printlogo


کد خبر: 227073تاریخ: 1399/9/3 00:00
مرتضی سرهنگی برای نگارش رمانی درباره شهید سلیمانی دست به قلم شد
«همه چیز درباره حاج‌قاسم» در آستانه انتشار

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه از آماده‌سازی چند عنوان کتاب درباره شهید سپهبد قاسم سلیمانی از جمله رمانی به قلم مرتضی سرهنگی خبر داد. به گزارش «وطن امروز»، پس از شهادت سردار سرافراز، حاج‌قاسم سلیمانی، نویسندگان و شاعران متعددی از تصمیم خود برای نگارش آثاری در ارتباط با شخصیت و زندگی این شهید والامقام گفتند. حالا اما تازه‌ترین خبرها در این زمینه از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی، نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه، در گفت‌وگو با تسنیم مطرح شده است. او با اعلام خبر انتشار چند عنوان کتاب درباره شهید سپهبد قاسم سلیمانی در آستانه سالروز شهادت سردار، گفت: «۲ عنوان کتاب تاکنون در رابطه با شهید سلیمانی منتشر شده است و چند اثر دیگر نیز در آستانه چاپ قرار دارد. تاکنون کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» منتشر شده است. این اثر کوشیده‌ است پس از اشاره‌ای کلی به مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب امام حسین(ع)، شاخص‌های مکتب امام خمینی(ره) را بیان کند و ضمن تبیین هر شاخص از مکتب امام بزرگوارمان، شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی را با مکتب امام خمینی(ره) تطبیق دهد».
به گفته شیرازی، کتاب «ققنوس قدس» نیز تاکنون در این رابطه منتشر شده است. این اثر مجموعه شعری است درباره شهید سلیمانی که به کوشش انتشارات خط مقدم روانه بازار نشر شده است. نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه از آماده‌سازی چند اثر دیگر درباره شهید سلیمانی خبر داد و اضافه کرد: «کتاب «سیمای سلیمانی» از دیگر آثاری است که دربردارنده مجموعه خاطرات دیگران درباره شهید سلیمانی است. این اثر آماده انتشار است و امیدواریم تا زمان سالروز شهادت ایشان نیز به چاپ برسد». شیرازی در ادامه یادآور شد: «کتاب «همه چیز درباره حاج‌قاسم» از دیگر آثار در دست انتشار است. این اثر به قلم مرتضی سرهنگی تدوین شده است. همچنین یک اثر دیگر نیز در قالب رمان به قلم سرهنگی در این رابطه در دست نگارش است که کتاب مفصلی است و بعید می‌دانم تا زمان سالروز شهادت شهید سلیمانی آماده چاپ شود».
او ضمن توضیح بیشتر درباره کتاب «همه چیز درباره حاج‌قاسم» اضافه کرد: «این اثر را می‌توان شبه زندگینامه دانست که به زندگی، خانواده، عملیات‌هایی که شهید سلیمانی در آنها حضور داشت، فعالیت در جبهه مقاومت و... می‌پردازد و نمایی است از زندگی شهید». به گفته شیرازی، رمانی که به قلم سرهنگی در دست نگارش است، از تولد شهید سپهبد قاسم سلیمانی تا شهادت او را دربرمی‌گیرد. این اثر کتاب مفصلی است و ممکن است از یک جلد هم بیشتر شود. عنوانی هنوز برای این اثر انتخاب نشده و قرار است انتشارات خط مقدم آن را به چاپ برساند. 

Page Generated in 0/0037 sec