printlogo


کد خبر: 229370تاریخ: 1399/10/25 00:00
روایت تلاش مدافعان سلامت
«بعد از این سه ماه…» به تدوین رسید

مستند «بعد از این سه ماه…» به کارگردانی محمد عبدی‌زاده به روایت تلاش‌های پرسنل بیمارستانی و مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا می‌پردازد. 
به گزارش «وطن امروز»، مستند «بعد از این سه ماه…» به نویسندگی و کارگردانی محمد عبدی‌زاده و تهیه‌کنندگی علی کفراش که به روایت تلاش‌های پرسنل بیمارستانی و مدافعان سلامت در خط مقدم کنترل کرونا می‌پردازد، این روزها در مرحله تدوین است. 
محمد عبدی‌زاده درباره این مستند توضیح داد: مستند کرونایی «بعد از این سه ماه…»، داستان تلخ و مرگبار یکی از شدیدترین همه‌گیری‌های جهان را روایت می‌کند؛ ویروسی نوپدید که به‌سرعت از کشوری به کشور دیگر منتقل شده و موجب آلوده شدن و مرگ بسیاری افراد در جهان از جمله ایران می‌شود. وی گفت: «بعد از این سه ماه…» درباره فداکاری پزشکان و پرستاران برای درمان بیماران در جریان فراگیری کرونا در سال‌های ۹۸ و ۹۹ است. این فیلم نشان می‌دهد که چگونه کادر درمان می‌تواند با همه کمبودها برای بسیاری از بیماری‌های کشنده راه درمان پیدا کنند.  به گفته عبدی‌زاده، «بعد از این سه ماه…» به شکل شخصی و عاطفی، به زندگی ادای احترام کرده و تلفات و هزینه‌های «کووید-۱۹» بر کارکنان بیمارستانی و اعضای خانواده آنها را توسط پزشکان و پرستارانی که خود درگیر این ویروس بودند، روایت می‌کند. 
این مستند در دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیمارستان‌های مسیح دانشوری، سینا، شهدای تجریش، امام خمینی(ره)، دکتر شریعتی، روزبه، بهارلو، یاس و کامکار قم، آرامستان‌های بهشت‌زهرا(س) و بهشت معصومه(س)، نقاهتگاه ایران مال، مراکز مختلف خیریه، گروه‌های جهادی و… فیلمبرداری و نیمی از تدوین آن توسط حمید فنایی انجام شده است. عوامل تولید «بعد از این سه ماه…» عبارتند از تهیه‌کننده: علی کفراش، نویسنده، کارگردان و مجری طرح: محمد عبدی‌زاده، پژوهش: لیلا محمدی و محمد عبدی‌زاده، مشاوران کارگردان: ماشاء‌الله ترابی و نسرین امینیان، تصویربرداران: مجید یادگاری، شاهین عبدی‌زاده و محمد عبدی‌زاده، تدوین: حمید فنایی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: لیلا محمدی، صدابرداران: حسین الماسی و احمد خاقانی، هماهنگی تولید: مهوش آگاهی، مدیر تولید: حسن نوری، عکاس: وحید مزاجردی، با روایت: لیلا محمدی و با همراهی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران. این مستند در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.

Page Generated in 0/0138 sec