printlogo


کد خبر: 202873تاریخ: 1397/9/18 00:00
پلیس برای چندمین بار نسبت به هوشیاری مردم در خرید‌های اینترنتی هشدار داد
تذکر جدی به 2 سایت مشهور!
سردار هادیان‌فر: مدیران سایت‌های «شیپور» و «دیوار» بیش از توجه به بحث امنیت، به درآمد توجه می‌‌کنند

گروه اجتماعی: مدتی است کارشناسان حوزه انتظامی نسبت به هوشیاری مردم در زمان خرید و فروش در برخی سایت‌های اینترنتی بویژه 2 سایت مشهور خرید و فروش کالا از جمله کالاهای دست دوم هشدار می‌دهند. کارشناسان انتظامی بر این باورند که مردم در زمان خرید از اینگونه سایت‌ها باید پلیس خود باشند و هنگام مراجعه به سایت براحتی به آگهی‌های آن اعتماد نکنند و مراقبت‌های احتیاطی و امنیتی لازم را در نظر بگیرند.
افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی‌های دروغین فروش اجناس در سایت‌های خرید و فروش اجناس دست دوم اقدام به کلاهبرداری و سودجویی از شهروندان می‌کنند. این افراد با هدف تهییج و ایجاد انگیزه در خریداران، اجناس خود را که بیشتر خودرو و لوازم منزل است با قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار ارائه کرده و با جلب اعتماد مشتریان از آنها مبالغی را تحت عنوان بیعانه از طریق واریز به شماره کارت دریافت می‌کنند و پس از اخذ مبالغ، دیگر پاسخگوی تلفن خود نیستند!
هوشیار باشید
بی‌شک برای تبادل یک کالا از طریق فضای مجازی باید همواره این مهم را در نظر داشت که ممکن است تبلیغ انجام شده برای کالا ماهیت واقعی نداشته باشد، ممکن است در پس یک تبلیغ در این گونه سایت‌ها، افرادی شیاد فعالیت ‌کنند که قصد کلاهبرداری از کاربران را دارند.  این در حالی است که با وجود همه این هشدارها و اظهارنظرهای گوناگون، بازهم هر از گاهی شاهد انتشار خبرهایی درباره تشکیل پرونده‌هایی با موضوع تخلفات خرید کالاهای دست دوم از اینگونه سایت‌ها در فضای مجازی هستیم، بتازگی هم رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی از تذکر جدی به سایت‌های مشهور «دیوار» و «شیپور» خبر داده است.
تذکر جدی به سایت‌های «دیوار» و «شیپور»
در همین‌باره رئیس پلیس فتای ناجا از تذکر به مدیران سایت‌های دیوار و شیپور خبر داد و گفت: مدیران این سایت‌ها بیش از توجه به بحث امنیت، به درآمد توجه می‌‌کنند. سردار سیدکمال هادیان‌فر درباره فعالیت سارقان و مجرمان برای خرید و فروش اموال مسروقه در سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور  به تسنیم  اظهار داشت: متأسفانه با وجود استفاده مردم از این سایت‌ها تخلفاتی در آن روی می‌دهد؛ از بحث خرید و فروش اموال مسروقه توسط مالخران بی‌هویت گرفته تا فروش کد و کارت ملی، موضوعات ضداخلاقی و دیگر موارد که به مدیران آنها تذکرات لازم ارائه شده است. رئیس پلیس فتای ناجا با بیان اینکه تخلفاتی که در سایت دیوار انجام می‌شود، بیشتر از مابقی سایت‌هاست، افزود: مردم به سایت‌های اینچنینی اعتماد نکنند، زیرا مدیران این سایت‌ها بیش از توجه به بحث امنیت، به درآمد توجه می‌‌کنند. هادیان‌فر خاطرنشان کرد: به مدیران این سایت‌ها (دیوار و شیپور) اعلام کردیم اگر اصلاحات لازم را انجام ندهند، با آنها برخورد قضایی می‌شود.


Page Generated in 0/0034 sec