printlogo


کد خبر: 216635تاریخ: 1398/11/30 00:00
اقدام مشکوک و عجیب بهروز هدایت، کشتی‌گیر ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در پای فینال
6 ثانیه آخر خودش را به مصدومیت زد و باخت!

نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا در حالی که تنها ۶ ثانیه تا رسیدن به فینال و کسب حداقل مدال نقره فاصله داشت، به داور اعلام کرد به دلیل مصدومیت نمی‌تواند به مبارزه ادامه دهد و حتی به تیم پزشکی اجازه مداوای پایش را نداد! رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ در دهلی، پایتخت هند روز گذشته (سه‌شنبه) برگزار شد. اما اتفاق عجیب در این مسابقات، نحوه شکست بهروز هدایت در دیدار نیمه نهایی مقابل آزات سالیندینوف از قرقیزستان بود، مبارزه‌ای که هدایت تا ۶ ثانیه مانده به پایان با نتیجه قاطع ۷ بر صفر از حریف پیش بود و در حالی که براحتی در حال مدیریت کشتی بود، به یکباره با نشستن روی تشک به داور اعلام کرد به دلیل مصدومیت و احساس درد از ناحیه زانوی پای راست نمی‌تواند به مبارزه ادامه دهد! پس از این اتفاق تیم پزشکی مسابقات روی تشک آمد تا اقدامات لازم برای تسکین درد زانوی این کشتی‌گیر را انجام دهد اما در کمال تعجب با ممانعت بهروز هدایت مواجه شد و وی با اصرار به داور اعلام کرد توان ادامه مبارزه را ندارد. داوود اخباری، مربی تیم ملی نیز هیچ‌گونه واکنش خاصی به این اتفاق نداشت و این اقدام هدایت با اعتراض یا ممانعت او روبه‌رو نشد!
هدایت بعد از اینکه دست حریفش بالا رفت بدون داشتن نشانه‌هایی از درد شدید یا ناراحتی در چهره‌اش، براحتی روی تشک قدم زد و به سمت مربی حریف رفت و در ادامه با حالت رقص پا از پله‌های سکو پایین رفت. در حالی که اگر این 6 ثانیه پایانی را هم همینطور قدم برمی‌داشت یا مصلحتی در خاک حریف می‌نشست، فینالیست می‌شد و حداقل بدون انجام دیدار پایانی به مدال نقره آسیا می‌رسید. او همان طور که پیش بینی می شد در مسابقه رده‌بندی نیز حاضر نشد و کلا هیچ مدالی به دست نیاورد. این اتفاق تا حدی عجیب و دور از انتظار بود که داور وسط نیز در پایان رو به رئیس تشک از این اقدام کشتی‌گیر ایران اظهار تعجب کرد. اینکه چرا نماینده ایران در فاصله ۶ ثانیه به پایان مبارزه آن هم در شرایطی که می‌توانست به هر شکل ممکن حتی با نشستن در خاک حریف مبارزه را با پیروزی پشت سر بگذارد، دست به چنین اقدامی زد، جای تعجب دارد و باید دید دلیل اصلی این اتفاق چه بوده است. تا لحظه نگارش این گزارش هیچ دلیلی برای این رفتار عجیب و باور نکردنی هدایت از سوی فدراسیون کشتی مخابره نشده است.
این در حالی بود که همزمان، پویا ناصر‌‌پور در تشک کناری در حالی که 7 بر یک از حریف هندی عقب بود، با نتیجه ۸ بر ۷ به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در حالی به این پیروزی رسید که حتی در پایان مبارزه به علت تحمل فشار بسیار زیاد نای ایستادن روی تشک را نداشت و پزشکان به روی تشک آمدند. او برای حفظ برتری‌اش در پایان مسابقه 3-2 بار از حال رفت اما تا ثانیه آخر مبارزه کرد تا دستش به نشانه پیروزی بالا برود. او با کمک مربیان و پزشکان از روی تشک پایین آمد و پس از دقایقی توانست روی پایش بایستد و به رختکن برود.

Page Generated in 0/0052 sec