printlogo


کد خبر: 227109تاریخ: 1399/9/3 00:00
فرمانده کل سپاه در مراسم معارفه فرمانده جدید سپاه محمد رسول‌الله:
آمریکا در دوران فرسودگی و پیری است
سردار حسن حسن‌زاده با حکم سرلشکر سلامی به عنوان فرمانده جدید سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ منصوب شد

گروه سیاسی: سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن‌زاده با حکم سرلشکر سلامی به عنوان فرمانده جدید سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ منصوب شد. آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ روز گذشته با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسؤولان لشکری، کشوری و استان تهران برگزار شد. در این مراسم با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی در مدت تصدی مسؤولیت، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن‌زاده به عنوان فرمانده جدید سپاه محمد رسول‌الله(ص) منصوب شد. سردار حسن‌زاده پیش از این مسؤولیت فرماندهی سپاه سیدالشهدا علیه‌السلام استان تهران را بر عهده داشت؛ فرماندهی سپاه قائم آل‌محمد(عج) استان سمنان نیز در کارنامه سردار حسن‌زاده وجود دارد. 
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ که در ستاد فرماندهی سپاه حضرت محمد رسول‌الله برگزار شد، با اشاره به تلاش استکبار برای ضربه زدن به کشور گفت: متاسفانه در دنیا این قاعده ظالمانه حاکم است که هر ملت ضعیفی محکوم به ذلت است و هیچ ملتی نیست که دشمن در عمق سرزمینش نفوذ کند و این ملت ذلیل نشود؛ لذا برای عزیز بودن باید قوی بود، چراکه ضعف نقطه تسلیم است و قدرت و قوت عامل اقتدار، عزت و سربلندی. 
فرمانده کل سپاه گفت: آنچه ما را در برابر دنیای استکبار به پیروزی رسانده تفکر بسیجی است که بیانگر شرف، مردانگی، جوانمردی، غیرت و تعصب مومنانه و دیندارانه بوده و سبب شده در برابر قدرت‌های به‌هم‌پیوسته بزرگ به پیروزی برسیم. 
وی گفت: امروز ما برای اینکه بتوانیم در برابر این همه قدرت انباشته شده که برای تسلط بر جهان متراکم شده‌اند بایستیم، باید خطی از یک مقاومت گسترده و پایان‌ناپذیر در برابرشان ترسیم می‌کردیم تا بدین واسطه قدرت استکباری آنان را فرسوده کنیم و استخوان‌های‌شان را پوک و اندیشه‌شان را باطل و آرزوهای‌شان را از بین ببریم. وی افزود: این کار بزرگ به واسطه بسیج و اشاعه تفکر بسیجی انجام شد و اگر این توفیقات و پیروزی‌های مستمر به دست آمد به واسطه همین تفکر بود و این مساله نیز به برکت چند عامل تحقق یافته است که مهم‌ترین آن بهره‌گیری از رهبری حکیم با حکمت بالغه الهی، سنت‌شناس، خداشناس، وارسته و آراسته به فضایل، ژرف‌اندیش و دشمن‌شناس با روحی نافذ و کلامی طیب و عملی صالح بوده که سکان انقلاب اسلامی را بعد از امام امت در دست گرفته است. وی ادامه داد: هر ملتی که از نعمت رهبری حکیم، شجاع و مدبر برخوردار باشد هرگز شکست نخواهد خورد، چرا که شخصیت هر ملتی بازتاب هویت رهبرش است، چراکه رهبر روح تکثیرشونده در میان ملت است. شخصیتی است که جامعه را در تراز تفکر و آرزو به اهداف والا می‌رساند. 
سرلشکر سلامی گفت: عامل دیگر مکتب اسلام است که رهبری آن را تعلیم می‌دهد، مکتبی که معلم جهاد و مروج روح شهادت است و این ۲ عامل سبب شکست‌ناپذیری یک ملت هستند و تبیین‌کننده این پیام‌ها که ملتی که شهادت دارد قطعا اسارت ندارد، جهاد عامل نجات، رمز سرافرازی و شهادت عامل شکست‌ناپذیری است. وی گفت: امروز بسیج پیشانی و خط مقدم مقابله با مستکبران جهان است و هر جا دشمن قد علم کرده، تفکر بسیجی بدون محدودیت جغرافیایی در برابر آن ایستاده و از حیثیت و ناموس مسلمانان جهان دفاع کرده‌ و امروز به واقع همین تفکر بسیجی عامل فرسایش و زوال دشمن شده است. 
سرلشکر سلامی تاکید کرد: امروز وقتی به جبهه مقابله با کفار می‌نگریم، درمی‌یابیم چقدر پیشانی این جبهه وسیع شده است. هر جا مستکبران آمده‌اند یاوران ولی امر در مقابل‌شان حاضر شدند و از حیثیت و ناموس مسلمانان بدون توجه به محدودیت‌های جغرافیایی دفاع کردند و همین وسعت و عرصه نبرد، امروز عامل فرسایش و زوال دشمن شده است. 
وی با طرح این سوال که امروز چه چیزی در شخصیت آمریکا به عنوان قدرت درجه یک دهه‌های اخیر مشاهده می‌کنیم؟ گفت: آیا احساس نمی‌کنید این قدرت در حال فرسوده و پیر شدن است و لاغری و پوکی استخوان گرفته و از درون متلاشی شده و بی‌صاحب است و در بیرون نیز کم‌خاصیت شده و میدان اثرگذاری‌اش کوچک و شعاع عملیاتی‌اش محدود شده است و دیگر قدرتش قاهر نیست؛ در سیاست تخلیه شده است و در برخی حوادث دیگر حضور ندارد. 
فرمانده کل سپاه گفت: امروز آمریکا از نظر اقتصادی دچار مشکلات بزرگی شده و قدرت نظامی‌اش نیز فرسوده شده است، چرا که یک مقاومت فرسایش‌گر توانمند ظرف ۴۰ سال او را از قرارگاه راهبردی‌اش خارج کرده و در میدان نبرد از نزدیک با او دست به گریبان شده و بارها او را شکست داده است و امروز نیز این قدرت فرسایشگر در برابرش با اقتدار ایستاده است. 

Page Generated in 0/0048 sec