printlogo


کد خبر: 208436تاریخ: 1398/1/27 00:00
نبض جامعه

رئیس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت خبر داد
ارسال 25 دستگاه دیالیز به مناطق سیل‌زده
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از ارسال ۲۵‌دستگاه دیالیز به مناطق سیل‌زده خبر داد.
به گزارش فارس،  مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره اقدامات انجام شده توسط وزارت بهداشت در راستای خدمت‌رسانی درمانی به بیماران دیالیزی ساکن در مناطق سیل‌زده کشور، اظهار کرد: در این راستا تلاش شد پشتیبانی از ماشین‌های همودیالیز این مناطق تقویت شود. وی افزود: ۱۰ دستگاه دیالیز به منظور خدمات‌رسانی به مردم شهرستان سوسنگرد ارسال شده که به صورت موقت در بیمارستان امام خمینی اهواز نصب شده است و بیماران دیالیزی سوسنگردی که در شهر اهواز اسکان موقت داده شده‌اند با مراجعه به این بیمارستان از خدمات دیالیز استفاده می‌کنند. رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت بیان کرد: به منظور خدمات‌رسانی به بیماران دیالیزی ساکن در مناطق سیل‌زده استان گلستان نیز ۱۰ دستگاه دیالیز ارسال شده و این دستگاه‌ها در حال حاضر در شهر گرگان اسکان داده شده و در حال خدمت‌رسانی هستند. وی عنوان کرد: همچنین ۵ دستگاه دیالیز نیز به شهرستان شوش جهت مقابله با شرایط سیلاب اختصاص داده شده است. شادنوش اضافه کرد: به‌رغم وقوع سیلاب‌های وسیع در روزهای اخیر خللی در امر خدمت‌رسانی درمانی ایجاد نشد. وی گفت: در شهرستان پلدختر به دلیل مشکلات پیش آمده در زمینه تأمین آب سالم، سیستم تصفیه آب بخش دیالیز دچار آسیب شد که با پیگیری‌های صورت گرفته سیستم تصفیه آب مجددا احیا شده و با کمک تانکرهای ارتش، آب سالم برای بخش دیالیز مراکز درمانی پلدختر تأمین شد. البته پس از تثبیت شرایط، سیستم تصفیه آب RO جدید برای شهرستان پلدختر تأمین خواهد شد.

سازمان بیمه سلامت اعلام کرد
صدور ‏دفاتر بیمه جانبازان  و ایثارگران با اعتبار ۳ ساله
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: جهت افزایش رضایتمندی و تسهیل امور بیمه‌ای بیمه‌شدگان صندوق سایر ‏اقشار، از این بعد قرارداد بیمه خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان به صورت ۳ ‏ساله منعقد می‌شود.‏
به گزارش تسنیم، داوود حاج‌قاسمعلی درباره دفترچه بیمه سلامت خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان افزود: حدود یک ‏میلیون نفر از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند. تاکنون قرارداد یک‌ساله بیمه با این دسته از ‏بیمه‌شدگان منعقد می‌شد که از این بعد قرارداد 3 ساله با این دسته از بیمه‌شدگان منعقد می‌شود.‏ وی بیان کرد: پس از این مصوبه به ادارات کل بیمه سلامت در استان‌ها ابلاغ شد که دفاتر پیشخوان می‌توانند دفترچه‌های بیمه ‏سلامت جانبازان و خانواده شهدا را تا پایان خرداد 98 تمدید اعتبار کنند و مراکز درمانی، کلینیک‌ها و داروخانه‌ها نیز باید این ‏دفترچه‌ها را تا این زمان بپذیرند. در نتیجه دفترچه‌های بیمه سلامت سایر اقشار که تاریخ اعتبار آنها 29 اسفند 97 بود تا 31 خرداد ‌‏98 معتبر است و مراکز طرف قرارداد نگرانی‌ای از لحاظ پذیرفته شدن اسناد نداشته باشند.‏ مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: البته گزارش‌هایی از استان‌های مختلف دریافت شد که برخی مراکز ‏درمانی به این گروه از بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت، خدمات ارائه نکردند که این موارد بررسی می‌شود، البته اگر بیمه‌شدگان ‏مشکلی داشته باشند می‌توانند با سامانه 1666 تماس بگیرند و مشکلات خود را مطرح کنند.


Page Generated in 0/0036 sec