printlogo


کد خبر: 198781تاریخ: 1397/6/26 00:00
اخبار

راه‌حل مشکلات کشور  اقتصادی است نه سیاسی
حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در جمع خادمیاران رضوی استان اصفهان به جایگاه و اهمیت تلاش برای رفع مشکلات مردم اشاره و ابراز کرد: امروز همه باید کمک کنند باری از دوش مردم برداشته شود، همچنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند باید به دولتمردان و کسانی که در میدان کار و خدمت هستند، کمک کنیم. وی افزود: ما در آستان قدس رضوی با همه بخش‌های خدمت‌رسان در کشور همکاری داریم و این خدمات به نام یک بخش یا یک جایگاه نیست و متعلق به نظام اسلامی است؛ همه ماموریم در جهت گره‌گشایی از مشکلات زندگی مردم تلاش کنیم. حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: راه‌حل مشکلات کشور اقتصادی است نه سیاسی، سراغ گرفتن از راه‌حل سیاسی برای مشکلات اقتصادی، آدرس غلط دادن و در واقع انحراف از حل مشکلات مردم است.

هیچ خطر نظامی ما را تهدید نمی‌کند
امیر کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح دیروز در بازدید از پادگان شهید قهرمان همدان در سخنانی در تشریح وضعیت امروز نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه توان رزمی و آمادگی دفاعی کشور همواره در بالاترین سطح است، عنوان کرد: به مردم اعلام می‌کنیم هیچ خطری کشور ما را تهدید نمی‌کند و ما در آستانه هیچ جنگی نیستیم. به گزارش روابط عمومی نزاجا، حیدری در عین حال تاکید کرد:  البته این به آن معنا نیست که از حفظ آمادگی خود غافل باشیم، بلکه این امر مبارکی است و به فرموده رهبر انقلاب باید همواره خود را در سنگر احساس کنیم که این احساس در ما وجود دارد.

«سامانه ثبت حقوق مقامات»  منجر به شفافیت و عدالت می‌شود
سیدمحمدجواد ابطحی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اعلام خبری مبنی بر اینکه سامانه ثبت حقوق مدیران تا 2 ماه آینده افتتاح می‌شود، اظهار داشت: در قانون برنامه ششم توسعه مقرر شده است دولت تا پایان سال اول اجرای این قانون، نسبت به راه‌اندازی سامانه‌ای جهت ثبت و شفاف‌سازی حقوق و دستمزد مدیران، وزرا و معاونان وزرا اقدام کند اما تاکنون این کار انجام نشده است. وی با بیان اینکه دولت متاسفانه تاکنون در اجرای این قانون کوتاهی کرده است و ما بارها طی تذکراتی خواستار پاسخگویی رئیس‌جمهور نسبت به علل اجرایی نشدن این مصوبه مجلس شده‌ایم، ادامه داد: امیدواریم این خبر صحت داشته باشد و دولت با افتتاح این سامانه، گامی اساسی در جهت شفافیت بردارد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه در این سامانه باید هر گونه دریافتی مسؤولان درج شود و برای مردم قابل رویت باشد، تصریح کرد: با درج حقوق مدیران و مقامات در سامانه مذکور، روند اجرای عدالت برای همسان‌سازی حقوق و مزایا تسریع می‌شود.

انتقاد از نداشتن سفیر در چین و هند
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت در شرایطی که تحریم‌ها در حال بازگشت‌ است، 2 کشور راهبردی  چین و هند، بدون سفیر مانده است که جای بررسی دارد. جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن انتقاد از عدم انتخاب سفیر برای 2 کشور چین و هند، گفت: این موضوع جای بحث، بررسی و پیگیری از طریق کمیسیون امنیت ملی دارد. با توجه به جلساتی که با سفیران خودمان در کشورهای همسایه گذاشتیم، بحث‌های مرتبط با کشورها و تحریم‌ها بررسی شد. وی در ادامه با بیان اینکه باید کمیسیون امنیت ملی از وزارت امور خارجه سوال کند چرا در این شرایط حساس این جایگاه‌ها خالی می‌ماند، گفت: در شرایطی که تحریم‌ها در حال بازگشت‌ است، این 2 کشور راهبردی بدون سفیر مانده است که جای بررسی دارد. عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه زمان اتمام ماموریت سفرا از قبل مشخص است، گفت: اینکه کشور ما در 2 کشور استراتژیک چین و هند سفیر ندارد، در حالت خوشبینانه یک خلأ اداری در وزارت امور خارجه است. وی همچنین خاطرنشان کرد: در دوره آقای ظریف مدیران در وزارت خارجه جای معاونان را گرفتند و ساختارها تغییر کرد. هنوز این ساختار جدید کارآمدی خود را نشان نداده است و عدم وجود سفیر در 2 کشور حساس، نتیجه به‌هم‌ریختگی ساختار و عدم توانایی جمع کردن ساختار جدید بوده است.


Page Generated in 0/0030 sec