printlogo


کد خبر: 198626تاریخ: 1397/6/24 00:00
چهارگوشه

افتتاح سفارتخانه مشترک 2 کره
یکی از مقام‌های کره‌جنوبی اعلام کرد، افتتاح یک سفارتخانه مشترک دوفاکتو بین 2 کره (دفتر ارتباط دائم) در مرز بشدت نظامی 2 کشور بارقه‌ای از امیدواری‌ها را در پیشرفت روند مذاکرات متوقف‌شده خلع سلاح اتمی کره‌شمالی در نشست آتی به وجود آورده است. این سفارتخانه مشترک دوفاکتو یک گام دیگر به سمت همکاری نزدیک بین 2 کره محسوب می‌شود. کیم جونگ اون، رهبری کره‌شمالی و مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی  قرار است در سومین دیدار خود در سال جاری میلادی در روزهای آتی در پیونگ یانگ یکدیگر را ملاقات کنند.

سفر مخفیانه یک مقام امارات  به سرزمین‌های اشغالی
 یک منبع مسؤول اعلام کرد سلطان احمد بن سلیم، رئیس هیات مدیره و رئیس اجرایی شرکت بندرهای بین‌المللی دوبی ماه آگوست گذشته با هدف تقویت روابط تجاری بین بندرهای دوبی و اسرائیل به تل‌آویو سفر کرد. وی افزود: این مقام اماراتی یکی از مسؤولان بانک جی‌پی مورگان آمریکا را مامور فراهم کردن مقدمات نشست با اشخاصی مهم در تل‌آویو از جمله رئیس گمرک این رژیم کرده است. شرکت بندرهای بین‌المللی دوبی با چندین شرکت بزرگ صهیونیستی از جمله شرکت دریانوردی تسیم که بزرگ‌ترین شرکت حمل‌ونقل دریایی در اسرائیل به شمار می‌رود، روابطی قوی دارد. به نوشته منابع عبری‌زبان، امارات در سال 2006 توافقی با اسرائیل برای حمایت از شرکت بندرهای بین‌المللی دوبی در انعقاد قراردادهای بزرگ برای اداره بندرها در دنیا امضا کرد که از جمله بارزترین این قراردادها اداره 6 بندر در آمریکای شمالی بود.

رشوه ترامپ به عباس برای نجات معامله قرن
روزنامه اقتصادی گلوبس رژیم صهیونیستی به نقل از منابع سیاسی آمریکایی فاش کرد که دولت دونالد ترامپ پیشنهاد کمک 5 میلیارد دلاری به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در قبال بازگشت وی بر سر میز مذاکرات سازش و موافقت با طرح موسوم به «معامله قرن» ارائه داده است. بر اساس این توافق، قرار است تشکیلات خودگردان 5 میلیارد دلار دیگر از کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس و اتحادیه اروپایی دریافت کند و با آن وضعیت اقتصادی خود را بویژه در نوار غزه بهبود ببخشد. طرح معامله قرن که آمریکا در تلاش برای تحمیل آن به فلسطینیان است حذف مساله فلسطین و بازگشت آوارگان فلسطینی را هدف قرار داده است.

طرح امنیتی پلیس کربلا  برای عاشورا
فرمانده پلیس کربلای معلا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فرماندهان امنیتی این استان عراق درباره طرح امنیتی ویژه ماه محرم گفت: بیش از 30 هزار نیروی امنیتی در کربلا در طرح تامین امنیت دهم ماه محرم شرکت خواهند داشت. تعداد یگان‌ها بر اساس نیاز و حجم زائران وارد شده به استان کربلای معلای تعیین خواهد شد. وی تصریح کرد: بخش غربی استان تامین امنیت شده است. استاندار کربلای معلا نیز گفت: ما روی وضعیت بهداشتی و زیست‌محیطی کربلا تمرکز کرده‌ایم و این استان عاری از هرگونه بیماری واگیردار است. سوخت برای مردم و کاروان‌ها به اندازه کافی وجود دارد و درباره برق نیز ژنراتور وارد شده و خطوط برق تعمیر شده است.

اذعان سوچی به بدرفتاری با روهینگیاها
آنگ سانگ‌سوچی، رهبر حزب حاکم میانمار اذعان کرد که دولتش می‌توانست شرایط در استان راخین را بهتر مدیریت کند. اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار سال‌هاست در این کشور تحت فشار و تبعیض قرار دارند. از ماه آگوست سال ۲۰۱۷ بعد از حمله ارتش میانمار به خانه‌های ساکنان استان راخین و به آتش کشیده شدن محل سکونت‌شان، قتل و تجاوز به روهینگیاها، حدود ۷۰۰ هزار نفر از ساکنان این استان با پای پیاده به بنگلادش گریختند و تاکنون با کمترین امکانات در کمپ به سر می‌برند و هنوز شرایط بازگشت آنان فراهم نشده است که این مساله انتقادات بین‌المللی علیه حکومت سوچی را به دنبال داشته است.
 


Page Generated in 0/0040 sec