printlogo


کد خبر: 230865تاریخ: 1399/12/5 00:00
روایت تازه‌ای از زندگی مادر ۴ شهید
«عزیز خانوم» منتشر شد

کتاب «عزیز خانوم»، روایتی از زندگی خانم کبری حسین‌زاده‌حلاج، مادر شهیدان محسن، جواد، علی‌اصغر و محمدرضا بارفروش به قلم فاطمه جعفری توسط انتشارات «راه یار» منتشر شد. 
به گزارش «وطن‌‌امروز»، «عزیز خانوم» داستان یکی از زنان انقلابی کاشان است؛ زنانی که مانند مردان و دوشادوش آنان در جنگ‌ها شرکت کردند و برای پیروزی و موفقیت ایران حاضر شدند از همه چیزشان بگذرند؛ مال و جان، همسر و فرزند. فرزندی که عزیزترین کس است و پاره تن و از چشم عزیزتر و محبوب‌تر. اما چون همیشه در پس پرده‌ای پنهان بودند، هیچکس به ارزش کارها و فعالیت‌های آنان پی نبرد و هیچگاه هم به طور شایسته از آنان تجلیل نشد. 
فاطمه جعفری سراغ «عزیز خانوم» رفته است؛ زنی که 4 پسر او، محسن، جواد، علی‌اصغر و محمدرضا بارفروش در راه وطن شهید شدند و او در این کتاب از زندگی خود و سرنوشتی می‌گوید که برای او افتخار مادر 4 شهید بودن را فراهم کرد. 
در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: «وقتی برای آخرین بار صورتش را بوسیدم، جای بخیه روی پیشانی‌اش مرا به سال‌های بچگی‌اش برد. همان روز که از خدا خواسته بودم از این به‌ بعد هر بلایی قرار است سر بچه‌هایم بیاید، برای خودم بفرستد و بچه‌هایم هیچ آزاری نبینند. حالا من بالای سر جنازه پسرم نشسته بودم و صدای محزون جواد در گوشم بود که روضه علی‌اکبر(ع) می‌خواند. بچه‌ها امانت خدا بودند دست ما، حالا هم امانتش را پس‌گرفت. نوش جان خدا».

Page Generated in 0/0039 sec