printlogo


کد خبر: 212102تاریخ: 1398/5/10 00:00
اخبار

کاهش ۷ درصدی  نرخ سکه در خرداد ۹۸
بر اساس اعلام بانک مرکزی، قیمت سکه طرح جدید در خرداد 98 نسبت به اردیبهشت، حدود ۷درصد کاهش یافته است. به گزارش آمارهای بانک مرکزی، قیمت سکه در بهار ۹۸ افزایش ۱۴۱ درصدی را تجربه کرد. متوسط قیمت فروش یک سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد شهر تهران، در خرداد امسال ۴ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان بود که در مقایسه با اردیبهشت 5/6 درصد کاهش و نسبت بـه خرداد پارسال 9/105 درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش سکه در خرداد به ترتیب
۴ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است. از سوی دیگر در خرداد ۱۳۹۸ متوسط قیمت فروش یک سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد شهر تهران ۴ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود که در مقایسه با ماه قبل 9/6 درصد کاهش و نسبت به خرداد پارسال 3/105 درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش سکه یادشده در خرداد به ترتیب ۴ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ میلیون و ۸۵۵ هزار تومان بوده است. در بهار 98 متوسط قیمت فروش یک سکه تمام‌بهار آزادی در بازار آزاد شهر تهران با طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۶۰۰ تومان و با طرح جدید ۴ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان بود که نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۴۰ درصد و 1/141 درصد افزایش یافته است.


استفاده تدریجی از کارت سوخت
شرکت ملی پخش فرآورده‌‌های نفتی با اعلام اینکه برنامه استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی از ۲۰ مرداد برای کل کشور به قوت خود باقی است، تصریح کرد این برنامه جز ۴ شهر در بقیه نقاط کشور به صورت تدریجی اجرا می‌شود. به گزارش شرکت ملی پخش فرآورده‌‌های نفتی ایران، برنامه استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی از 20 مرداد برای کل کشور همچنان به قوت خود باقی است و انتظار می‌رود مردم از این تاریخ نسبت به سوختگیری با کارت سوخت شخصی اقدام کنند. گفتنی است در 4 کلانشهر تهران، کرج، تبریز و اصفهان پس از 20 مرداد محدودیت‌هایی در سوختگیری با کارت جایگاه انجام می‌شود و در دیگر شهرها نیز به‌تدریج اعمال خواهد شد.


تعیین تکلیف قیمت نان  از سوی روحانی
«برنامه‌های مختلفی برای تنظیم قیمت نان مطرح شده و بزودی با هماهنگی وزارت کشور برای تنظیم بازار این کالا از رئیس‌جمهور دستورات لازم را می‌گیریم». عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در این‌باره گفت: در تأمین بیشتر کالاها توفیق داشتیم که باید این اقدامات به‌درستی به‌اطلاع مردم برسد. وی با بیان اینکه اطلاع از میزان تولید هم در محصولات صنعتی و هم کشاورزی برای رصد بموقع بازار ضروری است، تأکید کرد: معاونان بازرگانی سازمان‌های صمت استانی برای پیش‌بینی و رصد و گزارش میزان تولید و میزان کالاهای استان‌شان بکوشند تا بتوانیم تصمیمات کارشناسی و بموقع بگیریم. وی اضافه کرد: شرایط تأمین برخی کالاها مانند لاستیک حساس بود که با پیگیری‌های لازم به حالت عادی بازگشت و کمبودی نداریم. به‌گفته قبادی، قیمت مصوب سبوس 1250 تومان است، با همین قیمت که مصوبه تنظیم بازار است جلو می‌رویم.


ایران‌ایرتور 34 میلیارد فروخته شد
نماینده مشهد در مجلس از شکایت خود از سازمان خصوصی‌سازی به قوه‌قضائیه درباره واگذاری هواپیمایی ایرتور خبر داد. به گزارش تسنیم، نصرالله پژمان‌فر با اعلام اینکه اخیرا سازمان خصوصی‌سازی شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور در مشهد را بدون طی مراحل قانونی به بخش خصوصی‌ واگذار کرده است، گفته است: این شرکت هواپیمایی 1000 میلیارد تومان قیمت داشته که 34 میلیارد تومان واگذار شده است. وی با بیان اینکه بنده از سازمان خصوصی‌سازی به قوه قضائیه شکایت کرده‌ام، افزود: مسیر دادرسی این واگذاری که کوتاهی‌هایی از سوی سازمان خصوصی‌سازی در آن صورت گرفته در حال طی شدن است.
 


Page Generated in 0/0033 sec