printlogo


کد خبر: 198597تاریخ: 1397/6/24 00:00
نبض جامعه

رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد
الزام استفاده از صندلی کودک در خودروها
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از اجرایی شدن قانون الزام به استفاده از صندلی کودک در خودروها خبر داد و گفت: این قانون هنوز برای اجرا ابلاغ نشده است. به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری درباره قانون الزام به استفاده از صندلی کودک در خودروها، اظهار داشت: سازمان جهانی بهداشت سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ را به عنوان دهه اقدام برای ایمنی نامگذاری کرده است و در همین راستا نیز یکی از توصیه‌هایی که این سازمان کرد، استفاده از صندلی کودک برای خودروهایی است که کودکان در آن حضور دارند. وی با بیان اینکه در کشور ما استفاده از صندلی کودک کم‌کم به صورت یک فرهنگ درمی‌آید، گفت: البته لازم است الزام قانونی نیز برای آن وجود داشته باشد و پیشنهاد پلیس هم این بود که اگر قانون مربوط به آن در مراجع قانونی تصویب شود می‌تواند در پیشگیری از افزایش تلفات موثر باشد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: 7 درصد از کل جانباختگان حوادث ترافیکی در طول سال کودکان هستند. مهری درباره شرط سنی استفاده از این صندلی‌ها نیز گفت: کودکان کمتر از ۱۰ سال باید از این صندلی استفاده کنند و سن دقیق آن نیز اعلام خواهد شد. وی درباره زمان اجرایی شدن این قانون نیز گفت: این قانون هنوز به ما ابلاغ نشده و هر موقع که  برای اجرا به پلیس ابلاغ کنند جنبه اجباری پیدا خواهد کرد؛ درحال حاضر این قانون جنبه توصیه‌ای دارد. الزام به استفاده از صندلی کودک در لایحه اصلاح ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آورده شده است.

تخصیص ارز 7 هزار تومانی به زائران اربعین
 رئیس ستاد اربعین کشور با بیان اینکه قیمت ویزا نزدیک به ۴۱ دلار است، گفت: با توافقاتی که با بانک مرکزی شده است، ویزا با دلار بازار تعادلی که نزدیک به ۷ هزار تومان است به زائران داده می‌شود. به گزارش تسنیم، حسین ذوالفقاری با بیان اینکه ساختاری به لحاظ گستردگی، تعاملات، همکاری و مخاطبان مانند پیاده‌روی اربعین از گذشته تا حال نداشته‌ایم، اظهار کرد: سال گذشته قریب 2 میلیون و 300 هزار نفر زائر اربعین داشتیم. وی تصریح کرد: دشمنان به دنبال آن هستند از یک حاشیه کوچک در مراسم اربعین در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی و شیعه فتنه ایجاد و به برای منافع خود استفاده کنند و باید خود مردم رعایت کنند. ذوالفقاری با بیان اینکه قیمت ویزا نزدیک به 41 دلار است، افزود: با توافقاتی که با بانک مرکزی شده ویزا ‌با دلار بازار تعادلی که نزدیک به 7 هزار تومان  است به زائران داده می‌شود. رئیس ستاد اربعین با اشاره به اینکه در حال کاهش هزینه بیمه برای زائران هستیم که هزینه بیمه از سال پیش نیز کمتر شود، گفت: تأکید بر این است که ستاد استانی در استان‌ها راه‌اندازی شود و از سیستم مرکزی فاصله بگیریم و تمام امورات استان در استان برنامه‌ریزی شود. وی عنوان کرد: براساس توافقاتی که انجام شده، قرار است پلیس+10 به همراه انجام امور گذرنامه همزمان‌ کارهای ویزا را نیز انجام دهد تا فرد معطل نشود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد
پیشنهاد حذف مُهر ورود به ایران
معاون رئیس‌جمهور با اشاره به کاهش سفر ایرانیان به خارج از کشور به جزئیات حذف مهر ورود به ایران از پاسپورت گردشگران پرداخت. علی‌اصغر مونسان با اشاره به تعداد گردشگران خروجی در سال 97، گفت: براساس آمار مربوط به 4 ماه نخست سال، از ابتدای فروردین تا تیر ماه تعداد گردشگر خروجی 6/8 درصد کاهش داشته که این امر صرفه اقتصادی خوبی برای کشور ایجاد کرده است.» مونسان با اشاره به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای حذف مهر ویزای ایران از پاسپورت گردشگران ورودی، گفت: براساس
صحبت‌های انجام شده با نیروی انتظامی مشکلی در این زمینه وجود ندارد و عزیزان وزارت امور خارجه نیز با این پیشنهاد همراه هستند. معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بنابراین تمام مشخصات گردشگر ورودی در کامپیوترها ثبت می‌شود و با عملی کردن این پیشنهاد مشکل امنیتی ایجاد نمی‌شود.
 


Page Generated in 0/0031 sec