printlogo


کد خبر: 206186تاریخ: 1397/11/21 00:00
آغاز هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال و تقابل پرسپولیس و فولاد
روز سخت قرمزها مقابل قطبی

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال امروز یکشنبه با انجام 5 مسابقه آغاز می‌شود و پرسپولیس صدرنشین میهمان فولاد خوزستان است. 5 دیدار از هفته هفدهم لیگ برتر امروز برگزار می‌شود. این هفته ذوب‌آهن و سایپا به دلیل حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا به میدان نمی‌روند و بازی استقلال و ذوب‌آهن و سایپا با پیکان در زمان دیگری برگزار خواهد شد. نگاهی به دیدارهای این هفته می‌اندازیم.
گذر قطبی به پرسپولیس افتاد
پرسپولیس که در اولین هفته دور برگشت به صدر جدول مسابقات برگشته است، یک بازی سخت را در اهواز پیش رو دارد. فولاد اگرچه در رده هفتم جدول است اما با حضور افشین قطبی تبدیل به تیمی قدرتمند و با روحیه برتری‌جویی شده است. قطبی یکی از مربیان محبوب هواداران پرسپولیس است. او یک مقام قهرمانی دراماتیک را برای این تیم به ارمغان آورد ولی این مرتبه باید با قلب شیر مقابل پرسپولیس قرار بگیرد. پرسپولیس با برانکو تیمی منسجم شده که حتی به فینال آسیا هم رسیده است. حضور بازیکنان جدید در پرسپولیس این تیم را قدرتمندتر از نیم‌فصل اول کرده است. دوئل تاکتیکی افشین قطبی و برانکو دیدنی است. 2 تیم قرمزپوش تهران و خوزستان می‌توانند جذاب‌‌‌‌‌ترین مسابقه هفته را رقم بزنند بویژه اینکه هر دو تیم برای برد به میدان می‌روند. پرسپولیس برای حفظ صدرنشینی باید پیروز شود و فولاد هم برای رسیدن به رتبه ششم جدول تلاش می‌کند. فولاد هفته گذشته مقابل پارس‌جنوبی به نتیجه مساوی رسید. دیدار 2 تیم در تهران با نتیجه 3 بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید. افشین قطبی که در فوتبال ایران به امپراتور مشهور شده می‌خواهد اولین باخت را به پرسپولیس تحمیل کند ولی پروفسور برانکو می‌خواهد دهمین برد تیمش را جشن بگیرد.
ماشین‌‌سازی تبریز و صنعت نفت آبادان
نبرد تیم‌‌های نهم و یازدهم جدول هم یک مسابقه حساس است. ماشین‌‌سازی 17 امتیازی به لطف تفاضل گل بهتر 2 پله بالاتر از نفت آبادان در جدول ایستاده است. برنده این مسابقه شانس صعود به رده ششم جدول را دارد. بازی رفت 2 تیم در آبادان یک- یک
مساوی شد. هر 2 تیم محتاطانه در این هفته بازی خواهند کرد و دوست ندارند بازنده شوند. ماشین‌‌سازی هفته پیش تیم استقلال خوزستان را شکست داد و صنعت نفت هم از تیم قدرتمند سپاهان یک امتیاز گرفت.
بازی راحت شاگردان یحیی
پدیده بعد از باخت به پرسپولیس این هفته مسابقه‌ای آسان را پیش رو دارد. استقلال خوزستان آخرین تیم جدول است که ضعیف‌‌‌‌‌ترین خط حمله لیگ را با 10 گل زده در اختیار دارد. شاگردان گل‌محمدی می‌توانند 3 امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کنند. مگر اینکه واقعا آبی‌پوشان اهوازی دچار تحولی اساسی شده باشند که بعید است، با این حال در فوتبال هرچیزی امکان دارد! پدیده بازی رفت را هم 2 بر یک برده بود.
تقابل قدیمی‌‌های پرهوادار
تقابل 2 تیم پرهوادار و قدیمی فوتبال ایران جذابیت زیادی خواهد داشت. تراکتورسازی هفته قبل مقابل نفت مسجدسلیمان نشان داد شیوه فوتبالش با لیکنز بلژیکی تغییر کرده است و فوتبالی مدرن را به نمایش می‌گذارد. تراکتورسازی از نظر بازیکن هم بسیار غنی است اما نساجی مازندران حواشی زیادی داشت و بعد از جدایی نکونام اکنون مجید جلالی هدایت این تیم را برعهده گرفته است. جلالی در تبریز هم مربیگری کرده و مقابل تیم سابقش قرار می‌گیرد. تراکتورسازی در صورت برد شانس صعود به رده سوم جدول را هم دارد. نساجی مازندران اما برای ماندن در میانه بالایی جدول تلاش می‌کند. بازی رفت 2 تیم بدون جلالی و لیکنز با نتیجه مساوی یک- یک به پایان رسید.
تقابل قلعه‌نویی و کریمی
سپاهان که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است این هفته مقابل تیم قرمزپوش رشت قرار می‌گیرد. زردپوشان اصفهانی برای قهرمانی می‌جنگند و سپیدرود برای بقا در لیگ برتر. این مسابقه یک نبرد نابرابر است بین تیم‌‌‌هایی که از نظر کیفیت بازیکن قابل قیاس نیستند. بازی رفت 2 تیم در رشت 6 بر یک به سود سپاهان به پایان رسید و به همین دلیل سپیدرود اکنون ضعیف‌‌‌‌‌ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و در رده پانزدهم جدول ایستاده است اما سپاهان با 28 گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. شاگردان قلعه‌نویی به دنبال بازگشت به صدر جدول هستند و علی کریمی در اندیشه گرفتن حداقل امتیاز از تیم قدرتمند سپاهان است.
اسامی داوران و برنامه مسابقات هفته هفدهم
یکشنبه ۲۱ بهمن ساعت 15
ماشین‌‌سازی تبریز- صنعت نفت آبادان (ورزشگاه بنیان دیزل تبریز)
داور: حسن اکرمی
پدیده مشهد- استقلال خوزستان (ورزشگاه امام رضا(ع)
داور: اشکان خورشیدی
ساعت 17
نساجی مازندران- تراکتورسازی تبریز (ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر)
داور: سیدمهدی سیدعلی
فولاد- پرسپولیس (ورزشگاه غدیر اهواز)
داور: رضا کرمانشاهی
ساعت ۱۷:۱۵
فولاد مبارکه سپاهان- سپیدرود رشت (ورزشگاه نقش جهان اصفهان)
داور: سیدمهدی مرجان‌زاده


Page Generated in 0/0034 sec