کوتاه و گویا

8 رشته قنات در شمال تهران با هدف حفظ منابع طبیعی و توسعه شبکه آبرسانی به فضاهای سبز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، با انجام عملیات بازسازی و نوسازی در سال جاری احیا شد. عبدالله پرویزی، مسؤول اداره مسیل‌ها و قنوات شهرداری منطقه یک اظهار داشت: بیش از 175 رشته قنات در شمال تهران وجود دارد که امسال با توجه به کمبود منابع آبی و نیاز به استفاده بهینه از منابع طبیعی موجود، 8 رشته قنات احیا شد و تعداد قنوات فعال به 110 قنات رسید.
نماینده مردم ارومیه در مجلس از مردم خواست در راستای مقابله اجتماعی با مواد مخدر صنعتی و شیمیایی، وقت بیشتری برای فرزندان خود بگذارند و امور تربیتی و پرورشی را مدیریت کنند. هادی بهادری افزود: بنیان‌های خانوادگی در کشورمان قدری ضعیف شده است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، والدین در بیرون از خانه کار می‌کنند و متوجه نمی‌شوند که فرزندان‌شان چگونه بزرگ شده‌اند و چه نیازهای عاطفی‌ای دارند.
معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی از بخشودگی پرداخت هزینه کلاس‌‌های آموزشی بدو ورود به تاکسیرانان خبر داد. مهدی ابراهیمی درباره بخشودگی شرکت در کلاس‌‌های آموزشی بدو ورود و هزینه‌های آن، اظهار داشت: مصوبه‌ای در قالب بخشنامه به دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی ابلاغ شده است که بر اساس آن دو گروه از تاکسیرانان از پرداخت هزینه کلاس‌‌های آموزشی بدو ورود معاف می‌شوند.
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، مانور «زلزله، پناه‌گیری، تخلیه امن و اسکان اضطراری» با هدف تقویت خودامدادگری و احصای نقاط قوت و ضعف و هم‌افزایی اعضای تخصصی ستاد مدیریت بحران به صورت همزمان در سراسر منطقه 10 تهران به اجرا درآمد.