printlogo


کد خبر: 201321تاریخ: 1397/8/15 00:00
اخبار

روایت آیت‌الله اراکی از واکنش آیت‌الله شبیری به نامه آیت‌الله یزدی
عضو هیات‌رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه آیت‌الله یزدی برای مقابله با سوءاستفاده از آیت‌الله شبیری به ایشان نامه نوشتند، روایتی از واکنش این مرجع تقلید به نامه رئیس جامعه مدرسین را تشریح کرد.
به گزارش تسنیم، آیت‌الله محسن اراکی با اشاره به نامه آیت‌الله محمد یزدی خطاب به آیت‌الله شبیری‌زنجانی با تأکید بر اینکه این دست نامه‌نگاری‌ها روش متعارفی بین علماست، تصریح کرد: حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری‌زنجانی یک مرجع تقلید مورد قبول عامه و مورد قبول علمای ما است. حضرت آیت‌الله یزدی نیز یک پیر مبارز علیه استکبار و علیه طاغوت است، یک فقیه شجاع و زحمت‌کشیده و رنجدیده دوران پیش از انقلاب و بعد از انقلاب است؛ آیت‌الله یزدی از شاگردان مبرز حضرت امام رضوان‌الله تعالی علیه است و نباید طوری عمل کرد که اهانت به ایشان انجام گیرد و همان‌طوری که حرمت مقام مرجعیت حفظ شده است، حرمت مقام فقاهت نیز باید حفظ شود. استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: بعد از نامه آیت‌الله یزدی، آیت‌الله شبیری به یکی از بزرگان فرموده‌اند «من ارادت قدیمی به آیت‌الله یزدی دارم و می‌دانم که ایشان دلسوز انقلاب و دین است و انسان متدینی است و ایشان را قبول دارم».
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: وقتی یک جریانی در حال تلاش برای سوءاستفاده از اقدام آیت‌الله شبیری‌زنجانی بود، آیت‌الله یزدی نگران سوءاستفاده از ایشان شدند و این نامه را با این هدف نوشتند که کسی از رفتار ایشان سوءاستفاده نکند؛ به ‌هر حال اگر کسی مانند حضرت آیت‌الله یزدی که زحمت‌کشیده انقلاب است، احساس کرد اقدام آیت‌الله شبیری با هر عذر و دلیلی ولو صحیح، ممکن است ضربه‌ای به اصل بدنه این جریان انقلابی در جامعه وارد کند، نمی‌تواند سکوت کند.

انتقاد وزیر کشور از اظهارات سطحی درباره اربعین
وزیر کشور از اظهارنظرهایی درباره مراسم راهپیمایی اربعین که به گفته او بسیار سطحی و نارساست، انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در جلسه دیروز ستاد اربعین با اشاره به اینکه در همه حوزه‌ها برای برگزاری اربعین نسبت به 4 سال گذشته جهش داشته‌ایم، گفت: اگر همه پشت کار بیایند و زیرساخت‌ها فراهم شود، می‌توانیم سالی ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار زائر به مراسم اربعین اضافه کنیم. وزیر کشور همچنین با بیان اینکه راهپیمایی اربعین موجب افزایش وحدت و هماهنگی و افزایش معنویت می‌شود، خاطرنشان کرد: ما امسال با افزایش حدود ۵۰ درصد زائران غیرایرانی مواجه شدیم. این نتیجه انتقال پیام مراسم اربعین است، زیرا مردم دنیا تشنه معنویت هستند و محرم و اربعین هم جریان دینی و مذهبی اصیل است که ندای وجدان و دل و عقل بشریت است. رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: در این روزها برخی درباره اربعین دلسوزانه صحبت کردند و برخی هم مسائلی مطرح کردند که مثلا چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است که تلقی ما این است این برداشت‌ها بسیار سطحی و نارساست. عظمت مراسم اربعین وقتی بیشتر درک می‌شود که به اقدامات دشمن بنگریم. دشمن در رسانه‌های خود این مراسم را بایکوت کرد و بازتاب نداد و اگر هم رسانه‌هایی به آن پرداختند برای بزرگ کردن اشکالات یا قراردادن شیعه در مقابل اهل سنت بود. آنها می‌خواستند اربعین را در مقابل حج قرار دهند، در حالی که ما معتقدیم اربعین در طول حج است؛ اربعین مستحب اولی و حج جزو واجبات است. نگرانی دشمن از بسط و گسترش فرهنگ محرم و اربعین است.

سامانه پدافند هوایی «سراج» رونمایی شد
سامانه توپخانه‌ای پدافند هوایی «سراج» برای نخستین‌بار در رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷ رونمایی شد.
به گزارش مهر، در ادامه رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت۹۷، سامانه توپخانه‌ای پدافند هوایی «سراج» توانست پهپادهای متخاصم را در آسمان محل برگزاری رزمایش مورد اصابت قرار دهد. این سامانه یک توپ ۳۵ میلیمتری است که توپ و گلوله آن بهینه شده و علاوه بر استفاده از رادار، از یک سامانه جدید اپتیکی نیز بهره می‌برد.


Page Generated in 0/0041 sec