اما با وجود اینکه مهلت آنها به پایان رسید نتوانستند رضایت علی دایی را جلب کنند. البته مدیران باشگاه طی روزهای اخیر مشکل بدهی محمدامین آرام‌طبع را حل کردند اما موضوع ‌طلب علی دایی و مسعود همامی کماکان پابرجاست. قرار بود پس از جدایی سرمربی اسبق پرسپولیس از این تیم، باشگاه مالیات قراردادش را بپردازد که آنها از این کار امتناع کردند و در ادامه دایی که از پرداخت نشدن مالیاتش بسیار ناراحت بود به کمیته انضباطی شکایت کرد. او در ادامه بر اساس مفاد قراردادش با باشگاه پرسپولیس خواهان درخواست سال سوم قرارداد خود شد. مدیران فعلی باشگاه با ارسال نامه‌ای به اداره مالیات مدعی شدند تمام مالیات قرارداد علی دایی را پرداخت خواهند کرد و حالا در تلاش هستند طی روزهای آینده بتوانند رضایت علی دایی را هم بگیرند و توافق انجام شده را به کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ارسال کنند.
 


Page Generated in 0/0041 sec