printlogo


کد خبر: 198617تاریخ: 1397/6/24 00:00
افشاگری تاج درباره پرداخت 360 هزار دلاری استقلال به پروپئیچ!
5 میلیارد تومان برای 5 گل!

رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد پروپئیچ هنگام جدایی از استقلال 30 هزار دلار خواستار شده اما با پاسخ منفی مدیران وقت این باشگاه مواجه شده است، این درحالی است که درنهایت بعد از شکایت در FIFA، روز گذشته استقلالی‌ها به این بازیکن 360 هزار دلار پرداخت کرده‌اند!
 مهدی تاج روز جمعه در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره وضعیت صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های لیگ برتری بویژه استقلال و پرسپولیس، اظهار کرد: سال گذشته می‌توانستیم پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی را از لیگ قهرمانان آسیا حذف کنیم اما اگر این اتفاق رخ می‌داد، تیمی در آسیا نداشتیم و در نتیجه نشاط عمومی از بین می‌رفت و تیم‌ملی هم متضرر می‌شد اما امسال باید جدی‌تر کار می‌کردیم.
او خاطرنشان کرد: اگر زمانی به استقلال، پرسپولیس و بقیه تیم‌ها می‌گفتند چقدر بدهی دارید، رقم مشخص نبود اما ما سخت گرفتیم و درنهایت استقلال و پرسپولیس نامه‌ای در سایت خود زدند که هر کسی طلبی دارد مدارک لازم را ارائه کند. پرونده‌های متعددی در کمیته انضباطی، کمیته تعیین وضعیت و کمیته استیناف تشکیل شد. برای نخستین‌بار فهمیدیم بدهی استقلال و پرسپولیس چقدر است. حال اگر کسی طلبکار است و اظهار نکرده، مشکل خودش است. تاکید کردیم که بدهی‌ها باید پرداخت شود.
رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه امروز هیچ‌کدام از 2 تیم استقلال و پرسپولیس پرونده حل‌وفصل نشده در FIFA ندارند، اضافه کرد: هر 2 تیم بدهی‌های داخلی خود را تسویه کردند و خطر جدی آنها را تهدید نمی‌کند. کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای در حال اخذ اسناد 2 تیم است و از فردا[امروز] کار خود را شروع می‌کند. این کمیته اقدام به راستی‌‌‌‌‌‌‌آزمایی می‌کند. بعد از صدور رای، اگر اعتراضی وجود داشته باشد، کمیته استیناف موضوع را بررسی می‌کند.
تاج با بیان اینکه 10 باشگاه لیگ‌برتری فاقد مشکل جدی برای صدور مجوز حرفه‌ای بین‌المللی و ملی هستند، گفت: سایپا، ذوب‌آهن، سپاهان، فولاد خوزستان و... مشکل جدی ندارند. ما 10 باشگاه داریم که تمام مدارک خود را تحویل دادند. به برخی مجوز بین‌المللی و برخی هم مجوز ملی اعطا می‌شود. تیم‌هایی که مجوز ملی دارند، نمی‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.
رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه در حال حاضر تهدیدی جدی برای استقلال و پرسپولیس وجود ندارد، گفت: اگر بگویم هیچ تهدیدی وجود ندارد درست نیست اما می‌توانم بگویم نسبت به قبل همه بدهی‌ها مشخص شده و باشگاه‌ها مدارک لازم را در اختیار فدراسیون گذاشتند. این مستندات را راستی‌‌‌‌‌‌‌آزمایی می‌کنیم. آخرین تسویه‌حساب مربوط به پروپئیچ بود که حاضر بود 30 هزار دلار بگیرد و برود اما به هر دلیل مدیران وقت استقلال این کار را نکردند، در نتیجه پروپئیچ در FIFA از استقلال شکایت کرد و روز گذشته  360 هزار دلار از سوی استقلال به این بازیکن پرداخت شد. مدارک درخواست 30 هزار دلاری پروپئیچ در اختیار فدراسیون فوتبال است.
او ادامه داد: ما چنین خسارت‌‌‌هایی هم دادیم اما این خسارت‌ها باید برای یک بار پرداخت شود. مدیران باید مطمئن شوند که پول بازیکن خارجی تا ریال آخر پرداخت می‌شود و دیگر بازیکن بی‌کیفیت به لیگ برتر نمی‌آید. زحمات زیادی کشیده شده که من از مدیران استقلال و پرسپولیس و وزارت ورزش تشکر می‌کنم. از مربیان و بازیکنان هم تشکر می‌کنم که بعضا از موضع خود کوتاه آمدند تا مشکل حل شود.
به گزارش «وطن‌امروز»، پروپئیچ بازیکن استقلال در سال 1394 به استقلال پیوست و 5 گل برای این تیم به ثمر رساند و تعلل مدیران آبی و وزارت ورزش موجب شد خسارت چند میلیاردی متوجه بیت‌المال شود. جریمه 360 هزار دلاری استقلال (با حساب دلار در بازار آزاد) بار مالی حدود 5 میلیارد تومانی به استقلال وارد کرده است در حالی که این بازیکن موقع خروج خود فقط 30 هزار دلار از باشگاه طلب کرده بود. به عبارت دیگر پروپئیچ به غیر از دستمزدی که دریافت کرده بابت هر گلی که زده یک میلیارد تومان به جیب استقلال فشار وارد کرده است!


Page Generated in 0/0036 sec