printlogo


کد خبر: 204735تاریخ: 1397/10/22 00:00
صف‌آرایی ایران مقابل ویتنام
به دنبال صعود زودهنگام

تیم‌ملی فوتبال ایران امروز دومین دیدارش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را مقابل ویتنام برگزار می‌کند.
تیم‌ملی فوتبال ایران امروز از ساعت ۱۴:۳۰ در دومین مسابقه‌ خود از مرحله گروهی جام ملت های آسیا در امارات به مصاف ویتنام می‌رود. پیروزی پرگل ایران مقابل یمن باعث شد همه از تیم ایران به عنوان یکی از شانس‌های قهرمانی جام نام ببرند اما کارشناسانی که فوتبال را تخصصی‌تر دنبال می‌کنند، می‌دانند که نباید در باد این برد خوابید. جام ۲۰۱۹ جام شگفتی‌هاست؛ شکست استرالیا؛ قهرمان دوره قبل مقابل اردن، برد خفیف ژاپن و کره‌جنوبی مقابل حریفان درجه دوم همگی نشان از این واقعیت دارد که فوتبال آسیا پیشرفت کرده و فاصله تیم‌ها کمتر شده است. حتی  این گفته که استرالیا، کره‌جنوبی و ژاپن جای‌شان در نیمه نهایی رزرو شده هم خیلی با نتایج این جام همخوانی ندارد!
همه تصور می‌کردند ویتنام مقابل عراق یک تیم از پیش بازنده باشد اما تا ثانیه‌های پایانی عراقی‌ها فقط یک امتیاز داشتند.  حالا ویتنام برای حذف نشدن از جام با تمام قدرت مقابل ایران قرار می‌گیرد بنابراین به هیچ عنوان نباید ویتنام را دست‌کم گرفت بویژه اینکه در بازی با عراق  شاهد بودیم تماشاگران زیادی ویتنام را حمایت می‌کردند.
 سرمربی ویتنام که نخستین‌حضورش در جام ملت‌های آسیا را تجربه می‌کند صراحتا اعلام کرده مقابل ایران هیچ ضعفی احساس نمی‌کنیم! ما به دنبال صعود از گروه هستیم حتی به عنوان تیم سوم!
اگرچه سابقه و قدرت دو تیم روی کاغذ به هیچ عنوان برابر نیست اما ویتنام مقابل ایران چیزی برای از دست دادن ندارد. اگر بازنده شود، بازنده‌ای سربلند خواهد بود که مقابل تیم اول آسیا شکست خورده و اگر امتیاز بگیرد، خالق شگفتی شده است. بازی با چنین حریفی برای تیم‌ملی بسیار خطرناک  است. قطعا کی‌روش بهتر از هر کس دیگری می‌داند چطور باید بازیکنان تیم‌ملی را برای این بازی از نظر فکری و ذهنی آماده کند. سرمربی تیم‌ملی ایران تماشاگر ویژه بازی عراق و ویتنام بود و گفت ویتنامی‌ها او را شگفت‌زده کرده‌اند! اکنون ویتنامی‌ها به دنبال خلق شگفتی هستند و ملی‌پوشان هم برای برد به میدان خواهند رفت.
بازیکنان تیم‌ملی از نظر فیزیک بدنی و قدرت تکنیکی بسیار برتر از ویتنام خواهند بود ولی آنها باید گوش به فرمان دستورات تاکتیکی کی‌روش باشند تا  دومین برد خود را در جام ملت‌ها جشن بگیرند و خود را مهیای صعود مقتدرانه کنند. تقریبا تمام کارشناسان و منتقدان بازی تیم‌ملی را مقابل یمن ستودند و از نظم تاکتیکی و قدرت تهاجمی ایران صحبت کردند. قطعا ویتنام حریفی سرسخت‌تر از یمن برای ما خواهد بود اما هواداران فوتبال ایران به تیم‌ملی و غیرت و توانایی فنی جوانان ایرانی باور دارند.
احتمال دارد کی‌روش در ترکیب تیم ایران تغییراتی ایجاد کند اما حدود ۹۰ درصد از ترکیب همان بازیکنان خواهند بود.
کی‌روش: مسؤولان نخواستند ماندن من طولانی‌تر شود
