اخبار

امباپه گران‌ترین فوتبالیست جهان شد
مهاجم پاری‌سن‌ژرمن با کنار زدن هری کین و نیمار، ارزشمندترین بازیکن جهان شد. به نقل از آ.اس،‌ سایت CIES Football Observatory هر ماه ارزش بازیکنان 5 لیگ برتر اروپا را بررسی می‌کند. این بار بر اساس اعلام این سایت، کیلیان امباپه با 5/216 میلیون یورو گران‌ترین بازیکن جهان لقب گرفت. ارزش مهاجم پاری‌سن‌ژرمن در ماه اکتبر، ۲۳ میلیون یورو افزایش یافت. این اتفاق باعث شد هری کین با ارزش 3/197 میلیون یورو به رتبه دوم سقوط کند. مهاجم انگلیسی به همراه نیمار، محمد صلاح و فیلیپ کوتینیو در رتبه دوم قرار دارند. ارزش کنونی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به ترتیب 6/170 و 6/123 میلیون یورو است.

جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان
تنیسور صربستانی با وجود نایب‌قهرمانی در مسترز پاریس توانست در صدر رنکینگ ATP قرار گیرد. به نقل از آ.اس، نواک جوکوویچ با وجود شکست در فینال مسترز پاریس برابر کارن خاچانوف روس توانست دوباره به صدر رنکینگ بازگردد. این شکست باعث شد اختلافش با رافائل نادال که به رتبه دوم سقوط کرد تنها ۵۶۵ باشد. نادال سال گذشته در این بازی‌ها ۱۸۰ امتیاز به دست آورد اما امسال به خاطر آسیب‌دیدگی نتوانست شرکت کند. از طرفی تنیسور روس ۶۰۰ امتیاز کسب کرد اما با فتح بازی‌های امنیاسپورت می‌تواند ۱۰۰۰ امتیازی شود. این رقابت یکشنبه هفته آینده در مسترز لندن ادامه خواهد داشت. هر پیروزی در مراحل اولیه ۲۰۰ امتیاز، در نیمه نهایی ۴۰۰ و قهرمانی ۵۰۰ امتیاز دارد. در مجموع یک قهرمان بدون شکست ۱۵۰۰ امتیاز به دست می‌آورد. به همین خاطر نادال فرصت دارد سال را به عنوان مرد شماره یک جهان به پایان برساند اما هنوز حضورش قطعی نشده است.

امروز، آغاز جام بین‌قاره‌ای فوتبال ساحلی
مسابقات جام بین‌قاره‌ای فوتبال ساحلی از امروز به میزبانی امارات و با حضور 8 تیم برگزار می‌شود که تیم‌ملی ایران هم در گروه دوم این رقابت‌ها حضور دارد. هشتمین دوره رقابت‌های جام بین‌قاره‌ای فوتبال ساحلی از امروز همانند هر سال در کشور امارات برگزار می‌شود. این رقابت‌ها از سال ۲۰۱۱ آغاز شده است که در 7 دوره قبل، تیم‌های روسیه و برزیل هر کدام با 3 قهرمانی و 2 نایب‌قهرمانی پرافتخارترین تیم‌های این مسابقات هستند. تیم‌ملی ایران نیز در سال ۲۰۱۳ موفق شد به مقام قهرمانی برسد. ایران یک نایب‌قهرمانی هم در سال ۲۰۱۶ به دست آورده است. تیم ملی ایران که اوکتاویوی برزیلی را روی نیمکت خود می‌بیند با تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه، در این دوره در گروه B باید با تیم‌های آمریکا، تاهیتی و روسیه به رقابت بپردازد. ایران در نخستین‌ مسابقه خود امروز باید از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران به مصاف تیم تاهیتی برود. شاگردان اوکتاویو همگی مصمم هستند دوباره ایران را به مقام قهرمانی این رقابت‌ها برسانند. صحبت‌های آنها نشان می‌دهد برزیل را قدرتمندترین رقیب خود می‌دانند اما برای تصاحب قدرت از این تیم پرافتخار عزم خود را جزم کرده‌اند. برزیل در 2 سال گذشته 2 قهرمانی به دست آورده است که در سال ۲۰۱۶ این قهرمانی با شکست ایران در فینال به دست آمد. در گروه A نیز تیم‌های امارات، مصر، اسپانیا و برزیل با هم مسابقه می‌دهند.

فان در فارت از فوتبال خداحافظی کرد
ستاره سابق هلند خداحافظی خود را از فوتبال اعلام کرد. به نقل از استاندارد، رافائل فان در فارت، ستاره سابق تیم‌ملی فوتبال هلند که سابقه بازی در تیم‌هایی چون تاتنهام و رئال‌مادرید را در کارنامه داشت بعد از شروع یک فصل با مصدومیت در تیم دانمارکی اسبیرگ، خداحافظی خود را از فوتبال اعلام کرد. این بازیکن ۳۵ ساله در ماه آگوست به تیم دانمارکی اسبیرگ پیوست ولی مصدومیت‌های مداوم باعث شد او تنها ۵۵ دقیقه برای تیمش به میدان برود. او در نهایت خداحافظی خود را از فوتبال اعلام و از این تیم کناره‌گیری کرد. فان در فارت ۱۰۹ بار برای تیم‌ملی هلند به میدان رفت و در تیم‌هایی چون هامبورگ، تاتنهام، رئال‌مادرید و آژاکس بازی کرده است.