printlogo


کد خبر: 212009تاریخ: 1398/5/8 00:00
دن کوتس، اخراجی جدید دولت ترامپ
مدیر اطلاعات ملی آمریکا برکنار شد

در پی انتشار گزارش‌ها از تغییرات تازه در میان اعضای ارشد دولت فدرال آمریکا، رئیس‌جمهوری این کشور اعلام کرد مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده از مقام خود کناره‌گیری می‌کند.
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در حساب کاربری خود در توئیتر تایید کرده‌ است که دَن کوتس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا تا ۱۵ آگوست از مقام خود کناره‌گیری خواهد کرد.
رئیس‌جمهوری آمریکا نوشت قصد دارد جان راتکلیف، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان را نامزد این پست کند.
پیش از این شماری از رسانه‌های ایالات متحده احتمال کناره‌گیری کوتس را مطرح کرده بودند. روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع مطلع خبر داده بود که دن کوتس، طی روزهای آینده از مقام خود استعفا می‌کند.
خبرگزاری رویترز نیز از راتکلیف به‌عنوان نامزد مورد نظر ترامپ برای اداره اطلاعات ملی نام برده بود.
دن کوتس از سال ۲۰۱۷ مدیر اطلاعات ملی آمریکاست؛ اداره‌ای که در رأس جامعه اطلاعاتی ایالات متحده یعنی مجموعه‌ای از نهادها و آژانس‌ها، از سی‌آی‌ای و آژانس اطلاعات دفاعی تا شاخه اطلاعاتی پلیس فدرال آمریکا قرار دارد.
به گزارش رسانه‌های آمریکایی و خبرگزاری‌های بین‌المللی، مواضع دن کوتس و دونالد ترامپ در موارد مختلف با هم در تضاد هستند و نظرات آنها نیز گاه در تناقض با نظر دیگری بیان شده ‌است.
جان راتکلیف که ترامپ او را به‌عنوان نامزد جدید این پست معرفی کرده، قانون‌گذاری نزدیک و متحد رئیس‌جمهوری آمریکاست.
مدیر اطلاعات ملی آمریکا از سوی رئیس‌جمهوری انتخاب می‌شود و این انتخاب باید به تایید سنا برسد. اکثریت سنای آمریکا در دست جمهوری‌خواهان قرار دارد.


Page Generated in 0/0032 sec