printlogo


کد خبر: 202672تاریخ: 1397/9/14 00:00
نبض جامعه

مشاور عالی سازمان سنجش خبر داد
تمدید مهلت ثبت‌نام کنکور دکترا
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی دوره دکترا (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۸ تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷ تمدید شد. حسین توکلی به مهر گفت: آزمون ورودی دوره دکترا (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۸ برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در روز جمعه سوم اسفند برگزار می‌شود. وی افزود: به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبان علاقه‌مند به ثبت‌نام در آزمون ورودی دوره دکترا (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۸ که تاکنون نسبت به ثبت‌نام اقدام نکرده‌اند مهلت ثبت‌نام تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷ تمدید می‌شود. مشاور عالی سازمان سنجش گفت: همچنین داوطلبانی که تاکنون نسبت به ثبت‌نام در آزمون ورودی دوره دکترا (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۸ اقدام کرده‌اند نیز می‌توانند تا ۱۵ آذرماه ۹۷ نسبت به ویرایش فرم ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان  اعلام کرد
بازداشت متهم ماجرای آزار دانش‌آموزان
در پی وقوع حادثه آزار و اذیت جنسی تعدادی از دانش‌آموزان دبستانی در شهر اصفهان و اعتراض خانواده‌ها به این موضوع، مدیر ناحیه ۴ آموزش‌وپرورش اصفهان گفت: تمام کادر مدرسه خانم هستند و متهم اصلی نایب‌رئیس انجمن اولیا و مربیان بود.
 به گزارش تسنیم، بر اساس برخی اخبار منتشر شده، مادر یکی از دانش‌آموزان مدعی شده است: متهم بچه‌ها را درون سرویس‌های بهداشتی برده و با تهدید چاقو به آنها تعرض کرده است. در پی این حادثه، خانواده‌ها مقابل مدرسه تجمع کرده‌اند و آموزش‌وپرورش می‌گوید متهم اصلی پرونده، نایب‌رئیس انجمن اولیا و مربیان بوده و از این عنوان سوءاستفاده کرده است.
کریم کمال، مدیر ناحیه 4 آموزش‌وپرورش اصفهان درباره حادثه آزار و اذیت جنسی تعدادی از دانش‌آموزان دبستانی گفت: موضوع را با توجه به شکایت اولیا پیگیری کردیم و این دبستان پسرانه بوده و در دوره اول فعالیت می‌کند، یعنی دانش‌آموزان کلاس اول تا سوم دبستان در آن حضور دارند. وی افزود: تمام کادر مدرسه و مدیریت آن خانم‌ها هستند و متهم نایب رئیس انجمن اولیا و مربیان بوده و فرهنگی نیست. همچنین مدیر مدرسه به دلیل کوتاهی در عملکرد خود عزل شده است. همچنین علی اصفهانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان  در این باره گفته است: «در پی وصول گزارشی مبنی بر آزار و اذیت چند دانش‌آموز در یکی از مدارس ابتدایی اصفهان دستور ویژه قضایی صادر شد و متهم این پرونده که یکی از اعضای انجمن اولیا و مربیان مدرسه بوده است با صدور قرار قانونی در بازداشت به‌سر می‌برد».

تغییر رئیس سازمان حج و زیارت
حمید محمدی در شبکه اجتماعی خود اعلام کرد بزودی علیرضا رشیدیان جایگزین وی در سازمان حج و زیارت خواهد شد.
به گزارش مهر، حمید محمدی، رئیس فعلی سازمان حج و زیارت از ترک پست خود به دلیل فعالیت در حیطه دیپلماسی عمومی و جایگزینی علیرضا رشیدیان به جای خود خبر داد. محمدی در صفحه شخصی خود نوشت: بنا بر تقبل مسؤولیتی در حوزه دیپلماسی عمومی، بزودی برادر عزیزم حاج علیرضا رشیدیان سکاندار سازمان حج و زیارت خواهد شد. تجارب خوب وی استمرار حرکت در مسیر پیشرفت حوزه حج و زیارت کشور را نوید می‌دهد.
 


Page Generated in 0/0033 sec