printlogo


کد خبر: 202759تاریخ: 1397/9/15 00:00
اخبار

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا
هوای تهران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، همچنان ناسالم است
هوای تهران روز گذشته با شاخص 139 در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.
به گزارش «وطن‌امروز»، بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران، وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته با شاخص 139 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت. این در حالی است که در برخی از ساعات روز شاخص میانگین سطح شهر به 151 نیز رسید. همچنین با توجه به اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران وابسته به شهرداری، منطقه 20 با شاخص 173، منطقه 18 با شاخص 172، منطقه 17 با شاخص 167 و مناطق 6 و 21 با شاخص 163 آلوده‌ترین مناطق سطح شهر بودند.

واکنش کرباسچی  به دوچرخه‌سواری حناچی
غلامحسین کرباسچی، شهردار اسبق تهران در اینستاگرام خود درباره دوچرخه‌سواری حناچی در روز سه‌شنبه‌های بدون خودرو واکنش نشان داد. به گزارش «وطن امروز»، پیروز حناچی، شهردار تهران سه‌شنبه گذشته مسیر خانه تا محل کار و بالعکس را با دوچرخه طی کرد؛ اقدامی که با واکنش‌های متفاوت در فضای مجازی مواجه شد. در همین باره، کرباسچی شهردار اسبق تهران در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشته است: «ای کاش آقای حناچی به جای دوچرخه، صبح زود بدون ترافیک با ماشین می‌رفت دفتر کارش و پیگیری و تلاش می‌کرد که زودتر صدها واگن معطل مانده مترو به خطوط مترو ملحق شوند که صدها هزار مسافر مترو راحت‌تر و سریع‌تر برسند و ده‌ها هزار اتومبیل کمتر بیرون بیایند».

رئیس پلیس پایتخت:
نرده‌های چهارراه ولیعصر برداشته نمی‌شود
رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد محدوده چهارراه ولیعصر برای تردد عابران از سطح تقاطع بازگشایی نمی‌شود. سردار حسین رحیمی درباره اینکه آیا مسیر و تقاطع خیابان‌های ولیعصر و انقلاب برای عبور عابران پیاده بازگشایی خواهد شد به ایسنا گفت:  این نرده‌ها برداشته نمی‌شود، چرا که فلسفه ساخت زیرگذر چهارراه ولیعصر یا چهارراه جهان‌نما این بود که عبور و مرور جمعیت به زیر سطح برود و میلیاردها تومان نیز برای ساخت آن هزینه شد تا ترافیک در آن منطقه از بین برود و حتی سوانح و حوادث رانندگی نیز کاهش یابد. وی با بیان اینکه موضوعاتی مانند تسهیل تردد توانیابان باید در همان زیرگذر تعبیه شود، خاطرنشان کرد: این همه هزینه شده تا ترافیک مدیریت شود، بنابراین باید برای رفت و آمد معلولان، مدیران شرایطی را فراهم کنند که در همان زیرگذر مشکل تردد برای‌شان حل شود. پیش از این شهرداری تهران با درخواست انجمن‌های فعال در دفاع از حقوق معلولان تصمیم به بازگشایی مسیر و تقاطع چهارراه ولیعصر برای تردد عابران گرفته بود که با وجود برگزاری مراسمی برای بریدن نرده‌های چهارراه ولیعصر، با مخالفت پلیس مواجه شد و نرده‌ها دوباره نصب شد.


عضو هیأت‌رئیسه مجلس خبر داد
استیضاح وزیر علوم
«استیضاح وزیر علوم با بیش از ۷۰ امضا و در ۱۰ محور تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شد». عضو هیات‌رئیسه مجلس با بیان این مطلب  به مهر گفت: استیضاح وزیر علوم با ۱۰ محور تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شد. علی‌اصغر یوسف‌نژاد اظهار داشت: طرح استیضاح منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیش از ۷۰ امضا در ۱۰ محور به هیات‌رئیسه تقدیم شد. گفتنی است برخی محورهای استیضاح منصور غلامی شامل نبود برنامه و سیاست‌های کلان پژوهشی و فناوری در چارچوب اسناد بالادستی، عدم توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و رشته‌های مهارتی، ضعف شدید مدیریتی و نظارتی وزیر در ستاد وزارت علوم و انتصابات دانشگاه‌های کشور و تضعیف شدید دانشگاه پیام نور به بهانه آمایش سرزمین و منطقه‌ای کردن دانشگاه برخلاف نظر نمایندگان مجلس و عدم تعیین‌تکلیف اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور می‌شود.


Page Generated in 0/0035 sec