printlogo


کد خبر: 230874تاریخ: 1399/12/5 00:00
اخبار

لغو مسابقات انتخابی هندبال جوانان و نوجوانان جهان
فدراسیون جهانی هندبال به دلیل شیوع کرونا تصمیم به لغو مسابقات انتخابی قهرمانی جوانان و نوجوانان جهان گرفته است. 
به گزارش ایسنا، کنفدراسیون هندبال آسیا اعلام کرد فدراسیون جهانی تصمیم گرفته است مسابقات انتخابی قهرمانی جوانان و نوجوانان جهان به دلیل شیوع کرونا لغو شود. 
مسابقات قهرمانی آسیا در رده جوانان قرار بود به میزبانی بحرین اواخر اسفندماه شروع شود. البته پیش از این قرار بود این مسابقات به میزبانی شیراز انجام شود که به دلیل شیوع شدید کرونا در ایران این میزبانی از ایران سلب شد. با تصمیم جدید فدراسیون جهانی هندبال، برگزاری این مسابقات منتفی است.
***
رونمایی از لباس کاروان المپیک ایران در نشست پایان سال وزیر و رؤسا
پوشش ورزشی و رسمی مردان و بانوان کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک نهایی شده و قرار است در آخرین نشست مشترک وزیر ورزش با روسای فدراسیون‌های ورزشی - سال جاری- از آن رونمایی شود. 
بیشتر از یک سال از طرح موضوع لباس ورزشکاران ایران برای بازی‌های المپیک و پیگیری آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط ستاد فرهنگی المپیک می‌گذرد اما با وجود برگزاری نشست‌ها و ارزیابی‌های لازم در این زمینه هنوز مشخص نیست نتیجه تمام اقداماتی که «برای نخستین‌بار» در این حوزه شد، چه پوششی را برای مسافران توکیو نهایی کرده است. 
پوشش ورزشکاران و همراهان آنها در کاروان المپیک، در یکی از نشست‌های اخیری که در این زمینه تشکیل شد، به تصویب نهایی رسیده است. این نشست در محل کمیته ملی المپیک با حضور ریاست این کمیته و مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و کادر سرپرستی کاروان اعزامی برگزار شد تا بر اساس گزارش هیات داوری، تصمیم‌گیری نهایی شود. 
۱۲ کالکشن لباس (۳ طرح فینالیست برای هر ست) که در نشست آذرماه ستاد عالی مورد بازبینی قرار گرفته بود مجدداً در نشست این مدیران بررسی شد و از میان آنها طرح نهایی برای هر ست ورزشی و رسمی مردان و بانوان مشخص شد. 
اینگونه پروژه طراحی لباس کاروان ورزش ایران در المپیک که برای نخستین‌بار پای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به میان آورد، بعد از گام‌های بلند و حرفه‌ای برای اعلام فراخوان عمومی به طراحان، دریافت طرح‌های پیشنهادی و انتخاب گزینه‌های برتر، نمونه‌دوزی، ارزیابی توسط داوران و کارشناسان عرصه مد و لباس و... در نهایت با انتخاب داخلی مدیران بسته شد. 
اما «رونمایی از لباس کاروان المپیک قرار است به چه صورت انجام شود؟» اگر تاثیرات بازدارنده کرونا دوباره بهانه دست مدیران درگیر با حوزه کاروان المپیک و مباحث فرهنگی آن ندهد، قرار است طرح‌های مصوب و نهایی پوشش المپین‌ها در نشست پایان سال وزیر ورزش با رؤسای فدراسیون‌های ورزشی رونمایی شود. 
اینکه این نشست چه زمانی برگزار می‌شود، اصلا مشخص نیست. مسعود سلطانی‌فر در روزهای پایانی هر ماه نشست مشترکی با رؤسای فدراسیون‌های ورزشی برگزار می‌کند اما برگزاری منظم این نشست طی ماه‌های اخیر به دلیل کرونا و الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای آن تا حدی دستخوش تغییرات شد. نشست بهمن‌‌ماه هم اصلا برگزار نشد و در حال حاضر وزارت ورزش برای نشست اسفندماه هم برنامه مصوبی ندارد. 
البته آنچه مسلم است برگزاری قطعی یک نشست مشترک میان وزیر ورزش و رؤسای فدراسیون‌ها به بهانه پایان سال در دستور کار وزارت ورزش است اما هنوز زمان این نشست نهایی نشده است. 
در هر صورت این نشست با حضور مسؤولان مرتبط با کاروان المپیک برگزار خواهد شد، چرا که قرار است رونمایی از لباس مسافران المپیکی توکیو مهم‌ترین دستورالعمل آن باشد. برای مسافران توکیو ماسک‌های ویژه و متناسب با لباس آنها هم طراحی شده که در این نشست رونمایی می‌شود. 
همچنین هویت‌های بصری شامل لوگو، پوستر، محصولات تبلیغاتی و کالاهای فرهنگی هم نتیجه اقدامات فرهنگی انجام شده برای کاروان ایران است که قرار است در همین نشست ارائه شود. 

Page Generated in 0/0033 sec