printlogo


کد خبر: 202769تاریخ: 1397/9/15 00:00
اخبار

دوری از مردم یعنی اشرافی‌گری و بی‌عدالتی
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مردم در تنگنای معیشتی، بیکاری، گرانی و تورم هستند، گفت: توجه به آزادی‌‌های اجتماعی در چارچوب قانون حق مردم است اما داشتن سفره‌ مناسب، داشتن کار و درآمد، حقوق اساسی‌تری است. به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف ظهر دیروز در جمع دانشجویان ضمن گرامیداشت یاد شهدای ۱۶ آذر، گفت: ناکارآمدی فعلی مدیران 2 دلیل دارد؛ اول ضعف مدیریت و دوم تفکر غیرانقلابی و امید به بیگانه‌. این عوامل در سطح اداره کشور و تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری باعث ناکارآمدی می‌شود. وی ادامه داد: حالا اگر کسی این مشکلات را داشته باشد و بخواهد پیوسته در قدرت هم باقی بماند، نتیجه‌اش می‌شود دوری از مردم. دوری از مردم یعنی نزدیکی به بیگانه، بی‌عدالتی، نفاق، دشمن را دوست پنداشتن، دروغ، وعده‌های پوچ و اشرافی‌گری. قالیباف افزود: این جریان و تفکر بیش از 3 دهه سکان اداره و مدیریت کشور را در حوزه اقتصاد در دست داشته و اقتصاد دولتی و شبه‌دولتی را گسترش داده است؛ اقتصادی که در دست خود این آدم‌هاست، یا اگر خصوصی کرده‌اند، در اختیار افراد محدود و همان 4 درصدی‌هاست.  وی با بیان اینکه این آدم‌ها وقتی نمی‌توانند به دغدغه اصلی مردم پاسخ بدهند، دست به جنگ روانی می‌زنند، خاطرنشان کرد: آن وقت طوری وانمود می‌کنند که مشکل اصلی مردم رفتن به کنسرت، ورزشگاه و... است. البته که توجه به آزادی‌‌های اجتماعی در چارچوب قانون حق مردم است اما داشتن سفره‌ مناسب، داشتن کار و درآمد، حقوق اساسی‌تری است. وی با بیان اینکه روزی که حاکمان قبلی یمن کشور را رها کردند، یک سکوی موشک در یمن امکان شلیک نداشت، اظهار داشت: این سکو‌ها یا بمباران و خراب شده بود یا قطعاتش را برده بودند اما بچه‌های با همت و با اعتقاد و انگیزه یمنی پای کار ایستادند و هم جنگ نظامی را اداره کردند و هم کشورشان را به‌رغم محاصره توانستند حفظ کنند.

یمنی‌ها موشک ۴۰۰ کیلومتری در اختیار دارند
جانشین فرمانده سپاه قدس عنوان کرد: امروز همه کسانی که به مسائل امنیتی آشنا هستند، قبول دارند امنیت بخشی از یمن که در دست انصارالله است بیشتر از بخش‌هایی است که در دست و کنترل دولت منصور هادی است. سردار قاآنی در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت یمن که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد با بیان اینکه بچه‌های انصارالله در کوتاه‌ترین زمان به فناوری ساخت دقیق‌ترین موشک‌ها دست یافتند، گفت: این موشک‌ها که 400 یا 500 کیلومتر برد دارد، امروز تنها با 10 تا 12 متر تفاوت به نقطه اصلی اصابت می‌کند و این امکانات ساخت همه از طریق خود بچه‌های انصارالله به‌دست آمده است. به گزارش تسنیم، وی تصریح کرد: نیروهای انصارالله کسانی را که فکر می‌کردند در زمان کوتاهی یمن را اشغال می‌کنند، بیچاره کردند و آنهایی که بیچاره شدند همه امکانات خود را یکجا از دست داده‌اند. جانشین فرمانده سپاه قدس با تاکید بر اینکه امروز انصارالله یک قدرت در منطقه شده است، اظهار داشت: این ادعا که ما در دریای سرخ دخالت می‌کنیم، درست نیست. همین بچه‌های انصارالله هستند که جنگ را اداره می‌کنند.

تلاش برای اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان
رئیس سازمان اداری‌و‌استخدامی گفت: مجلس با کمک دولت سعی می‌کند برای اصلاحات قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اقدام کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جمشید انصاری در حاشیه جلسه هیات دولت درباره احتمال خالی شدن فضای مدیریتی کشور با توجه به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان افزود: ما در حوزه قانون‌گذاری نباید رویکرد صفر و یک داشته باشیم و زمانی که قوانین را بررسی و تصویب می‌کنیم باید موارد خاص را در نظر داشته باشیم. رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: سخنان مقام معظم رهبری هم مبتنی بر این مطلب بود که به برخی موارد خاص در تصویب این قانون توجه لازم نشده است و از مجلس خواستند این اشکال را رفع کند و مجلس با کمک دولت سعی می‌کند در تامین نظر مقام معظم رهبری اصلاحات لازم را به عمل آورد.


Page Generated in 0/0038 sec