printlogo


کد خبر: 202722تاریخ: 1397/9/15 00:00
دلیل شلوغ بازی بی‌مورد برانکو درباره داوری‌های پرسپولیس
فکر بازی با سپاهان است

افشین خماند: سوت پایان بازی که زده شد، انگار برانکو ایوانکوویچ خوشحال به نظر نمی‌رسید؛ او مثل برنده‌ها نبود، شاد نبود، با مربی تیم بازنده خیلی خوش و بش نکرد، زیر لب غرولند می‌کرد و می‌رفت تا دوربین تلویزیون از روی او برداشته شد. برانکو از چه چیز شاکی بود؟ کنفرانس مطبوعاتی می‌گوید که از داور! مگر داور چه کرده بود؟ آن چیزی که برانکو را عصبی کرده بود، کارت زردی بود که به کمال کامیابی‌نیا داده شده بود. مگر مهم است؟ کارت زرد است دیگر، در همه مسابقه‌های دنیا ممکن است داور کارت زرد بدهد یا ندهد، چرا باید یک مربی که به آرامش مشهور است، برای این مساله اینگونه به خروش برآید و آسمان و زمین را به هم بدوزد؟ شاید برای جواب به این سوال‌ها باید به عقب بازگشت و همه اتفاق‌هایی که از ابتدای فصل رخ داده را مرور کرد‌، از همان روزی که پنجره‌ها بسته شد، از همان روزی که هر بازی و هر چند بازی یکی از بازیکنانش را از دست داد؛ او در طول فصلی که خیلی بازیکن نداشته، هر بازی هم چند بازیکن را به دلایل مصدومیت یا محرومیت در اختیار نداشته، برای همین است که انگار برانکو شرطی شده است، به هر کارت به عنوان یک شروع برای یک معمای تازه نگاه می‌کند و به هر تکل به عنوان کلیدی برای یک مصدومیت احتمالی.
این اتفاقات برانکو را عصبی می‌کند، البته شاید کلمه بهتر عصبی‌تر است، او انرژی زیادی هم سر این جدال‌های بی‌فایده با کی‌روش می‌گذارد...
پرسپولیس برانکو دارد همه مشکلات را پشت سر می‌گذارد، او تراکم بازی ها را پشت سر گذاشته، او خستگی و بدون بازیکن بودن را پشت سر گذاشته و هنوز هم در کورس است؛ شاید بهتر باشد برانکو هنوز هم عصبی نباشد، یک خبر خوب وجود دارد؛ «Winter is coming». آقای برانکو زمستان می‌آید و همه این مشکلات حل می‌شود، مگر اینکه عصبانیت استراتژی باشد برای اینکه از بازی ذوب‌آهن استفاده کرده باشی و پیام داده باشی که به داوری بازی با سپاهان همه را حساس کنی که باز هم این کار... نمی‌دانم ولی هر چه هست، این چهره عصبی به برانکو نمی‌آید؛ او باید به زمستان فکر کند، به پنجره‌ای که بالاخره باز خواهد شد.
بررسی ادعای برانکو
پرسپولیس موفق شد در دیدار مقابل ذوب‌آهن در ورزشگاه آزادی با نتیجه یک بر صفر به برتری برسد و این 3 امتیاز مهم در حالی به دست آمد که برانکو و سایر بازیکنان و اعضای کادرفنی این تیم بشدت به عملکرد داور معترض بودند. برانکو در نشست خبری پس از بازی با اعلام چند باره اینکه در طول دوران 4 ساله حضورش روی نیمکت این تیم حتی به اندازه یک اوت هم از اشتباهات داوری سود نبرده است، از داوران خواست مانند سپاهان برای آنها داوری کنند؛ اظهارنظری عجیب که بازتاب زیادی هم داشت. سوای اینکه ادعای حتی نبودن یک اوت اشتباه داوری به سود پرسپولیس به قدر کافی جای بحث دارد و می‌توان به صحنه گل بحث‌برانگیز تراکتورسازی، گل نخست پرسپولیس به پیکان که روی خطای به اشتباه گرفته شده توسط داور به ثمر رسید یا عدم اخراج شجاع خلیل‌زاده در دیدار با پیکان و عدم اعلام خطای پنالتی توسط او در بازی با ماشین‌سازی اشاره کرد که  تنها گوشه‌ای از سودهایی است که پرسپولیس فقط در هفته‌های اخیر از داوری برده است که روی نتیجه و تقسیم امتیازات بازی تاثیر مستقیم داشته ‌است. در حالی که تنها اشتباه فاحش در این هفته‌ها که به زیان سرخپوشان تمام شد گل دوم آنها به ماشین‌سازی بود که از لحاظ امتیازی موثر نبود. سپاهان هم یکی از باشگاه‌هایی است که اعتراضات زیادی نسبت به عملکرد داوران در طول لیگ برتر داشته و مدعی متضرر شدن از جانب داوری است و البته تعداد زیادی از این اعتراضات طبق کارشناسی‌های انجام شده در برنامه نود و سایر رسانه‌ها به درستی صورت گرفته است و طلایی‌پوشان در آن متضرر شد‌ه‌اند. در اینجا به بررسی اشتباهاتی می‌پردازیم که تاکنون سپاهانی‌ها متحمل آن
