printlogo


کد خبر: 209516تاریخ: 1398/2/26 00:00
چهارگوشه

امارات خبرنگار یمنی را شکنجه کرد
یکی از روزنامه‌نگاران یمنی که قبلا در امارات مشغول به کار بود، از شکنجه و مشکلات خود با دستگاه‌های امنیتی امارات پرده برداشت. دستگاه‌های امنیتی امارات با نقض همه ارزش‌ها و موازین، برای وادار کردن این خبرنگار یمنی به نام «عیدروس عبدالوارث» به دادن اطلاعاتی که اساسا در اختیارش نبوده و برای اقرار به اتهامات بی‌پایه و اساس، او را نه‌تنها مورد شکنجه قرار دادند بلکه همسر و دخترش را نیز بازداشت کردند. امارات که وزارتی را به عنوان «وزارت سعادت و خوشبختی» برای خوشبخت و سعادتمند کردن مردم و افراد مقیم این کشور ایجاد کرده است، به دیدگاه‌های مخالف اجازه ظهور نمی‌دهد و اگر کسی هم دیدگاه مخالفی بیان کند، سرنوشتش سرکوب و ارعاب خواهد بود. در همین حال همه کسانی که در سرزمین «سعادت و خوشبختی» زندگی می‌کنند، نباید دیدگاهی مخالف با حاکمان آنجا بیان کنند، زیرا به سرنوشت عبدالوارث دچار خواهند شد. این خبرنگار یمنی 5/2 سال در زندان‌های ابوظبی مورد شکنجه هدفمند قرار گرفت.

تسلط ارتش سوریه بر شهر راهبردی الحویز
ارتش سوریه به پیشروی در حومه شمالی حماه ادامه داده و بر روستای الحمرا در شمال روستای باب‌الطاقه پس از نبرد سنگین با تروریست‌های جبهه النصره مسلط شده و در حال پیشروی به سوی حومه جنوبی ادلب است. بر اساس این گزارش، ارتش سوریه بر شهر راهبردی الحویز در سهل الغاب در حومه شمال غربی حماه پس از درگیری‌های شدید با جبهه النصره مسلط شده است. ارتش سوریه با تسلط بر این شهرک موفق به وصل کردن مرزهای اداری حومه لاذقیه و ادلب با حومه شمال غربی حماه شده است.

راهپیمایی میلیونی و اعتصاب سراسری در مناطق فلسطینی
جنبش حماس تاکید کرد راهپیمایی میلیونی روز بازگشت تاکید مجددی بر این مساله است که مقاومت نسخه درست برای رویارویی با طرح‌هایی است که هدف از آن حذف مساله فلسطین است. سخنگوی حماس تصریح کرد راهپیمایی میلیونی بازگشت دربرگیرنده پیام پشتیبانی ملت از گزینه مقاومت و حلقه زدن آنها بر گرد آن است، مقاومت سپر ملت و ششمیر محافظ آن است، راهپیمایی بازگشت همچنین تاکیدی بر تصمیم جمعی ملت برای شکستن محاصره نوار غزه و بازپس گرفتن حق خود در زندگی آزادانه و عزتمندانه است. رسانه‌های فلسطینی از آماده شدن قشرهای مختلف مردم فلسطین برای مشارکت در راهپیمایی میلیونی بازگشت و شکستن محاصره در چادرهای بازگشت در مرزهای نوار غزه همزمان با هفتاد و یکمین سالگرد روز نکبت (اشغال فلسطین) و رانده شدن فلسطینیان از خانه و کاشانه خود خبر دادند.

لهستان سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد
«آنا آزاری»  سفیر رژیم صهیونیستی  در ورشو به وزارت خارجه لهستان فراخوانده شد. دلیل این اقدام حمله به سفیر لهستان در تل‌آویو اعلام شده است. ورشو و تل‌آویو از چندی قبل درباره هولوکاست و نحوه برگزاری مراسم‌های مخصوص به آن دچار اختلاف شده و همین امر موجب بروز تنش میان آنها شده و گویا حمله به سفیر لهستان نیز در همین رابطه بوده است. در این راستا، سخنگوی وزارت خارجه لهستان گفت، سفیر اسرائیل در لهستان دیروز به دلیل تعدی که روز سه‌شنبه به سفیر لهستان در اسرائیل صورت گرفت، احضار شد. در جریان این تعدی، زمانی که سفیر لهستان داخل خودروی خودش در خیابان‌های تل‌آویو تردد می‌کرد، یک مرد اسرائیلی ۶۵ ساله به سمت وی آب دهان انداخت و عبارت‌هایی را به زبان
عبری گفت.


Page Generated in 0/0036 sec