printlogo


کد خبر: 225569تاریخ: 1399/7/23 00:00
تمام امکانات درمانی سپاه پاسداران برای کمک به کادر درمان به میدان می‌آید
سپاه مقابله با کرونا
سرلشکر سلامی: کادر درمان و سلامت واقعاً یک حماسه خلق کرده‌اند که فراتر از کار و تلاش حرفه‌ای است

گروه سیاسی: نخستین جلسه گزارش‌گیری اقدامات سپاه پاسداران پس از دستور اخیر فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر در اختیار قرار دادن ظرفیت حداکثری مراکز درمانی نیروهای مسلح به بیماران مبتلا به کرونا، صبح دیروز از طریق ارتباط زنده ویدئویی سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با فرماندهان نیروها، سازمان بسیج مستضعفین، سپاه‌های استانی و فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) برگزار شد. فرمانده کل سپاه در حاشیه برگزاری این جلسه با بیان اینکه پیرو فرمایشات و فرامین پیوسته فرمانده معظم کل قوا، در روزهای اخیر ماموریت جدید مشارکت حداکثری تمام ظرفیت‌ها و امکانات نیروهای مسلح از جمله سپاه در بخش خدمات پیشگیری و درمان بیماران کرونایی ابلاغ شد، گفت: این مهم هم در فرمایشات روز دوشنبه معظم‌له در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح و هم در فرمان جدیدی که به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ فرمودند وجود داشت. وی افزود: بر اساس این تدبیر و دستور مبارک متعهد هستیم تمام ظرفیت‌ها و امکانات درمانی سپاه اعم از بیمارستان‌های ثابت و سیار، امکانات تولید و توزیع ماسک و بسته‌های بهداشتی و مشارکت در غربالگری و کمک بسیج جامعه پزشکی به کادر ایثارگر و فداکار درمانی را به میدان آوریم. فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تمام استعداد‌های بیمارستانی و سایر ظرفیت‌های بسیج در خدمت تحقق این مهم قرار گیرد، گفت: در کنار این اقدامات، کمک‌های مومنانه و توزیع بسته‌های معیشتی با هدف کاهش مشکلات مردمی که از کرونا یا غیرکرونا دچار رنج معیشتی هستند، به طور مداوم انجام می‌شود.
سردار سلامی در بخشی از این جلسه با اشاره به فداکاری کادر سلامت و درمان کشور اظهار کرد: واقعا یک حماسه خلق شده است که فراتر از کار و تلاش حرفه‌ای است، کار حرفه‌ای ارزشمند است ولی وقتی این تلاش‌ها با معانی دیگری نظیر گذشت، ایثار و ترجیح دادن حیات خود بر دیگری همراه شود، زیبایی پیدا می‌کند. فرمانده سپاه افزود: یک فرهنگ درخشان در جامعه ما در حال شکل‌گیری است و عزیزانی که در عرصه درمان کرونا در حال تلاش هستند، در آفرینش این بعد افتخار‌آمیز از فرهنگ جامعه ما که تراز شخصیت ملی ما را در سطح نظام بین‌الملل بالا برد، نقشی قوی ایفا کردند. سرلشکر سلامی در ادامه با تاکید بر اینکه فرمان مبارک فرمانده معظم کل قوا را تبدیل به مأموریت کردیم و با همه وجود آن را به انجام می‌رسانیم، اظهار کرد: این اقدام و اراده در سپاه زنده و جاری است و درصدد هستیم تمام این ظرفیت‌ها را در آرایش و با تمهیداتی جدید به شکلی پیوسته بسیج کنیم و در خدمت ستادهای ملی و استانی مبارزه با کرونا در سراسر کشور قرار دهیم. همچنین در این جلسه سردار دریادار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در گزارش کاری که از عملکرد این نیرو ارائه داد، اظهار داشت: ما بیمارستان صحرایی در شیراز آماده و به چالوس ارسال کردیم که استعداد ۷۴ تخت بستری دارد و می‌تواند تا ۱۲۰ تخت نیز افزایش یابد و تا ۳۳ روز در آنجا استقرار خواهد داشت. وی افزود: دومین بیمارستان صحرایی ما در برازجان استان بوشهر است که استعداد ۴۰ تخت را دارد و ۵۰ روز مستقر خواهد بود؛ سومین بیمارستان هم در بوشهر است که استعداد ۴۰۰ تخت دارد و ۶۲ روز مستقر خواهد بود؛ همچنین بیمارستان صحرایی صاحب‌الزمان(عج) در بندرعباس هم آماده ارائه خدمت است. فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: ما از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون ۳۹ هزار بسته معیشتی در قالب کمک مؤمنانه به محروم‌ترین نقاط استان‌ها ارسال کرده‌ایم. 
 
* مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری، به عطر صمیمیت معطر بود
فرمانده کل سپاه پاسداران روز گذشته همچنین میهمان جمع ارتشی‌ها در دانشگاه افسری امام علی(ع) بود. سرلشکر حسین سلامی در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح که در دانشگاه افسری امام علی(ع) برگزار شد، ضمن قدردانی از میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: مراسم امسال متفاوت‌تر از همه سال‌ها بود. وی افزود: مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح، معطر به عطر صمیمیت، برادری و فراتر از کلمات بود. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در مراسم امروز فقط رنگ لباس‌ها فرق داشت، یادآور شد: امروز میدان، یک آرمان و تحت زعامت و فرمانبرداری یک رهبر بود. 

Page Generated in 0/0050 sec