printlogo


کد خبر: 202726تاریخ: 1397/9/15 00:00
اخبار

این راهش نیست آقای میناوند!
مرتضی رضایی‌کاسککی: سال‌ها قبل، که شبکه 3 تازه راه‌اندازی شده بود، نه اینترنت قدرتمندی بود، نه کانالی و نه شبکه‌ای به معنای امروزی اجتماعی. به همین دلیل هم بود که وقتی مداحی کردن و قرآن خواندن بازیکنانی مثل میناوند، منصوریان و هاشم حیدری از تلویزیون پخش می‌شد بازتاب زیادی داشت. در بین هواداران قدیمی فوتبال، کمتر کسی است که بازی با نانت فرانسه و رختکن تیم ایران را از یاد برده باشد. حرکت ارزشی مهرداد میناوند در بین 2 نیمه همان زمان الگوی خیلی از جوان‌ها شد. آن زمان تیم‌ملی داشت خودش را برای جام‌جهانی 98 آماده می‌کرد که سال تحویل دقیقا افتاده بود بین 2 نیمه بازی دوستانه ایران با نانت و دوربین یک لحظه میناوند را نشان داد که در حال خواندن نماز بود.
میناوند یکی از بهترین چپ‌پاهای ایران بود و در این اصلا شکی وجود ندارد؛ بازیکنی که ارسال‌هایش روی محوطه جریمه شکل خاصی داشت و به قول نسل قدیم خط‌کشی شده بود. اما فوتبال چندان برای او پرفروغ نبود. یعنی نشد ستاره‌ای مثل مهدوی‌کیا، کریمی و خیلی‌های دیگر. نشد ستاره‌ای که جای مشخصی در قلب هواداران داشته باشد. او میناوند بود و رفته‌رفته داشت از ذهن خیلی‌ها پاک می‌شد. اما میناوند دوست نداشت این رویه تکراری که ستاره‌ها را از مردم می‌گیرد برای خودش اتفاق بیفتد. مهرداد بازیکن خوبی بود اما محبوبیت خیلی‌ها را نداشت! او در سال‌هایی که شاید از فوتبال دور افتاده بود تلاش زیادی کرد تا خودش را یک پرسپولیسی دوآتشه نشان بدهد و بهترین راه این بود که در رسانه‌ها باشد! کل‌کل کند، برای تیم‌های رقیب کری بخواند و از این طریق در اصطلاح خودش را روی بورس نگه دارد. شکایت‌های رحمتی و منصوریان از میناوند، آن هم برای استفاده از القابی که فقط تیفوسی‌ها از آن استفاده می‌کنند آیا برازنده فوتبالیستی است که زمانی الگوی اخلاقی بوده و خیلی‌ها روی سر و جانش قسم می‌خوردند؟ اصلا یک سوال از میناوند؛ آیا واقعا ارزشش را دارد که برای روی بورس ماندن و برای اینکه مردم فراموشت نکنند از این طریق مطرح باشی؟ در فوتبال ایران بازیکن‌هایی داریم که شوخ‌طبع هستند و ممکن است در مصاحبه‌های‌شان کمی شیطنت هم بکنند، مثل خداداد عزیزی اما آنها از دایره‌ای که به آن ادب می‌گویند خارج نمی‌شوند. راه یافتن به قلب هواداران راهش این نیست که شما انتخاب کرده‌ای. در طول سال بازیکنی مثل مهدوی‌کیا چند بار مصاحبه می‌کند یا چند بار خودش را وارد کل‌کل‌های استادیومی می‌کند تا رسانه‌ها از او بنویسند؟ آیا مهدوی‌کیا که کمتر حاشیه دارد و کمتر مصاحبه می‌کند محبوبیتش را از دست داده یا از یاد کسی رفته است؟ ما از شما توقع نداریم قدمی برای اجرای درست شیوه‌های فرهنگی در این مملکت بردارید اما حداقل احترام بقیه را نگه دارید و هر کسی را با هر لقبی خطاب نکنید. راستی سه‌شنبه هم یک اتهام به ذوب‌آهنی‌ها زدید و مدعی شدید که آمده بودند داور را بخرند اما نتوانستند. با همین حرف دوباره تیتر یک خیلی از رسانه‌ها شدید. این راهش نیست آقای میناوند!


پاداش ۲ میلیون دلاری فیفا به تیم‌های ایرانی
فیفا جوایز تیم‌های باشگاهی برای جام‌جهانی را اعلام کرد که ۷ تیم ایرانی شامل این جوایز شدند.
فیفا پاداش تیم‌های ایرانی را برای جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه اعلام کرد که به این ترتیب 7 باشگاه پرسپولیس، سپاهان، استقلال، سایپا، پدیده، سیاه‌جامگان و ذوب‌آهن شامل پاداش جام‌جهانی شدند. در این بین، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به ترتیب جوایز بیشتری را نسبت به سایر تیم‌ها کسب کردند. در مجموع تیم‌های ایرانی ۲ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۹۵ دلار دریافت می‌کنند.
جوایز تیم‌های ایرانی برای جام‌جهانی به شرح زیر است:
استقلال ۸۴۰ هزار و ۵۱۰ دلار
پرسپولیس ۶۴۹ هزار و ۴۸۵ دلار
ذوب‌آهن ۲۲۹ هزار و ۲۳۰ دلار
سایپا ۲۲۹ هزار و ۲۳۰ دلار
پدیده ۱۵۲ هزار و ۸۲۰ دلار
سیاه‌جامگان ۷۶ هزار و ۴۱۰ دلار (این تیم منحل شده و با قیمت امروز دلار، جایزه‌ای معادل حدود ۸۷۰ میلیون تومان دریافت می‌کند)
سپاهان ۷۶ هزار و ۴۱۰ دلار


Page Generated in 0/0034 sec