printlogo


کد خبر: 217815تاریخ: 1398/12/28 00:00
اخبار

ابتلای پدر و مربی حسن یزدانی به کرونا
پدر و مربی بدنساز حسن یزدانی، دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک کشتی آزاد به ویروس کرونا مبتلا شدند. سیدجلال عسکری، دبیر فدراسیون کشتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: پدر و مربی بدنساز حسن یزدانی چهره شاخص کشتی ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک به ویروس کرونا مبتلا شده اند و چند روزی است در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. خوشبختانه این دو عزیز رو به بهبودی هستند و امیدوارم آنها و دیگر هموطنان مبتلا به این ویروس هر چه سریع‌تر سلامتی کامل خود را به دست آورند.
وی درباره وضعیت حسن یزدانی نیز تاکید کرد: خوشبختانه حسن یزدانی هیچ‌گونه مشکلی ندارد و در شرایط خوبی تمرینات خود را در مازندران دنبال می‌کند. یزدانی یک ورزشکار حرفه‌ای است و او و دیگر ملی‌پوشان کشتی تمام موارد بهداشتی لازم را رعایت می‌کنند. 
***
بیرانوند نامزد بهترین دروازه‌بان پنالتی‌گیر آسیا
توئیتر لیگ قهرمانان آسیا از علیرضا بیرانوند به عنوان یکی از 4 دروازه‌بان پنالتی‌گیر آسیا نام برد. صفحه توئیتر لیگ قهرمانان آسیا در حالی که این رقابت‌ها با تعطیلی روبه‌رو شده است اقدام به نظرخواهی از کاربران خود درباره بازیکنان شناخته‌شده در این قاره کرده است. جدیدترین بحث در این صفحه مربوط به پنالتی‌گیرترین دروازه‌بان آسیاست که علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس به عنوان یکی از گزینه‌ها معرفی شده است.
کاربران می‌توانند پنالتی‌گیرترین دروازه‌بان آسیا را در این بخش انتخاب کنند. آنته کویچ (گلرولینگتون فونیکس استرالیا)، محمد فرزال (جوهور دارالتعظیم مالزی) و سان تائه (کاشیما آنتلرز ژاپن) سایر نامزدهای این بخش هستند. هرچند علیرضا بیرانوند در لیگ قهرمانان آسیا تاکنون پنالتی‌ای سیو نکرده است ولی بارها در تیم ملی ایران و رقابت‌های باشگاهی در ایران موفق به این کار شده است.  
***
لیگ‌های بسکتبال و هاکی روسیه هم تعطیل شدند
یک رسانه روسی خبر داد لیگ‌های بسکتبال و هاکی هم در این کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند. به گزارش فارس، سایت «اسپورت اکسپرس» روسیه خبر داد لغو مسابقات ورزشی تا تاریخ 10 آوریل در روسیه به خاطر شیوع ویروس کرونا تنها شامل فوتبال نمی‌شود. بنا به اطلاع منبعی آگاه از وزارت ورزش روسیه این حکم شامل مسابقات بسکتبال و هاکی نیز می‌شود و این دو  لیگ نیز تا تاریخ 10 آوریل تعطیل خواهند بود.
***
فدراسیون والیبال برزیل خواهان خروج بازیکنانش از ایتالیا شد
فدراسیون والیبال برزیل از باشگاه لوبه ایتالیا درخواست کرد 2 بازیکن را به این کشور بازگرداند. فدراسیون والیبال برزیل نامه‌ای را به باشگاه لوبه ایتالیا ارسال کرد. در این نامه از مسؤولان لوبه به عنوان قهرمان جام باشگاه‌های اروپا و جهان درخواست شده 2 بازیکن برزیلی این تیم به کشورشان بازگردند. شیوع ویروس کرونا در ایتالیا موجب تعطیلی موقت رقابت‌های سری آ شده است و به همین دلیل برزیلی‌ها درخواست کردند برونو رزنده و یواندی لئال، بازیکنان برزیلی تیم لوبه به کشورشان بازگردند. مسؤولان برزیلی قول دادند به محض عادی شدن شرایط در ایتالیا شرایط بازگشت این دو بازیکن را فراهم کنند.
***
دومین کرونایی بوندس لیگا، بازیکنی از هرتابرلین است
عضو تیم فوتبال هرتابرلین به ویروس کرونا مبتلا شد. این باشگاه آلمانی تایید کرد یکی از بازیکنانش به ویروس کرونا دچار شده و به قرنطینه رفته است. این باشگاه از طریق سایت رسمی خود افزود به همین خاطر تمام اعضای تیم هرتا در قرنطینه به سر می‌برند.
باشگاه هرتابرلین در حالی این خبر را رسانه‌ای کرد که نامی از فوتبالیست مبتلا به کرونا نبرد. طبق آنچه در سایت باشگاه قدیمی ژرمن‌ها درج شد، همه بازیکنان، مربیان و کادر سرپرستی مجبورند در قرنطینه 14 روزه خانگی باشند.
این دومین مورد گزارش‌شده از ابتلا به کرونا در بوندس‌لیگای آلمان است، زیرا قبلا لوکا کیلیان، بازیکن تیم پادرن بورن مبتلا به کرونا شد. البته حال جسمانی این بازیکن خوب گزارش شده است.
طبق اعلام اتحادیه فوتبال آلمان، به خاطر همه‌گیری این ویروس خطرناک در آلمان، رقابت‌های بوندس‌لیگا تا تاریخ 2 آوریل (14 فروردین 98) تعطیل اجباری است.

Page Generated in 0/0041 sec