printlogo


کد خبر: 229173تاریخ: 1399/10/20 00:00
پس از رونمایی از شهرهای زیرزمینی و مزارع موشکی سپاه، نوبت به رونمایی سواحل موشکی رسید
سه‌گانه سورپرایز موشکی سپاه

گروه سیاسی: پس از رونمایی سپاه از شهرهای موشکی و مزرعه موشکی خود، حالا نوبت به رونمایی از پایگاه‌های راهبردی موشکی نیروی دریایی سپاه در سواحل خلیج‌فارس رسیده است. 
به گزارش «وطن امروز»، روز گذشته فرمانده کل سپاه پاسداران همراه با فرمانده نیروی دریایی سپاه از سواحل موشکی سپاه در خلیج‌فارس رونمایی کردند، به این ترتیب تاکنون زرادخانه‌های موشکی ابتکاری سپاه یک سه‌گانه را تشکیل داده است.  سرلشکر حسین سلامی روز گذشته در آیین رونمایی از سواحل موشکی سپاه گفت: منطق ما برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور و دستاوردهای انقلاب اسلامی، قوی شدن است. 
وی با اعلام اینکه دشمنان ما قدرت منطق ما را نمی‌پذیرند، افزود: ما اعتقاد داریم دشمنان ما، قدرت منطق را نمی‌پذیرند بلکه بر منطق قدرت تکیه دارند، لذا برای جلوگیری از تحمیل اراده سلطه‌طلبانه و برنامه آنها، راهی جز تقویت قدرت بازدارنده دفاعی و تهاجمی برای ما وجود ندارد. فرمانده کل سپاه، این مجموعه را از جمله تاسیسات نگه‌دارنده موشک‌های راهبردی نیروی دریایی سپاه اعلام کرد و گفت: آنچه امروز در این مجموعه می‌بینید یکی از چندین تاسیسات نگه‌دارنده موشک‌های راهبردی نیروی دریایی سپاه است که در آن، ستونی از موشک‌ها و سیستم‌های پرتاب آنها را ملاحظه می‌کنیم. وی افزود: طول این ستون‌ها کیلومترها ادامه دارد و تعداد زیادی از این مجموعه‌ها در نیروی دریایی سپاه وجود دارد. الحمدلله نیروی دریایی سپاه امروز به کفایت و بلوغ قدرت دست یافته است. سرلشکر سلامی تاکید کرد: این موشک‌ها با برد صد‌ها کیلومتر، نقطه‌زن و دقیق، با قدرت تخریب بسیار بالا، قادر به عبور از تجهیزات جنگ الکترونیک دشمن هستند. 
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه هم‌اکنون افسران جوان بیشماری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند که سامانه‌ها را آماده برای هر گونه عملیات آنی نگه می‌دارند، تاکید کرد: اگر اراده‌ای در شیاطین، مستکبران و دشمنان ما وجود داشته باشد، این جوانان شجاع و برومند، اراده آنها را در نطفه خفه می‌کنند. 
سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های فناورانه در نیروی دریایی سپاه، به عنوان یک نیروی راهبردی، از نظر کمی و کیفی بسیار قابل قبول است، افزود: در  این نیروی مقتدر در سطح سامانه‌های اطلاعاتی کشف اهداف و سیستم‌های جست‌وجوگر و همچنین سامانه‌های راداری متصل به سیستم موشکی، پیشرفت‌های بسیار خوبی حاصل شده است. 
وی خاطرنشان کرد: موشک‌های نیروی دریایی سپاه جزو پیشرفته‌ترین موشک‌هایی است که در عرصه نبرد‌های ساحل به دریا، سطح به سطح، هوا به دریا و دریا به هوا در رده بهترین موشک‌های جهان هستند. فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد: هر لحظه نیاز باشد رزمندگان اسلام از منافع حیاتی ملت بزرگ ایران در آب‌های نیلگون خلیج‌فارس و ماورای آن، دفاع تهاجمی قدرتمندانه را خواهند داشت. اظهارات فرمانده سپاه و اقدام او در رونمایی از سواحل موشکی سپاه در حالی انجام شده است که طی روزهای گذشته برخی رسانه‌های خبری از افزایش تحرکات نظامی آمریکا در منطقه خبر دادند و برخی مقامات نظامی نیز عنوان کردند احتمال دارد مقامات فعلی آمریکا به دنبال درگیری با ایران باشند. 
 
* مزرعه موشکی
سواحل موشکی سپاه که از آن به عنوان یک زرادخانه استراتژیک موشک و پهپاد یاد می‌شود، دومین اقدام سپاه در سال جاری در به نمایش گذاشتن بخشی از توانمندی موشکی خود به حساب می‌آید. مردادماه سال جاری در جریان برگزاری رزمایش پیامبر اعظم 14، ابتکاراتی از سوی سپاه صورت گرفت که اخبار آن به‌سرعت مورد توجه رسانه‌های جهان قرار گرفت. متخصصان نیروی هوافضای سپاه توانستند در یک طرح ابتکاری، موشک‌های بالستیک را از عمق زمین و در حالی که در استتار کامل بودند، شلیک کنند. شلیک موشک‌های بالستیک مدفون‌شده در زیر خاک به سمت اهداف، موضوعی بود که برخلاف شلیک موشک‌های بالستیک از سیلوهای زیرزمینی -که آن هم تنها در اختیار چند کشور محدود جهان قرار دارد- تاکنون سابقه‌ای از آن در دنیا وجود نداشت و فناوری آن تاکنون در انحصار ایران قرار دارد. این دستاورد مهم می‌تواند سازمان‌های اطلاعاتی دشمن را در رویارویی احتمالی با چالش‌های جدی روبه‌رو کند. در تصاویر منتشرشده از رزمایش پیامبر اعظم ۱۴، یک موشک بالستیک جدید نیز که پیش از این دیده نشده بود به نمایش درآمد. این موشک سوخت جامد که به نظر از خانواده موشک‌های فاتح باشد، از درون کپسول شلیک می‌شود که برای نخستین‌بار است بالستیک‌های ایرانی از چنین لانچری استفاده می‌کنند.
پیش از این نیز نیروی هوافضای سپاه بخشی از شهرهای زیرزمینی موشکی خود را به نمایش گذاشته بود. فرمانده هوافضا اعلام کرد در بسیاری از استان‌های کشور شهرهای زیرزمینی موشکی سپاه احداث شده است. 

Page Generated in 0/0056 sec