printlogo


کد خبر: 208427تاریخ: 1398/1/27 00:00
اخبار

FATF در مجمع رأی نمی‌آورد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پس از طی مراحل قانونی، FATF در جلسه عمومی مجمع رأی منفی می‌گیرد زیرا عده‌ای هم که موافق بودند، پس از این اقدام آمریکا، موضوع برای‌شان روشن شد.
آیت‌الله مجتهدشبستری در گفت‌وگو با مهر، درباره تأثیر اقدام آمریکا علیه سپاه بر رأی مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به لوایح FATF اظهار داشت: برای عده‌ای از اعضای مجمع تشخیص، حقیقت روشن است و همه تصمیم خود را گرفته‌اند و معلوم است در برابر «پالرمو»، چه تصمیمی خواهند گرفت. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: با این تفاسیر عیان می‌شود که CFT هم حتی بدتر از «پالرمو» به انقلاب ضربه می‌زند اما برای آنکه سیر قانونی داشته باشد، طبق مقررات مجمع تشخیص این لوایح باید در کمیسیون‌ها مورد بحث قرار گیرد از این رو «پالرمو» بررسی شده است اما CFT بتازگی وارد مجمع شده و باید کمیسیون برای آن تشکیل شود. وی تصریح کرد: پس از طی مراحل قانونی، این لوایح در جلسه عمومی مجمع رأی منفی خواهند گرفت زیرا عده قلیلی هم که با پالرمو موافق بودند، پس از این اقدام آمریکا، موضوع برای‌شان روشن شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: دولت پیش از این بر تصویب لوایح چهارگانه FATF اصرار می‌ورزید ولی باید بدانیم در نهایت دولت نیز تابع نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام است و این موضوع در نهایت باید در مجمع تعیین تکلیف شود و در صورتی‌ که مجمع این کنوانسیون‌ها را رد کند، دولت نمی‌تواند این موضوع را اجرا کند.

امدادرسانی نیروهای عراقی به سیل‌زدگان خوزستان
نیروهای جنبش مقاومت اسلامی نجبای عراق، به کمک سیل‌زدگان شهرستان اهواز شتافته و علاوه بر عملیات عمرانی، در چند روستا اقلام غذایی توزیع کردند. به گزارش فارس، یک کاروان از جنبش مقاومت اسلامی نجبای عراق اخیرا برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده خوزستان و لرستان به جمهوری اسلامی ایران اعزام شده است. این کاروان در 2 مرحله به کمک سیل‌زدگان شهرستان اهواز شتافته و علاوه بر عملیات عمرانی، در چند روستا اقلام غذایی مورد نیاز مردم را توزیع کرده است. رزمندگان نجبا همچنین با حضور در منطقه «الغدیر» واقع در محدوده شمال‌غربی اهواز در حاشیه جاده اهواز- اندیمشک، سیل‌بند ایجاد کردند تا مانع طغیان آب و نفوذ آن به شهر شوند. در این عملیات عمرانی، جمعی از فرماندهان، مدیران دفاتر استانی، اعضای ارشد این جنبش و در رأس آنها «حاج نصر الشمری» رئیس شورای اجرایی و معاون دبیرکل نجبا مشارکت داشتند.

محاکمه متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر برگزار شد. به گزارش میزان، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر روز گذشته با حضور متهمان، وکلای تعیینی و نماینده دادستان به صورت علنی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
در بخشی از این جلسه، نماینده حقوقی سازمان تعاون روستایی کشور پس از حضور در جایگاه به قرائت شکایت این سازمان پرداخت و گفت: شرکت تعاونی ولیعصر شرکتی است که از افراد حقیقی و حقوقی تشکیل شده و اساسنامه آن به تصویب مجمع رسیده، بنابراین اداره امور آن بر عهده هیأت‌مدیره و مدیرعامل آن است. سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به عنوان ناظر پس از حسابرسی که انجام داد، اعلام کرد این شرکت بدون هماهنگی اقدام به خارج کردن منابع مالی مردم کرده است و از جمله تخلفاتی که داشته این بوده است که این منابع را صرف خرید املاک در شهر‌هایی همچون مشهد، تهران و آمل کرده است.
 


Page Generated in 0/0039 sec