printlogo


کد خبر: 201426تاریخ: 1397/8/20 00:00
رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) اقدامات این نهاد در کرمانشاه را تشریح کرد
ساخت 2 هزار و 500 مسکن در مناطق زلزله‌زده

گروه اجتماعی: رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در زلزله بم، مسکن یکهزار و 200 تحت پوشش این نهاد آسیب دید و این تعداد ظرف مدت 2 سال بازسازی شده است، گفت: این‌ در حالی است که تنها ظرف مدت یک سال، ۲هزار و 500 مسکن مددجویان این کمیته‌ در زلزله کرمانشاه افتتاح شده است.
 به‌ گزارش ‌ایسنا، سیدپرویز فتاح در‌ آیین افتتاح 2 هزار واحد مسکونی احداثی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در روستای گورسفید، با بیان اینکه همه مردم ایران به کمک کرمانشاه آمده‌اند، افزود: در همان هفته‌ اول پس از زلزله رهبر انقلاب، رئیس‌جمهور و مقامات دولتی پای کار بازسازی این مناطق آمدند و این مراسم تنها افتتاح بخش کوچکی از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده است.
رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه پس از افتتاح ۵۰۰ واحد مسکونی در اواخر خردادماه تاکنون در مجموع ۲ هزار و 500  واحد مسکونی ساخته شده است، افزود: با کمک مردم به طور متوسط ۱۲میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی به ازای هر واحد مسکونی هزینه شده است. فتاح با تاکید بر اینکه این تعداد واحد مسکونی با تجهیزات کامل در اختیار مددجویان قرار گرفته است، گفت‌: تاکنون 2 هزار کامیون کمک‌های کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) را به ارزش ۸۰ میلیارد تومان بین همه مردم زلزله‌زده توزیع کرده است.
تکمیل 2هزار و 700 مسکن تا پایان سال
رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه ۶۰میلیارد تومان کمک مردمی به شکل نقدی از مردم جمع‌آوری شده است، اظهار داشت: تا پایان امسال ۲ هزار و 700 واحد تکمیل شده در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت. همچنین بازسازی ۴ هزار و500 واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش نیز به صورت صددرصدی به اتمام رسیده است.
 به گفته وی،  ۶۰۰ واحد صنعتی نیز با هزینه کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) بازسازی شده و ۶۳۰ واحد مسکونی شهری نیز تا مرحله ساخت سقف به پایان رسیده است. فتاح با بیان اینکه این مسکن‌های بازسازی شده به طور متوسط ۷۰ متر مساحت دارند، در این باره خاطرنشان کرد: هزینه احداث هر مسکن به طور متوسط ۵۰میلیون تومان تمام شده است که با این سطح از تورم و قیمت مصالح ساختمانی، قیمت پایین و درخور توجهی است. این خانه‌ها از نظر عمرانی نقشه‌های مناسبی دارند و با نظارت و ضد زلزله ساخته شده‌اند.
 


Page Generated in 0/0032 sec