printlogo


کد خبر: 213359تاریخ: 1398/9/12 00:00
چرا جریان اصغر فرهادی و دوستان، مطلب انتقادی کارن همایونفر را تحمل نکردند
حالا همه می‌دانند شما دیکتاتورید

محمد حسین‌آبادی: نوشتن درباره تناقض‌های روشنفکران خسته‌کننده شده است. چون رفتارهای متناقض و ریاکارانه این جماعت تمامی ندارد. آخری‌اش همین نامه اعتراضی که هیچ نسبتی با مردم ندارد و صرفا یک فرار رو به جلو است. فارغ از خود نامه، نویسندگان و طرفداران نامه حتی یک 24 ساعت پایبند به محتوای نامه نبودند. این را هم با صراحت و شفافیت با مواجهه حذفی با یک پست اینستاگرامی نشان دادند. طرفداران نامه «کدام روزن را برای شنیدن صدای مردم باز گذاشته‌اید؟» نتوانستند پست انتقادی کارن همایونفر را تحمل کنند و با ریپورت باعث حذف آن شدند! البته طبیعی بود که اقدام شجاعانه کارن همایونفر در مافیای سینما تحمل نشود و مواجهه‌ای حذفی با او داشته باشند. کارن همایونفر در مطلب انتقادی خود نسبت به نامه برخی سینماگران با انتشار عکس یک مراسم جشن تولد با حضور رضا کیانیان، بازیگر و نوبخت معاون حسن روحانی، نوشته بود: بیانیه آبان را امضا نکردم. برای اعتراض نیازی برای لابه‌لای جمع قاطی شدن ندارم. از این بیانیه‌ها هزار‌تا دیده‌ام مخصوصا دم انتخابات. همایونفر با اشاره به مسائل اخیر پیرامون مسأله مالیات هنرمندان اضافه کرده است: الحمدلله مسائل مالیاتی حل شد و بده‌بستان و زور‌آزمایی فرهنگ و قدرت به سرانجام رسید، خدا را شکر. ما که درآمدی نداشتیم حاضر بودیم مالیات هم بدهیم. در سال مگر چقدر درآمد داریم؟ کل در‌آمد یک سال من اندازه‌ یک شب دورهمی‌تان نمی‌شود. خوش به حال دوستانی که برای هر کار دستمزدشان چند میلیارد است، خدا بیشتر کند، ان‌شاءالله!
 
* چرا ایران را سیاه می‌کنیم؟
این آهنگساز برجسته سینما و تلویزیون در مطلب خود آورده است: البته که روزگار سیاه است و همه غمگین، فقط سؤال این است تمام این مدت که پست‌ها و استوری‌ها به تبلیغات و جشن تولد و آلودگی هوا گذشت حالا که خود تلویزیون و همه شروع به اعتراض کردند ناگهان آبان سیاه ایران مد شد؟ چرا ایران را سیاه می‌کنیم؟ سیاه خود ماییم، سیاه‌کار خود ماییم. دولت‌ها می‌روند و می‌آیند، چیزی که عوض نمی‌شود حال مردم است.  عجبا. عزیز! سیاه‌کار خود ماییم. در صفحه‌ات اعتراض می‌کنی اما یک‌و‌نیم میلیارد دستمزد برای 10 روز می‌گیری و الان هم از دست شوخی زشت شهروند البرزی با کودکی که در سطل زباله انداختند گله می‌کنی؟ الان آن شهروند را دستگیر کردند، احتمالا کارش با کرام‌الکاتبین است، نمی‌خواهید کمپین برای آزادی‌اش ترتیب دهید؟ هموطن عزیزم! سیاه خود ماییم، سیاه‌کار خود ماییم که در زندگی روزمره در رفتار اجتماعی، در حفظ حق شهروندی دیگران یک لحظه هم با خودمان روراست نیستیم. این بیانیه‌های ظاهری لیاقت خودمان است.
 
* حق نداری بیانیه بدهی
همایونفر خطاب به برخی امضاکنندگان نامه اخیر نوشته است: دوست عزیزی که همزمان هم با ایران اینترنشنال و «من‌و تو» مصاحبه می‌کنی بعدش هم با تلویزیون داخل، 12 میلیارد با شهرداری قرارداد می‌بندی، حق نداری بیانیه درباره مردم بدهی. ایران اگر سیاه است تو سپیدش کن. شما که عاشق کلید بودی احتمالا اکنون فهمیده‌ای سوراخ کلید کجا بود. ایران اگر سراسر سیاه و ویران شود باز مردم اینجا هستند. شما که پاسپورتت آماده‌ است برو. اینجا هوا هم نباشد من خفگی را با جان می‌پذیرم.

 


Page Generated in 0/0033 sec