printlogo


کد خبر: 225715تاریخ: 1399/7/28 00:00
آیت‌الله رئیسی در صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی ناجا:
حامی مأموران انتظامی هستیم

گروه سیاسی: رئیس قوه‌قضائیه روز گذشته میهمان صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی ناجا بود. آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی با بیان اینکه نیروی انتظامی ما باید نیرویی مهربان، با تدبیر و مقتدر جلوه کند، اظهار داشت: تمام عزیزان در نیروی انتظامی و در جای جای کشور برای حفظ نظم و امنیت تلاش می‌کنند و مجاهدانه نمی‌گذارند افراد قانون‌شکن، هنجارشکن و شرور، امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، لذا صمیمانه از ایشان در این حوزه‌ها تقدیر می‌کنم. 
 
* دین‌مداری؛ نخستین مؤلفه‌ اقتدار
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: نخستین مؤلفه‌ اقتدار جامعه و نیروی مقتدر، دین‌مداری و ایمان به خداست؛ آنچه به انسان قدرت می‌بخشد، ذات مقدس کبریایی است. قدرت و توانایی از آن اوست، انسان‌های مومن به خدا و کسانی که دین‌مدارند، به اعتبار ارتباط با قدرت لایزال الهی، قدرتمند هستند. آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه دومین مؤلفه اقتدار، توجه به مردم، مردم‌داری و مردم‌باوری است، تصریح کرد: بدانید که قدرت در جامعه ما از آن مردم متدین است؛ آنچه دشمن را از هر گونه اقدامی علیه مردم ما و از هر گونه حمله و تعرضی بازداشته، عبارت است از مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت که مردم متدین هستند. رئیس قوه ‌قضائیه تاکید کرد: اتصال با مردم و مردم متدین در صحنه حماسه‌آفرین، اقتدار می‌آفریند که این مهم نیز دومین نکته‌ای است که در اقتدار‌آفرینی نقش دارد و ارتباط صمیمانه و خدمتگزاری برای مردم و باور داشتن مردم متدین در صحنه، اقتدارآفرین است. آیت‌الله رئیسی روحیه انقلابی و خطرپذیری را سومین نکته اقتدار دانست و ادامه داد: نیروی با اعتقاد به خدا و برای خدمت به مردم، آمادگی خطر‌پذیری دارد و خود را در همه جا سپر قرار می‌دهد تا به مردم لطمه‌ای وارد نشود و امنیت مردم در خطر قرار نگیرد که این خطر‌پذیری، جانفشانی و ایثار، اقتدار می‌آفریند. 
رئیس دستگاه قضا خطاب به جوانان برومندی که امروز در نیرو‌های مسلح، در بین مردم عزیز و در نیروی انتظامی آماده خطر‌پذیری و جانفشانی هستند، افزود: روز اول ربیع‌الاول روزی است که یادآور جانفشانی امیرالمومنین(ع) در بستر پیامبر است؛ این روز بسیار مبارک بوده و روزی است که جلوه یک ایثار بزرگ و جانفشانی ماندگار به نام امیرالمومنین(ع) ثبت شده است که برای حفظ جان پیامبر، جان‌ جانان عالم هستی، جان خود را به خطر می‌اندازد. آیت‌الله رئیسی در ادامه تاکید کرد: این روحیه همان روحیه انقلابی است که همواره فرماندهی معظم کل قوا از همه نیرو‌ها و از همه دست‌اندرکاران در کشور مطالبه دارند که باید نیروی انتظامی، قوه قضائیه، مجلس، دولت و همه بخش‌های کشور انقلابی بیندیشند و عمل کنند. رئیس قوه‌ قضائیه ادامه داد: روحیه انقلابی یعنی روحیه‌ای که هیچ مانعی را برای انجام وظیفه و ایجاد امنیت در جامعه، ایجاد رفاه اجتماعی و ایجاد اجرای عدالت در جامعه به رسمیت نشناسد. 
آیت‌الله رئیسی در ادامه با اشاره به جریان توابین در زمان پس از قیام عاشورا، خاطرنشان کرد: جریان توابین جریان مهمی در تاریخ است و درس‌های بسیاری دارد و درس مهم آن، زمان‌شناس بودن است. رئیس قوه‌ قضائیه با بیان اینکه تفاوت بین عاشوراییان و توابین در همین نکته است، گفت: برای نیرو‌های مسلح ما بویژه نیروی انتظامی زمان‌شناسی مهم است و در زمان خود اقدام مدبرانه باید صورت گیرد. وی اظهار کرد: برای یک قاضی، مدیر و نیرو هم امر زمان‌شناسی بسیار اهمیت دارد. آیت‌الله رئیسی اذعان کرد: یکی از مؤلفه‌های اقتدار برای مردم و نیروهای مسلح وجود رهبر معظم انقلاب است که امروز عمود این خیمه‌اند و ایشان با رهنمودهای خود نیرو‌های در صحنه را هدایت می‌کنند. 
وی با بیان اینکه اقتضائات اقتدار با اعمال خشونت تفاوت دارد، گفت: امروز پلیس‌ در برخی نقاط جهان مورد نفرت مردم است. در آمریکا پلیس منفور است؛ چون خشونت را در میان معترضان پیشه کرده است. آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه بین مقتدر بودن و اعمال خشونت فرق است، بیان کرد: اعمال خشونت با نشان دادن قدرت سلاح و جایگاه، بر مردمی که امروز در میدان در آمریکا و اروپا عدالت‌خواهی می‌کنند و زانو را بر گلوی آنها قرار دادن و صدای آنها را خفه کردن، اقتدار نیست. رئیس قوه ‌قضائیه با بیان اینکه اقتدار در پلیس مردمی جلوه‌گر است، حمایت از مردم و حفظ امنیت آنها را از شاخصه‌های پلیس مقتدر دانست و خطاب به نیروی انتظامی عنوان کرد: مقتدرانه در برابر سارقان حرفه‌ای، سارقان سابقه‌دار، قاچاقچیان مواد مخدر و قاچاق سازمان‌یافته و اشرار باید ایستاد. 
 
