printlogo


کد خبر: 221229تاریخ: 1399/4/11 00:00
اخبار

سردار آزمون از ناپولی دور شد
یک خبرنگار ایتالیایی مدعی شد باشگاه ناپولی در حال مذاکرات پیشرفته‌ای با «ویکتور اوسیمن» مهاجم نیجریه‌ای است. به گزارش مهر، نام سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم زنیت روسیه از ماه‌ها پیش به عنوان بازیکن مدنظر باشگاه ناپولی مطرح بود. رسانه‌های ایتالیا در این مدت بارها از مذاکرات ناپولی برای به خدمت گرفتن آزمون و موانع جذب این بازیکن به خاطر مبلغ درخواستی بالای باشگاه زنیت مطالبی را منتشر کردند. در هفته‌های اخیر، نام‌های دیگری هم در ارتباط با خط حمله ناپولی در کنار سردار آزمون مطرح شده است، از جمله ویکتور اوسیمن، مهاجم نیجریه‌ای تیم لیل فرانسه. در حالی که «آرکادیوش میلیک» به احتمال زیاد این فصل از ناپولی جدا می‌شود، «نیکولو شیرا» خبرنگار مطرح ایتالیایی از نزدیک بودن اوسیمن به ناپولی خبر داد. این خبرنگار نوشت: «ناپولی در حال مذاکرات پیشرفته‌ای با اوسیمن است. این بازیکن گزینه اول گتوزو برای خط حمله به جای میلیک است. برای اوسیمن، قرارداد ۵ ساله آماده است». اگر ادعای این خبرنگار صحت داشته باشد، باید گفت سردار آزمون از ناپولی دور شده است که یکی از دلایل آن می‌تواند مبلغ بالای فروش او از سوی تیم زنیت باشد. 
***
تمجید رسانه‌های پرتغالی از «جوجه عقاب» ایرانی
دروازه‌بان ایرانی تیم ماریتیمو در بازی برابر بنفیکا عملکرد درخشانی از خود نشان داد. به گزارش ایسنا، پیروزی غافلگیرکننده ماریتیمو برابر بنفیکا در لیگ پرتغال با درخشش دروازه‌بان ایرانی این تیم یعنی امیر عابدزاده به دست آمد. این دروازه‌بان برابر بنفیکا ۵ بار منجی تیمش شد و برابر یکی از بهترین تیم‌های پرتغال کلین شیت کرد و قابلیت‌های خود را به رخ کشید. رسانه‌های پرتغالی عملکرد دروازه‌بان ایرانی را برابر بنفیکا موثر دانستند و عنوان کردند بنفیکا که ۲ بازیکن گلزن از جمله وینیسیوس را در ترکیب خود داشت، هر چه تلاش کرد نتوانست دروازه عابدزاده را باز کند. همچنین سایت «گل پوینت» پرتغال به گلر ایرانی به خاطر درخشش مقابل بنفیکا بالاترین نمره یعنی 3/8 از ۱۰ را داد تا به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شود. این ششمین کلین شیت عابدزاده در رقابت‌های این فصل لیگ پرتغال است. 
***
ملی‌پوش جوان ایران، دومین چهره محبوب شمشیربازی جهان
در نظرسنجی رقابت‌های مجازی فدراسیون جهانی شمشیربازی در بخش جوانان، امیرحسین شاکر دومین چهره محبوب این رشته شناخته شد. به گزارش فدراسیون شمشیربازی، در پایان رای‌گیری برای معرفی چهره محبوب شمشیربازی جوانان جهان، امیرحسین شاکر دارنده ۳ مدال جوانان و نوجوانان آسیا و مدال برنز جام جهانی جوانان جهان از ایران در فینال مقابل مارتین لیال از شیلی شکست خورد و به عنوان نایب‌قهرمان معرفی شد. 
پیش از این و در مرحله نیمه‌نهایی رقابت بین امیرحسین شاکر از ایران و ویاچسلاو دزیوبا از اوکراین برگزار شد که شاکر با کسب آرای بیشتر موفق به صعود به مرحله فینال شد. رقابت امیرحسین شاکر در مرحله پایانی با مارتین لیال از شیلی انجام شد که لیال با کسب ۵۳ درصد آرا پیروز و قهرمان این رقابت مجازی شد. 
در پایان ادگار آپونته و ویاچسلاو دزیوبا از اوکراین به مقام سوم مشترک دست یافتند. 
***
19 کرونایی جدید در ورزش کویت
هیأت ورزش کویت از ابتلای 19 ورزشکار جدید این کشور به ویروس کرونا خبر داد. شبکه «الکاس» قطر خبر داد هیأت ورزش کویت اعلام کرده در تست‌های جدید کرونا از ورزشکاران 19 مورد جدید مبتلا شده به این ویروس تایید شد.
با این موارد جدید تعداد ورزشکاران کرونایی کویت به عدد 84 رسید. البته 96 مورد مشکوک به ابتلای ویروس کرونا در میان ورزشکاران وجود دارد که باید دوباره تست کرونا بدهند.
ویروس کرونا این روزها در کشورهای حاشیه خلیج فارس به اوج خود رسیده است. در عراق تاکنون 2 پیشکسوت تیم ملی این کشور (احمد راضی و علی‌ هادی) جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. 

Page Generated in 0/0045 sec