printlogo


کد خبر: 219895تاریخ: 1399/3/3 00:00
اخبار

هشدار درباره خطر تردد با مترو در روزهای کرونایی
مسافران حتی‌المقدور نباید در ساعات پیک با مترو تردد کنند. مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اشاره به افزایش آمار مسافران مترو طی روزهای اخیر گفت: با اجرای طرح ترافیک پس از عید فطر، مسافران حتی‌المقدور نباید در ساعات پیک با مترو تردد کنند. فرنوش نوبخت درباره آمار مسافران مترو در روزهای اخیر اظهار داشت: طی روزهای گذشته آمار مسافران مترو به بیش از ۸۰۰ هزار نفر در روز رسیده که به دلیل شرایط کرونایی این آمار می‌تواند در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی توسط مسافران مشکلاتی را به همراه داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: مسافران مترو جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا پس از اجرای طرح ترافیک تهران باید سفر خود را با مترو برنامه‌ریزی کنند و حتی‌المقدور از تردد در ساعات پیک و انجام سفرهای غیرضروری بپرهیزند، چرا که در این ساعات به دلیل حجم بیشتر مسافر، احتمال انتقال ویروس کرونا افزایش می‌یابد. 
***
برخورد با خودروهای شماره‌گذاری نشده در خارج از کارخانه
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از برخورد پلیس با خودروهای شماره‌گذاری‌نشده در محیط خارج از کارخانه خبر داد. سرهنگ نادر مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره احتکار خودرو در برخی پارکینگ‌ها و انبارها گفت: برابر مقررات هیچ خودرویی بدون آنکه شماره‌گذاری شود اجازه خروج از کارخانه را ندارد و از این رو اگر پلیس در جایی خارج از کارخانه خودرویی شماره‌گذاری نشده را ببیند در حکم احتکار بوده و با آن برخورد خواهد کرد. معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از مردم نیز خواست در این باره با پلیس همکاری کنند و گفت: از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده انبارها و پارکینگ‌هایی که خودروهای شماره‌گذاری نشده در آنها نگهداری می‌شود، موضوع را حتما به پلیس گزارش کنند. 
***
نیمی از ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده است
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام فعالیت کارگاه‌های تعمیر اتوبوس‌های مستعمل در قالب ۱۰ تعمیرگاه که در دل این شرکت فعالیت می‌کنند، گفت: مجموعه اتوبوسرانی با تکیه بر توان داخلی و نیروهای ماهر و مجرب خود، نسبت به بازسازی کامل اتوبوس‌های ناوگان اقدام می‌کند. به گزارش «وطن امروز»، محمود ترفع با تاکید بر اینکه ناوگان اتوبوسرانی پایتخت دارای ۵۸۰۰ دستگاه اتوبوس است که ۵۴ درصد آنها فرسوده هستند، افزود: بیش از نیمی از ناوگان به سن بازنشستگی رسیده است و همین موضوع، آماده به کار نگه داشتن اتوبوس‌ها را سخت و دشوار کرده است. بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت واحد، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر اینکه به طور متوسط روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در ۱۰ تعمیرگاه این شرکت تعمیر می‌شوند، خاطرنشان کرد: زمان توقف اتوبوس در تعمیرگاه را به حداکثر یک روز کاهش داده‌ایم اما واقعیت این است که با توجه به فرسودگی ناوگان، خدمات‌رسانی به شهروندان با دشواری و به سختی انجام می‌شود. 
***
شناسایی ۲۳ واحد آلاینده در تهران 
بخشی از واحدهای آلاینده شناسایی شدند. رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهر تهران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۳ واحد آلاینده در سطح شهر تهران بر اساس گشت و پایش‌های محیط‌زیستی شناسایی شده است. فاطمه برنا اظهار کرد: اخطاریه قانونی برای واحدهای آلاینده صادر شد و مسؤولان این واحدها مکلف به رعایت شاخص‌ها و استانداردهای محیط‌زیستی و رفع کامل آلودگی شدند. وی فعالیت این واحدها را در حوزه‌های مختلف اعم از صنعت، صنوف، واحدهای خدماتی و همچنین نگهداری غیرمجاز حیات وحش توصیف کرد و گفت: بیشتر این واحدها با فعالیت خود، موجبات آلودگی آب و تهدید بهداشت عمومی را فراهم کرده بودند.
***
افزایش 23 درصدی نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از افزایش 23 درصدی نرخ کرایه‌ تاکسی‌ها بعد از عید فطر خبر داد. علیرضا قنادان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی در سال جدید با بیان اینکه چاپ برچسب قیمت خودروهای تاکسی آغاز شده است، تصریح کرد: به صورت تدریجی این برچسب‌ها بین خطوط مختلف توزیع خواهد شد. وی با اشاره به افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی بعد از عید فطر گفت: با اینکه شورای شهر تهران به افزایش 25 درصدی نرخ کرایه‌ تاکسی‌ها رأی مثبت داده اما سازمان تاکسیرانی به دلیل رند شدن کرایه خطوط به طور متوسط افزایش 23 درصدی را اعمال کرده است. 
***
افزایش دمای هوا در کشور
دمای هوای کشور افزایش می‌یابد. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش تدریجی دمای هوا در کشور خبر داد. صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از روز پنجشنبه (۸ خرداد) تا اواسط هفته آینده روند افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور رخ می‌دهد به جز سواحل شمالی کشور و اردبیل که طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (۸ تا ۱۰ خرداد) افزایش محسوس دما و وزش باد نسبتا شدید گرم جنوبی و روز یکشنبه (۱۱ خرداد) کاهش محسوس دما خواهند داشت. 

Page Generated in 0/0035 sec