شده اند:
سپاهان- سپیدرود
عدم اخراج دروازه‌بان سپیدرود در دقیقه ۵۶
اعلام پنالتی برای سپیدرود با تصمیمی اشتباه
سپاهان- پیکان
عدم اخراج مدافع پیکان در دقیقه ۱۸
سپاهان- ذوب‌آهن
عدم اخراج بازیکن ذوب‌آهن در دقیقه ۳۷
عدم اعلام پنالتی برای سپاهان در دقیقه ۵۷
عدم اعلام پنالتی برای سپاهان در دقیقه ۶۱
سپاهان- تراکتورسازی
عدم اعلام پنالتی برای سپاهان در دقیقه ۵۰
سپاهان- پارس جنوبی
قبل از گل اول پارس‌جنوبی روی بازیکن سپاهان خطا شده بود.
مردود اعلام کردن گل سالم سپاهان
اعلام پنالتی برای پارس‌جنوبی در دقیقه ۴۵ با تصمیمی اشتباه
سپاهان- نفت مسجدسلیمان
عدم اعلام پنالتی برای سپاهان
سپاهان- نساجی مازندران
عدم اعلام پنالتی برای سپاهان
سپاهان- استقلال تهران
پس از اعلام پنالتی برای سپاهان کمک داور به شکلی عجیب نظر داور را تغییر داد!
سپاهان- ماشین‌سازی
عدم اعلام پنالتی برای سپاهان و عدم اخراج بازیکن ماشین‌سازی
البته بدون شک سپاهان هم در مواردی از تصمیم داوری سود برده است و رفتاری مشابه با رفتار برانکو از این تیم پیش از بازی با استقلال با  صدور بیانیه درباره قضاوت بازی سر زده که آن هم به نوبه خود مذموم و دارای اشکال است. به نظر می‌رسد برانکو در آستانه بازی 6 امتیازی و حیاتی با سپاهان در حال جوسازی علیه داوری است تا به این شیوه قاضی مسابقه را از پیش تحت تاثیر قرار دهد که کار درستی نیست.
مدیر سپاهان: مزاح و جوسازی است!
مدیرعامل باشگاه سپاهان با انتقاد از صحبت‌های سرمربی پرسپولیس درباره اشتباهات داوری گفت: اظهارات برانکو ایوانکوویچ جوسازی است و به نظرم او زرنگی کرده است! مسعود تابش در واکنش به صحبت‌های برانکو ایوانکوویچ بعد از برد مقابل ذوب‌آهن و انتقاد از داوری‌ها در آستانه دیدار با سپاهان گفت: صحبت‌های برانکو دقیقا جوسازی بود. به نظرم برانکو مزاح کرده است که داوری‌ها به نفع سپاهان و ذوب‌آهن است. ما با اصرار از صداوسیما، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می‌خواهیم بازی‌های لیگ را از ابتدا تا الان بررسی کنند. بدون شک سپاهان و ذوب‌آهن 2 تیمی هستند که بشدت از داوری لطمه خورده‌اند. وی افزود: پرسپولیس هم تیمی بوده که بیشترین نفع را از اشتباهات داوری برده است. در بازی ماشین‌سازی با پرسپولیس، پنالتی محرز برای ماشین‌سازی گرفته نشد. در بازی با پیکان، خطایی که منجر به گل پرسپولیس شد اصلا خطا نبود. برای همین معتقدم صحبت‌های برانکو از روی زرنگی به و نوعی مزاح است تا قبل از بازی با سپاهان، اذهان عمومی را منحرف کند. این مزاح جالب و در نوع خودش عجیب است. مدیرعامل باشگاه سپاهان خاطرنشان کرد: ما در دیدار با ماشین‌سازی و پدیده، از داوری متضرر شدیم. مقابل پدیده یک خطای عجیب روی دروازه‌بان ما شد که نگرفتند و توپ به کرنر رفت. نزدیک بود همان صحنه به گل پدیده تبدیل شود. یک آفساید اشتباه هم برای سجاد شهباززاده مهاجم ما گرفتند. به هر حال ضمن احترام به برانکو، می‌گویم ایشان زرنگی کرده است و می‌خواهد قبل از بازی با سپاهان جوسازی کند.
 


Page Generated in 0/0032 sec