اخبار
رئیس سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد
تحویل‌ جسد قاضی منصوری به‌ خانواده‌اش
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از تحویل جسد قاضی منصوری به‌ خانواده‌اش خبر داد. به گزارش «وطن امروز»، عباس مسجدی درباره اینکه آیا نتایج علت فوت متهم منصوری به مراجع قضایی اعلام شده است یا خیر، گفت: از حدود ۱۰ روز پیش که جنازه متوفی منتقل شد، بررسی‌های اولیه و معاینه جسد انجام شده است و به جهت اینکه در حوزه سم‌شناسی و پاتولوژی فرآیندهای آزمایشگاهی برای آماده‌سازی لام‌های تشخیصی طولانی است، امیدواریم بتوانیم در یکی دو هفته آینده پاسخ را به مراجع قضایی اعلام کنیم. وی در پاسخ به این سوال که آیا زمان مرگ را تشخیص داده‌اید؟ گفت: تا زمانی که آزمایش‌ها برای ما مشخص نشود، زمان را مشخص نمی‌کنیم. مسجدی درباره تحویل جسد به خانواده‌اش نیز گفت: با دستور مقام قضایی جنازه به خانواده‌اش تحویل داده شده و موضوع در دادسرای جنایی در حال بررسی است. 
***
سردار هادیان‌فر خبر داد
پرداخت اقساطی جرایم رانندگی به مناسبت دهه ولایت
رئیس پلیس راهور ناجا از اجرای مجدد طرح پرداخت اقساطی جرایم رانندگی خبر داد و گفت: کسانی که وسیله نقلیه آنها به دلیل جریمه بالای ۱۰ میلیون ریال در توقیف است، می‌توانند از این فرصت استفاده کنند. سردار سیدکمال هادیان‌فر با بیان اینکه پلیس راهور ناجا مخالف افزایش هر گونه جریمه رانندگی است، اظهار کرد: در حال حاضر جریمه‌ها به قیمت قبلی اعمال می‌شود و در هیچ گروهی افزایش جریمه نداشتیم و پیشنهادی هم به دولت ارائه نکرده‌ایم.  
***
هزینه «خدمات فضای مجازی» مهدهای کودک غیرقانونی است
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: دریافت هزینه از سوی مهدهای کودک تحت عنوان خدمات فضای مجازی غیرقانونی است اما از سال آینده سرفصل جدیدی در این حوزه برای مهدهای کودک پیش‌بینی خواهد شد تا فعالیت خود را ادامه دهند. حبیب‌الله مسعودی‌فرید درباره نرخ شهریه امسال گفت: در حال حاضر شهریه مهدهای کودک براساس نرخ سال گذشته است و مهدها موظف به رعایت قوانین و مقررات در این زمینه هستند. 
***
مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین‌اجتماعی عنوان کرد
افزایش ۸۰ درصدی دریافتی مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی
مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران به همراه افزایش سنواتی و معمول حقوق در سال جاری منجر به افزایش مجموع دریافتی و مزایا بیش از تورم سال جاری شده و در برخی اقشار مستمری‌بگیران نیز این افزایش تا ۸۰ درصد رشد یافته است. ناهید حیدری اظهار داشت: حداقل حقوق مستمری‌بگیران با داشتن ۳۵ سال سابقه به 3 میلیون تومان، حداقل حقوق مستمری‌بگیران دارای ۳۰ سال سابقه بیمه‌پردازی 2 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان  و حداقل حقوق مستمری‌بگیران دارای ۲۵ سال سابقه بیمه‌پردازی به مبلغ ۲ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان رسیده است. مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: همچنین حداقل حقوق مستمری‌بگیران دارای ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی در اسفند‌ماه سال گذشته یک میلیون و ۶۶۴ هزار تومان بود که با افزایش سالانه و متناسب‌سازی با ۴۸ درصد افزایش به مبلغ ۲ میلیون و ۴۵۸ هزار تومان افزایش یافت. 
***
نجات موزه « ملک» از آتش با سیستم اعلام حریق
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق در ساختمان اداری موزه ملک خبر داد. سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ۱۰ و ۳۴ دقیقه امروز (دیروز شنبه) یک مورد مشاهده دود در یک ساختمان اداری متعلق به یک موزه، در محدوده خیابان امام‌خمینی، داخل محوطه باغ ملی، موزه ملک به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله 2 ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی ادامه داد: آتش‌نشانان در مدت زمان 3 دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند در طبقه اول یک ساختمان که کاربری اداری داشته و متعلق به موزه بوده است، اتصال سیم برق اتفاق افتاده و موجب کندسوزی برخی از سیم‌ها شده است. پیش از رسیدن آتش‌نشانان به خاطر متصاعد شدن مقداری دود سیستم اعلامی که در محل وجود داشته آژیرها را به صدا درآورده و افراد به سرعت متوجه شدند و با آتش‌نشانی تماس گرفتند. ملکی گفت: آتش‌نشانان در مدت چند دقیقه اتصال سیم‌های برق را رفع کردند و خوشبختانه هیچ مورد خسارت شدیدی وجود نداشت. مصدومیتی نیز اتفاق نیفتاد. این حریق در بخش اداری بود و آسیبی به بخش‌های دیگر نزده است.