printlogo


کد خبر: 219878تاریخ: 1399/3/3 00:00
اخبار

3 سناریوی AFC برای لیگ قهرمانان و جلوگیری از ضرر ۳۰۰ میلیون دلاری
یک روزنامه اماراتی اعلام کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا برای جلوگیری از ضرر ۳۰۰ میلیون دلاری ناشی از لغو مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در حال بررسی 3 سناریو برای برگزاری این رقابت‌هاست. 
به گزارش مهر، روزنامه «الاتحاد» امارات اعلام کرد لغو مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا ۳۰۰ میلیون دلار خسارت به کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌زند، بنابراین AFC به دنبال این است این رقابت‌ها را به هر شکل ممکن برگزار کند. 
این روزنامه از 3 راهکار پیش روی کنفدراسیون فوتبال آسیا که در حال بررسی است، پرده برداشت و نوشت: «الاتحاد در حال مطالعه 3 پیشنهاد جدید بعد از مذاکره با فیفا درباره تاریخ برگزاری مسابقات انتخابی جام‌جهانی است که AFC خواهان برگزاری این مسابقات در ماه‌های اکتبر و نوامبر است و می‌خواهد مرحله سوم انتخابی جام‌جهانی را هم سال ۲۰۲۱ از سر بگیرد».
در ادامه راهکارهای جدید AFC برای لیگ قهرمانان آسیا اینطور ذکر شده است:
۱- برگزاری مرحله گروهی و یک‌هشتم نهایی به صورت مجتمع در نیمه نخست ماه آگوست و برگزاری مرحله یک‌چهارم و نیمه‌نهایی باز هم به شکل مجتمع بین سپتامبر و اکتبر. 
۲- پیشنهاد دوم تغییر تاریخ مسابقات است که تا حد زیادی فشار را از روی تیم‌ها برمی‌دارد و به کشورها کمک می‌کند لیگ خود را به پایان برسانند؛ برگزاری مرحله یک‌چهارم و نیمه‌نهایی به شکل رفت و برگشت اما در ماه نوامبر و دسامبر که به معنای تعویق مراحل یک‌چهارم، نیمه‌نهایی و نهایی است. 
۳- موافقت فیفا با درخواست کنفدراسیون فوتبال آسیا با برگزاری مرحله انتخابی جام‌جهانی در اکتبر و نوامبر، به معنای کاهش تعداد مسابقات لیگ قهرمانان خواهد بود. برای جلوگیری از فشردگی تقویم، مرحله گروهی و یک‌هشتم اوایل آگوست به صورت تک‌مسابقه و بدون بازی رفت و برگشت انجام می‌شود. در مرحله یک‌چهارم و نیمه‌نهایی هم همین اتفاق رخ می‌دهد تا از کمترین زمان برای برگزاری مسابقات و جلوگیری از فشردگی مسابقات بویژه در غرب قاره آسیا استفاده شود. 
روزنامه الاتحاد در پایان گزارش خود آمار دنبال‌کنندگان و مخاطبان فضای مجازی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۹ را حیرت‌انگیز خواند. در دیدار فینال این مسابقات بین الهلال عربستان و اوراواردز ژاپن ۳۰۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در توئیتر، ۲۶۰ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در اینستاگرام و ۷۸ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در فیسبوک در ارتباط با این بازی مشارکت داشتند. کانال AFC در یوتیوب هم بیش از ۵۵۶ درصد افزایش مخاطب داشته است. 
***
حضور نماینده ایران در جلسه کمیسیون‌ جهانی کشتی
جلسه مشترک اعضای کمیسیون‌های علمی و پزشکی اتحادیه جهانی کشتی با حضور دکتر بهمن میرزایی، نماینده ایران به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد. 
به گزارش مهر به نقل از فدراسیون کشتی، دکتر بهمن میرزایی، عضو ایرانی کمیسیون علمی اتحادیه جهانی کشتی درباره موضوعات مطرح شده در جلسه مشترک اعضای کمیسیون‌های علمی و پزشکی این اتحادیه گفت: اولین نشست ویدئویی اتحادیه جهانی کشتی با اعضای کمیسیون‌های علمی و پزشکی با محوریت ۳ موضوع وضعیت موجود ورزش کشتی در مواجهه با پاندمی «کووید-۱۹»، بحث درباره استراتژی‌های لازم درباره حفاظت از ورزشکاران و سایر شرکت‌کنندگان هنگام از سرگیری ورزش و ارائه پیشنهادات به فدراسیون‌ها و UWW و ارزیابی مواردی برای کمک به یافتن استراتژی غلبه بر بحران «کووید-۱۹» و به حداقل رساندن پیامدهای ناشی از آن برگزار شد. 
عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان تصریح کرد: در این نشست که حدود 2 ساعت به طول انجامید، نظرات فدراسیون کشتی ایران نیز توسط بنده ارائه شد. 
میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: این ویدئو‌کنفرانس با حضور نمایندگان کشورهای آمریکا (کربی و فلدمن)، کانادا (بابک شادگان، رئیس کمیسیون پزشکی)، مجارستان (بارنا)، فرانسه (دیدییه)، اسپانیا (لوپز)، یونان (بارباس)، نماینده اتحادیه جهانی(کارلوس روی)، ازبکستان (النا)، فنلاند( لهو) و کرواسی (باییچ) هفته گذشته برگزار شد.

Page Generated in 0/0031 sec