printlogo


کد خبر: 210409تاریخ: 1398/3/23 00:00
اخبار

«وقت عمل»  دیوارنگاره میدان ولی‌عصر(عج)
تازه‌ترین دیوارنگاره خانه ‌طراحان با موضوع کار، تولید و اقتصاد در میدان «ولی‌عصر (عج)» اکران شد. به گزارش «وطن امروز»، خانه‌ طراحان ‌انقلاب ‌اسلامی تازه‌ترین دیوارنگاره خود را با موضوع کار، تولید و اقتصاد و با نام «وقت عمل است» در میدان «ولی‌عصر(عج)» اکران کرد.


«ارسطو» در پایتخت می‌ماند
تهیه‌کننده پایتخت ۶ گفت تصویربرداری سریال از نیمه دوم سال و از «شیرگاه» شروع می‌شود. به گزارش تسنیم، سریال «پایتخت6» قرار شد برای نوروز 99 شبکه یک سیما تولید شود؛ کاری که با درگذشت خشایار الوند به نسخه اپیزود سینمایی شب عید نوروز 98 نرسید. حالا در غیاب این نویسنده طراحی قصه‌ها را محسن تنابنده جلو می‌برد. الهام غفوری، تهیه‌کننده این سریال در ارتباط با تازه‌ترین خبرها از فصل ششم پایتخت گفت: قصه‌ها طراحی شد و کار به مرحله نهایی نگارش و دیالوگ‌نویسی که رسید می‌توانیم به طور قطع، زمان تصویربرداری سریال را اعلام کنیم اما پیش‌بینی می‌شود نیمه دوم سال این اتفاق بیفتد. غفوری با تکذیب شایعه عدم حضور احمد مهرانفر در «پایتخت6» تصریح کرد: خوشبختانه همه بازیگران در کنار ما هستند و برای همه‌شان قصه طراحی می‌شود. احمد مهرانفر هم یکی از نقش‌های اصلی پایتخت است و «ارسطو» می‌ماند چون هم ما به هنرنمایی‌اش علاقه‌مندیم و مردم هم او را دوست دارند. البته نمی‌دانم این شایعات از کجا آمده است.


انتشار فراخوان دومین دوره مسابقه شعر «حماسه گوهرشاد»
دومین دوره مسابقه شعر «حماسه گوهرشاد» فراخوان داد. علاقه‌مندان تا ۳۰ تیرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند. به گزارش «وطن‌امروز»، دومین دوره مسابقه شعر «حماسه گوهرشاد» به کوشش موسسه فرهنگی پارسی‌زبانان و با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی(راه) برگزار می‌شود. بنا بر فراخوان اعلام شده، شرکت‌کنندگان در انتخاب قالب برای سرودن شعر «کلاسیک، ترانه و سرود، نو (سپید و نیمایی)» آزاد هستند. هر شرکت‌کننده می‌تواند تا 5 اثر برای شرکت در رقابت ارسال کند. موضوعات این دوره کنگره نیز به این شرح اعلام شده است: حماسه قیام گوهرشاد، مسجد گوهرشاد، عفاف و حجاب. شرکت در این فراخوان برای تمام گروه‌های سنی و مقاطع تحصیلی آزاد است. مهلت ارسال آثار نیز تا 30 تیرماه 1398 در نظر گرفته شده است. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق سایت شاعران پارسی‌زبان به نشانی www.irafta.com بخش تماس با ما ارسال کنند.

زندگینامه فرمانده ایرانی لشکر زینبیون کتاب می‌شود
روایت داستانی زندگی شهید مدافع حرم محمد جنتی بزودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود. به گزارش «وطن‌امروز»، فرمانده جبهه مقاومت اسلامی، محمد جنتی ملقب به حاج حیدر 2 سال پیش در نبرد با پیاده نظام تکفیری‌ها در سوریه به شهادت رسید. مخاطب این کتاب گاهی همراه با شهید جنتی پای جلسه درس اخلاق حاج اسماعیل دولابی می‌نشیند و گاهی با حیدر فاطمی بعد از یک عملیات آزادی نبل و الزهرا جویای حال نیروی سوری می‌شود که پدرش را از دست داده و نیاز به تسلی خاطر دارد. در نگاهی کلی حضور در مناطق مختلف عملیاتی در سوریه و همراهی با دوستان در زیارت عتبات در عراق گوشه‌هایی از این کتاب است. همچنین مراسم تشییع پیکر مطهر شهید جنتی امروز پنجشنبه ۲۳ خرداد 2سال پس از شهادتش از محل مسجد حجت در زادگاهش برگزار می‌شود. روایت داستانی از زندگی فرمانده شهید مدافع حرم محمد جنتی به قلم توانای شهلا پناهی (نویسنده کتاب رفیق مثل رسول) بزودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود.


Page Generated in 0/0032 sec