* با ناامن‌کنندگان فضای مجازی برخورد خواهیم کرد
رئیس دستگاه قضا در ادامه سخنرانی خود به مساله امنیت فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: کسانی که فضای مجازی را ناامن و امنیت اجتماعی و جامعه را مختل می‌کنند، باید شناسایی و با آنها برخورد شود. آیت‌الله رئیسی، قانون‌مدار بودن برای نیروی انتظامی و همه نیرو‌ها را نکته مهم و محوری دانست و اذعان کرد: امروز عزیزان ما که کار انتظام‌بخشی در جاده‌ها و شهر‌ها را بر عهده دارند کار مهمی انجام می‌دهند و باید با جدیت و قانونمندانه این موضوع پیگیری شود تا روز‌به‌روز شاهد کاهش جان‌‌ باختن هموطنان در جاده‌ها و شهر‌ها به دلیل بی‌نظمی‌ها باشیم. رئیس قوه ‌قضائیه افزود: مرزبانان جانفشان بزرگوار ما شبانه‌روز با چشمان تیزبین از مرز نگهبانی می‌کنند و امروز برای همه مسؤولان، مرزبانی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ضرورت دارد تا با چشمی باز نفوذ و ناهنجاری‌ها را رصد کنند و در مقابل قانون‌شکنان بایستند. 
 
* دستگاه قضایی حامی نیرو‌ی انتظامی است
وی تاکید کرد: دستگاه قضایی و همکاران ما در سراسر کشور حامی نیرو‌های در میدان و نیرو‌های انتظامی هستند که به صورت قانونمدار در میدان عمل می‌کنند و بازوی توانای قوه ‌قضائیه و در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بسیار تاثیرگذار هستند. آیت‌الله رئیسی در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: باید از همه جانفشانی‌ها و ایثارگری‌ها و از خطرپذیری عزیزان در نیروی انتظامی صمیمانه تقدیر کنم و برای همه آنها از خداوند متعال ‌طلب مزید توفیق دارم تا ان‌شاءالله روز‌به‌روز جلوه نیروی انتظامی و نیرو‌های مسلح بیشتر شود و مردم عزیز پلیسی را با ۳ خصوصیت مهربانی، تدبیر و اقتدار در میدان ببینند. 

Page Generated in 0/0028 sec