سرمربی تیم‌ملی ایران می‌گوید تک‌تک بازیکنان آمادگی حضور در بازی با ویتنام را دارند. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ملی ایران ظهر جمعه در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر ویتنام در دور دوم مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا گفت‌: بازی دوم‌مان را پیش‌رو داریم برابر ویتنام، تیمی که از کادر مربیگری خوبی برخوردار است. برای آماده‌سازی‌اش تلاش زیادی انجام شده است. البته ایران هم کاملا آماده است. تک‌تک بازیکنان آمادگی حضور در بازی را دارند و در حال جنگیدن برای حضور در یکی از جایگاه‌های بازی هستند و امیدواریم تیم برتر میدان باشیم و فوتبال برتری را نسبت به ویتنام ارائه دهیم. او در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه تیم‌ملی بازی اول را پرگل شروع کرد، آیا برای بازی با ویتنام هم همین برنامه را در دستور کار دارید؟ ادامه داد: تفاوتی که بین ورزش فوتبال و صحنه تئاتر وجود دارد این است که در فوتبال باید رقابت کرد. در فوتبال شما یک حریفی را پیش‌رو دارید و آن آرزوهایی را که شما دارید، تیم حریف هم دارد و تلاش می‌کنند به برد برسند. خانواده، دوستان و هوادارانی دارند که از آنها حمایت می‌شود. همان‌طور که در بازی‌های اول دیدم مسابقات بسیار دشواری را پیش‌رو داریم. تمام تیم‌ها به‌هم نزدیک هستند. تیم ویتنام از کادر فنی خوبی برخوردار است و بازیکنان صادق و متعهدی دارد. از اکتبر ۲۰۱۸ حدود ۱۳ بازی دوستانه داشتند. در یک ماه گذشته ۵ بازی دوستانه انجام دادند. بازیکنان‌شان صادقانه در میدان می‌جنگند. ما هم تلاش می‌کنیم در بازی شنبه (امروز) تیم برتر میدان باشیم. کی‌روش در پاسخ به این سوال که در این بازی به تفاضل گل فکر می‌کند؟ گفت: فکر نمی‌کنیم. چون ما تیم مغروری نیستیم. تیم ما از افراد فروتن تشکیل شده است. همیشه به عنوان رهبر تیم سعی کردم یک‌سری از مسائل اصولی را در اختیار بازیکنانم قرار دهم. تلاش ما این بوده مسائل پایه‌ای خصوصا از بعد شخصیتی را به بازیکنانم خوب بیاموزم. باید همیشه به حریف احترام گذاشت. در غیر این صورت تبدیل به آدم‌هایی می‌شویم که مغرور هستند و غرور آنها را فرا گرفته است. ما هرگز اینگونه فکر نمی‌کنیم. تفکر ما این است؛ حریف هم می‌خواهد فوتبال بازی کند و ویتنام هم همین‌طور خواهد بود و احترام کامل را برای حریف قائل هستیم. کی‌روش در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد کلمبیا برای قبول سرمربیگری تیم‌ملی این کشور گفت: الان زمان مناسبی برای مطرح کردن اینگونه صحبت‌ها نیست. چون من وظیفه‌ای دارم و باید تا بی‌نهایت تمرکز و انگیزه‌‌ام را برای بازی مقابل عراق و ویتنام بگذارم. الان زمانی نیست که بخواهم درباره مساله‌ای فکر کنم یا تمرکزم را برای مسائل دیگری بگذارم. سرمربی تیم‌ملی ادامه داد: تنها مطلبی که از آن مطمئنم مسؤولان فوتبال ایران با  نظارت وزارت ورزش از ماه جولای به بعد نخواستند ماندن من طولانی‌تر شود ولی در حال حاضر وظیفه‌ دشوار و بی‌نهایت را پیش‌رو داریم آن هم بازی‌هایی است که باید انجام دهیم. با تمرکز بالا هم روی این مساله فکر می‌کنیم و تاکید می‌کنم یکی از قوی‌ترین خانواده‌های فوتبالی هستیم. مسعود شجاعی هم اینجاست و با سابقه‌ای که دارد و از لحاظ اتحاد و همدلی که بین اعضای کادر و بازیکنان است، شرایط فوق‌العاده‌ای در تیم وجود دارد. کارلوس کی‌روش افزود: مساله‌ اصلی ما بازی برابر ویتنام است که اتفاق بیفتد، صحبت در این رابطه بی‌احترامی به تیم ویتنام است. تنها مطلبی که مهم است بازی ما برابر ویتنام است.


Page Generated in 0/0042 sec