اخبار
تعدادی از نمایندگان مجلس در جریان مطالبات کارگران قرار گرفتند
نمایندگان ملت در  جمع کارگران هفت‌تپه
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از سفر تعدادی از نمایندگان به شوش برای بررسی مشکلات کارگران هفت‌تپه خبر داد.  به گزارش «وطن امروز»، احمد نادری در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «به همراه آقایان سیدنظام‌الدین موسوی و علی خضریان برای بررسی وضعیت امور شرکت هفت‌تپه و اعتراضات کارگران آن به شوش آمده‌ایم. وضعیت غم‌انگیز این روزهای هفت‌تپه محصول سیاست‌های نئولیبرال و خصوصی‌سازی‌های بی‌ضابطه و کاملا رابطه‌ای است و باید فکر جدی به حال عاملان آن کرد». وی همچنین در توئیتی دیگر نوشت: «۴۹ روز است کارگران ‫هفت‌تپه در دمای بالای ۵۰ درجه روبه‌روی فرمانداری شوش تجمع می‌کنند و 2 خواسته دارند: پرداخت حقوق معوقه که 3 ماه است پرداخت نشده و اینکه خصوصی‌سازی رابطه‌ای متوقف شود تا این شرکت عظیم و قدیمی به روال سابق خود بازگردد».
***
واکنش آمریکا به موضع توئیتر در قبال پیام‌های توئیتری رهبر انقلاب
معاون مطبوعاتی رئیس‌جمهور آمریکا از موضع شرکت توئیتر در برابر پیام‌های توئیتری رهبر انقلاب اسلامی انتقاد کرد. 
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید، «کایلی مک‌انانی» معاون مطبوعاتی دونالد ترامپ روز گذشته در کنفرانس خبری‌اش در پاسخ به این سوال که واکنش کاخ سفید به درخواست رژیم صهیونیستی از توئیتر برای حذف پیام‌های توئیتری رهبر انقلاب اسلامی ایران و خودداری این شرکت از این کار، در مقایسه با محدودیت‌هایی که به خاطر «تمجید خشونت» و ترویج اخبار کذب برای پیام‌های توئیتری ترامپ ایجاد کرده، چیست، گفت: من روایت نیویورک‌پست از این موضوع را دیده‌ام و فکر کردم حقیقت را به ما نشان می‌دهد. همچنین موضع این شبکه اجتماعی را به ما نشان می‌دهد که حاضر نیست پیام‌های توئیتری آیت‌الله خامنه‌ای را بررسی کند اما پیام‌های توئیتری رئیس‌جمهور ترامپ را ارزیابی می‌کند. 
مک‌انانی ادامه داد: این موضوع کاملا آشکار بوده و نمایانگر تعصب سرسخت و کورکورانه آنها نسبت به محافظه‌کاران و این رئیس‌جمهور است. دولت در حال ارائه دادخواستی به کمیسیون فدرال ارتباطات است تا تغییراتی در مقررات ایجاد شده و شبکه‌های اجتماعی برای سانسورشان پاسخگو شوند.
***
حزب‌الله عراق:
عید ما زمانی است که انتقام سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را بگیریم
گردان‌های حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای بر گرفتن انتقام خون نایب‌رئیس حشدالشعبی و فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد.
به گزارش ایسنا، ابو‌علی العسکری، از فرماندهان امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق با صدور بیانیه‌ای به مناسبت عید قربان تأکید کرد: عید ما در مقطع کنونی تنها با گرفتن انتقام شایسته سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، نایب‌رئیس حشدالشعبی و شهیدان شهر القائم از قاتلان آنها خواهد بود.
وی در این باره خاطرنشان کرد: کسانی که در داخل در چنین جنایت‌ تاریخی سهیم بوده‌اند از بالاترین درجه گرفته تا پایین‌ترین درجه، هیچ‌گاه و هر چقدر که زمان بگذرد بدون ‌مجازات نخواهند ماند.
در جریان حمله آمریکا به کاروان حشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ‌همراه ابومهدی المهندس، معاون حشدالشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند.
***
به‌‌رغم مخالفت‌های آمریکا
ایران رئیس شورای اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد شد
جمهوری اسلامی ایران به‌‌رغم کارشکنی‌های آمریکا، موفق شد ریاست شورای اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد را برای یک سال عهده‌دار شود.
به گزارش فارس، در ادامه تلاش‌های آمریکا در جهت مانع‌تراشی برای فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در نهادهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی موفق شد جایگاه ریاست شورای اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد را برای دوره ۲۰۲1-2020 به دست آورد. 
ایالات‌متحده تهدید کرده بود در صورت انتخاب ایران، با خروج از این نهاد سازمان ملل، کمک‌های مالی و همکاری خود با این شورا را قطع خواهد کرد. 
به ‌رغم بهره‌برداری این کشور از همه مکانیسم‌های مالی، سیاسی و سازمانی موجود از جمله فشار بر دبیرخانه و سایر کشورها، تلاش‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در سفارت ایران در کنیا در به‌کارگیری ابزار دیپلماسی، مذاکرات متعدد با کشورهای مختلف و همچنین ارائه تفسیر حقوقی مستدل در رد نظر و اقدام آمریکا، نهایتا این تحرکات منجر به اجماع کشورها در حمایت از ایران و محکومیت اقدام یکجانبه‌گرایانه ایالات‌متحده شد. 
با توجه به فضای حاکم بر اجلاس، آمریکا از مواضع خود عقب‌نشینی کرد و در نهایت در نشست آنلاین و مجزای این شورا، جمهوری اسلامی ایران با اجماع و بدون هیچ مخالفتی به عنوان رئیس شورای اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد برای مدت یک سال انتخاب شد. 
برنامه اسکان ملل متحد یکی از بازوهای اجرایی سازمان ملل متحد است که در موضوعات مرتبط با چالش‌های اسکان بشر و همچنین توسعه شهری پایدار فعالیت می‌کند.