printlogo


کد خبر: 229154تاریخ: 1399/10/20 00:00
واکنش ورزشکاران آمریکایی به اتفاقات کنگره
روز ننگ و شرم

سرمربی‌های سازمان NBA و چندین ورزشکار شاخص آمریکایی به اتفاقات رخ داده در کنگره آمریکا واکنش نشان دادند. 
به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، دنیای ورزش و اهالی ورزش در کشور آمریکا به اتفاقات پیش آمده در حمله به کنگره این کشور توسط اوباش طرفدار ترامپ واکنش نشان دادند. 
استیو کر، مربی گلدن استیت واریورز و منتقد دیرین ترامپ، گفت حمله به پایتخت «یک یادآوری کاملا واضح است که نشان‌دهنده یک حقیقت مهم است. یک انتخابات قانونی به طور ناگهانی توسط میلیون‌ها نفر از جمله بسیاری از افرادی که کشور ما را هدایت می‌کنند، زیر سوال می‌رود، زیرا ما تصمیم گرفته‌ایم - طی چند سال گذشته -  اجازه دهیم دروغ گفته شود، بنابراین این همان چیزی است که ما هستیم. آنچه می‌کارید، درو می‌کنید». اوباش در واشنگتن‌دی‌سی کنگره را از تأیید نتایج انتخابات نوامبر و هموار کردن سوگند رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده در اواخر این ماه بازداشتند. 
استن ون گوندی، مربی نیو اورلئان پلیکانز نیز گفت: «این روز شرم‌آوری در کشور ماست». برد استیونز، مربی بوستون سلتیکس نیز از منتقدان دولت ترامپ است. وی گفت: «آنها با نگرش برد به هر قیمت عمل کرده‌اند. بدیهی است دنیای ورزش از اهمیت کمتری برخوردار است اما من همیشه فکر می‌کردم اگر شما با نگرش بردن به هر قیمتی عمل ‌کنید، یک پایان کاملا تحقق‌ناپذیر و در این وضعیت، یک پایان ننگین خواهید داشت. بنابراین، من منتظر ۲ هفته دیگر هستم، همان‌طور که می‌دانم افراد زیادی نیز منتظر هستند».
داک ریورز، مربی تیم فیلادلفیا که سیاه‌پوست است از تفاوت شدید تجمعات در سراسر آمریکا در تابستان گذشته - که اغلب شامل درگیری‌های شدید بین معترضان و پلیس بود- با آنچه روز چهارشنبه در پایتخت دید، صحبت کرد. 
ریورز گفت: «اگر این افراد سیاه‌پوست بودند قطعا برخورد پلیس خیلی متفاوت بود و قطعا شما را با روشی متفاوت لمس می‌کردند. این یک مدل آمریکایی است». ستاره‌های دیگر ورزش با ریورز موافقت کردند. ریچارد شرمان، از سانفرانسیسکو نوشت: «هرگز تصور نمی‌کردیم آمریکایی‌ها بدون جنگ و درگیری تروریست‌ها را به داخل پایتخت بیاورند... روزی ناراحت‌کننده».
دویان وید، ستاره سابق میامی، عکسی از جمعیت در پایتخت را که عموما بدون مزاحمت در حال قدم زدن بودند، همراه با این عنوان نوشت: «ما نمی‌توانیم بدون کشته شدن آهسته قدم بزنیم. ما نمی‌توانیم بدون کشته شدن با کلاه‌های بالا در خیابان راه برویم اما سفیدپوستان می‌توانند این کار را انجام دهند!»
در همین حال، سیمون بیلز، ژیمناست قهرمان المپیک، احساسات خود را در چند خط خلاصه کرد: «خجالت کشیدم اما تعجب نکردم. منزجر شدم اما تعجب نکردم. غمگین هستم اما تعجب نکردم. عصبانی هستم اما تعجب نکردم». به گزارش ایسنا، تنها ۲ هفته مانده به پایان دوره ریاست‌جمهوری ترامپ در ایالات متحده، وی با فراخواندن حامیانش در واشنگتن و با ارائه یک سخنرانی در رد انتخابات برگزارشده ریاست‌جمهوری، زمینه‌ساز یورش طرفدارانش به کنگره آمریکا شد که در آن ساعات در حال بررسی تایید ریاست‌جمهوری جو بایدن بود.

Page Generated in 0/0047 sec