printlogo


کد خبر: 204703تاریخ: 1397/10/22 00:00
اخبار

نمایش فیلم‌های مستند و کوتاه جشنواره فجر در سینماهای مردمی
2 سینمای مردمی و سینمای هنرمندان هم میزبان مستندها و فیلم‌های کوتاه جشنواره فجر می‌شوند. به گزارش «وطن‌امروز»، دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر با تاکید بر اهمیت سینمای مستند و فیلم کوتاه از اختصاص سانس‌هایی به نمایش مستندها و فیلم‌های کوتاه حاضر در جشنواره در سینماهای مردمی شامل سینما آزادی و فرهنگ و سینمای مختص به هنرمندان خبر داد. همچنین فیلم‌های انیمیشن نیز علاوه بر نمایش در سینمای اهالی رسانه در برخی سینماهای مردمی و سینمای هنرمندان هم به نمایش درخواهند آمد.

تکذیب امکان لغو برگزاری «فجر۳۷» در استان‌ها
سیدحسین سیدی، مدیر بخش استان‌های سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر تاکید کرد که این بخش با مشکل مالی مواجه نیست. به گزارش مهر، روز گذشته سیدضیاء هاشمی، دبیر شورای‌عالی تهیه‌کنندگان در گفت‌وگو با مهر، اعلام کرد: «در صورتی که بودجه لازم برای نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها در نظر گرفته نشود، بی‌شک تهیه‌کنندگان آثار خود را در شهرستان‌ها نمایش نمی‌دهند». این اظهارنظر از سوی دبیر صنف تهیه‌کنندگان در خانه سینما به نوعی نشان از فراهم نبودن شرایط مالی اکران فیلم‌های جشنواره سی‌وهفتم در استان‌ها و به معنای دیگر احتمال لغو برنامه‌های استانی این رویداد داشت. سیدحسین سید، مدیر بخش استان‌های این جشنواره با بیان اینکه مشکلی از  بابت اکران در استان‌ها ندارند، اظهار کرد: صورتجلسه نهایی این امر در هفته جاری انجام می‌شود. بر خلاف چیزی که عنوان می‌شود، ما به لحاظ مالی مشکلی نداریم، چرا که سازمان سینمایی عزم جدی بر اکران همزمان این آثار در سایر استان‌ها هم دارد از همین رو به طور مسلم این کار را انجام خواهیم داد.


تماشاخانه «باران» به حجازی‌فر واگذار شد
مدیر تماشاخانه خصوصی باران از واگذازی مدیریت این تماشاخانه به هادی حجازی‌فر خبر داد و گفت: به دلیل مشکلات عدیده‌ای که داشتیم، تصمیم گرفتم مدیریت تماشاخانه را واگذار کنم. به گزارش فارس، مدیر تماشاخانه خصوصی باران از تعطیلی این تماشاخانه خبر داد و گفت: به دلیل مشکلات عدیده‌ای که داشتیم تصمیم گرفتم مدیریت تماشاخانه را واگذار کنم. خیام وقارکاشانی، مدیر تماشاخانه خصوصی باران درباره دلایل اتخاذ این تصمیم عنوان کرد: بخشی از مشکلات ما در تامین هزینه‌ها و مسائل اقتصادی تماشاخانه برمی‌گردد و بخشی هم به مسائل نظارتی برای گروه‌های نمایشی. کاشانی با بیان اینکه مدیریت تماشاخانه باران به هادی حجازی‌فر، کارگردان و بازیگر سینما و تئاتر منتقل شده است، گفت: طی قراردادی از شنبه(امروز) مدیریت و حق و حقوق تماشاخانه منتقل خواهد شد. گویا قرار است تماشاخانه باران یک ماه برای تعمیرات و بازسازی تعطیل شود و پس از آن فعالیت خود را با مدیریت جدید آغاز کند.


اعلام تازه‌ترین آمار فروش گیشه سینمای ایران
تازه‌ترین آمار فروش فیلم‌های سینمای ایران اعلام شد. به گزارش «وطن امروز»، این هفته گیشه سینمای ایران فروش نسبتا خوبی را پشت سرگذاشت تا در روزهای سرد گیشه پاییزی سینماها، فروش برخی از این فیلم‌های روی پرده به رقم قابل قبول و چشمگیری ارتقا پیدا کند. بر این اساس و در مجموع فیلم‌های سینمایی  «مغزهای کوچک زنگ‌زده» ۱۳ میلیارد و 100 میلیون تومان، «بمب» ۵ میلیارد و 800 میلیون تومان، «مارموز» ۴ میلیارد و 860 میلیون تومان، «لازانیا» ۴ میلیارد و 620 میلیون تومان، «پیشونی سفید(۲)» ۴ میلیارد و 300 میلیون تومان، «کلمبوس» 3 میلیارد و 100 میلیون تومان، «پاستاریونی» 2 میلیارد و 40میلیون تومان، «قانون مورفی» یک‌میلیارد و 850 میلیون تومان، «آستیگمات» یک‌میلیارد و 530 میلیون تومان، «وای آمپول» یک‌میلیارد و 420 میلیون تومان، «میلیونر میامی» یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان، «اتاق تاریک» 750 میلیون تومان، «سرو زیر آب» 700 میلیون تومان، «دزد و پری(۲)»  590 میلیون تومان، «بی‌نامی» 80 میلیون تومان، «تخته گاز» 55 میلیون تومان و «درساژ» 30 میلیون تومان فروش داشته‌اند.


Page Generated in 0/0032 sec